DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Konkurs Light of Tomorrow

VELUX

Autor:
Źródło: VELUX
Data: 2005-10-06


Firma VELUX oraz UIA (Międzynarodowa Unia Architektów) i EAAE (Europejskie Stowarzyszenie Edukacji Architektonicznej) ogłosiły drugą edycję International VELUX Award for Students of Architecture (Międzynarodowy Konkurs VELUX dla Studentów Architektury). Uczestnicy będą zmagali się z zagadnieniem roli światła w architekturze.

1-go października, w Międzynarodowym Dniu Architektury, została oficjalnie ogłoszona druga edycja Międzynarodowego Konkursu Architektonicznego organizowanego przez firmę VELUX. Rozpoczął się proces rejestracji uczestników konkursu. Podobnie jak przed dwoma laty, studenci architektury z całego świata zaproszeni zostaną do stawiania pytań o rolę dziennego światła we współczesnej architekturze zgodnie z mottem konkursu „Light of Tomorrow”.
- Przesłaniem konkursu jest zwrócenie uwagi na znaczenie dziennego światła. Chcemy prowokować dyskusję na temat jego roli. Pragniemy zainspirować uczestników do traktowania naturalnego oświetlenia jako czegoś więcej niż tylko elementu projektowania, jako źródła tego procesu. Jestem przekonana, że kolejna edycja konkursu ponownie pozwoli odkryć młode talenty i wypromować ich nowatorskie wizje. Ponieważ to właśnie ci początkujący architekci wytyczać będą nowe kierunki w niedalekiej przyszłości – mówi Monika Kupska-Kupis, architekt reprezentujący VELUX Polska. – Ten konkurs ma stać się również okazją do dyskusji między młodymi twórcami i architektonicznymi osobowościami światowego formatu– dodaje Kupska-Kupis.

Otwarta formuła konkursu ma pozwolić uczestnikom na wykazanie się niczym nie skrępowaną inwencją twórczą. Motto „Light of Tomorrow” symbolizuje zachętę do licznych interpretacji zagadnienia, zgłębiania granic wykorzystania naturalnego światła w architekturze w zgodzie z zasadami estetyki, funkcjonalności oraz poszanowania ekologii.

Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w październiku 2006 roku. W trakcie uroczystej ceremonii odbędzie się prezentacja nagrodzonych prac. Nagrody przyznane zostaną zarówno autorom projektów jak i ich opiekunom naukowym, którzy sprawować będą pieczę nad całym procesem projektowania. To właśnie przedstawiciele uczelni, będą pełnić rolę pierwszego jury, dlatego ich wpływ na końcowy efekt zostanie uhonorowany przez jurorów konkursu.
Całkowita pula nagród wynosi 30 tys. euro. Kwota ta zostanie podzielona pomiędzy zwycięzców. Obrady jury wyłonią zarówno nagrodzonych jak i wyróżnionych. Wszyscy oni zostaną zaproszeni na ceremonię wręczenia nagród oraz zakwaterowani na koszt organizatora.

Międzynarodowy Konkurs Architektoniczny firmy VELUX odbywa się co dwa lata. Jest jednym z wielu działań nakierowanych na zacieśnianie współpracy ze środowiskami biorącymi udział w procesie inwestycyjnym. W ramach pierwszej edycji konkursu zgłoszonych zostało 258 projektów, przygotowanych przez studentów 106 uczelni z 27 państw.

Zainteresowani udziałem w konkursie są zobowiązani do zarejestrowania się do 10 lutego 2006 roku. Prace konkursowe należy dostarczyć do 5 maja 2006 roku.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz