DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

WEIMA na targach POLEKO 2005

Autor:
Źródło: Weima
Data: 2005-10-19


Firma Weima zaprasza na targi Poleko 2005

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych produktami naszej firmy do zapoznania się z naszą aktualną ofertą podczas nadchodzących targów POLEKO 2005. Impreza ta to najlepsza okazja, aby porozmawiać z ekspertami z naszej firmy oraz przyjrzeć się naszym urządzeniom podczas pracy. Istnieje możliwość dokonania prób na Państwa materiałach, po uprzednim uzgodnieniu tego z naszymi przedstawicielami.

Zapraszamy w dniach 15-18 Listopada 2005
na stoisko nr 52 w pawilonie nr 3 (Pawilon Recyklingu).

 

 

WEIMA
Maschinenbau GmbH

 

Nowe POLEKO przyciąga wystawców

Motto tegorocznych targów: „WODA DLA ŻYCIA”
Targi POLEKO 2005 będą większe od ubiegłorocznych – wynika ze wstępnego bilansu stanu zgłoszeń. Magnesem przyciągającym wystawców jest nowa formuła tych największych w Europie Środkowo-Wschodniej targów ekologicznych, które odbędą się w Poznaniu w dniach 15-18 listopada.

Nowe oblicze targów
Ekspozycja Międzynarodowych Targów Ekologicznych POLEKO 2005 została podzielona na sektory tematyczne: Woda, Odpady, Energia, Edukacja ekologiczna, Powietrze i hałas, Wystąpienia narodowe . Każdemu z sektorów towarzyszyć będą liczne konferencje i inne atrakcyjne wydarzenia. Czytelny podział ekspozycji ułatwi zwiedzającym odszukanie interesującej ich oferty. Podobnie jak w latach poprzednich POLEKO cieszy się dużym zainteresowaniem firm zagranicznych. Do tej pory wspólne ekspozycje pod patronatem agencji bądź instytucji rządowych zgłosiły już Austria, Dania, Francja, Holandia, Niemcy i Włochy. W tegorocznej edycji targów POLEKO krajem partnerskim będzie Republika Federalna Niemiec.

Targi wzbogacą znane z poprzednich edycji prężnie rozwijające się ekspozycje specjalne: Salon Czystej Energii - poświęcony zagadnieniom odnawialnych źródeł energii, Salon Recyklingu – obejmujący tematykę zagospodarowania odpadów oraz prezentacja inwestycji planowanych przez gminy - Salon Investcity – Środowisko . Nowością tegorocznych targów będzie Park Techniki Komunalnej – ekspozycja wystawców oferujących sprzęt komunalny. Nowym pomysłem jest też Salon Nauka dla Ekologii , w którym instytuty naukowo badawcze i jednostki badawczo-rozwojowe zaprezentują najnowsze wyniki swoich badań w zakresie technologii ochrony środowiska.

Platforma edukacji i wymiany doświadczeń
Niewątpliwą atrakcją dla zwiedzających będzie wyjątkowo bogaty program wydarzeń przygotowywanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie w ścisłej współpracy z partnerami branżowymi. Wspólnie z Izbą Gospodarczą Wodociągi Polskie Międzynarodowe Targi Poznańskie organizują Konferencję Wodociągi – Kanalizacja. Z kolei z Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotowywana jest konferencja poświęcona ekstremalnym zagrożeniom naturalnym i technologicznym. Polska Izba Gospodarcza Energii Odnawialnej i Polska Izba Ekologii organizują we współpracy z MTP konferencję pod hasłem "Energetyka odnawialna jako element zrównoważonego rozwoju kraju". Interesującą konferencję na temat handlu emisjami przygotowuje Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska. Polska Izba Biomasy będzie współorganizatorem seminarium "Pierwszy rok wspólnych wdrożeń i co dalej - mechanizm protokołu z Kioto w praktyce". Podczas targów odbędzie się także Forum Recyklingu - cykl prelekcji organizowanych dla przedstawicieli zakładów przemysłowych, które zobowiązane są do wprowadzania inwestycji związanych z przepisami odpadowymi, firm związanych z branżą recyklingu oraz przedstawicieli samorządów i zakładów komunalnych odpowiedzialnych za tę tematykę. Z kolei do udziału w Forum Czystej Energii zaproszeni zostaną przedstawiciele zakładów przemysłowych, które zainteresowane są wprowadzeniem inwestycji z zakresu odnawialnych źródeł energii i firm związanych z branżą OZE.

Już po raz dziewiąty odbędzie się Międzynarodowy Zjazd Ekologiczny, którego organizatorem jest Abrys Sp. z o.o. Parkowi Techniki Komunalnej towarzyszyć będzie zorganizowane przez Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast, Krajową Izbę Gospodarki Odpadami i Polską Izbę Gospodarki Odpadami seminarium skierowane do przedstawicieli zakładów oczyszczania miast i samorządów odpowiedzialnych za sprawy komunalne. Samorządowców MTP wspólnie z Wydawnictwem Municipium zaprosi również na debatę poświęcona przekształceniom przedsiębiorstw komunalnych. Z kolei podczas konferencji organizowanej przez poznański oddział Polskiej Izby Ekologii poruszona zostanie tematyka ekologicznej odpowiedzialności biznesu. Natomiast Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych zaprosi na seminarium odbywające się w ramach Salonu Nauka dla Ekologii pod hasłem: „Bank możliwości technologii ochrony środowiska: ekoinnowacje szansą dla polskiej gospodarki”.

Szczegółowe informacje na temat programu POLEKO 2005 na stronie: www.poleko.mtp.pl

POLEKO 2005 w skrócie
Termin: 15-18 listopada 2005
Lokalizacja: Poznań, tereny targowe Międzynarodowych Targów Poznańskich
Motto: Woda dla życia
Sektory:
Woda/ Odpady/ Salon Recyklingu/ Park Techniki Komunalnej/ Energia / Salon Czystej Energii / Salon Nauka dla Ekologii/ Edukacja ekologiczna / Powietrze i hałas / Salon Investcity – Środowisko/ Wystąpienia narodowe / Patronat honorowy: Minister Środowiska.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz