DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Studenci z Poznania na INTERFOB 2005

Autor:
Źródło:
Data: 2005-09-19


Studenci Wydziału Technologii Drewna Akademii Rolniczej w Poznaniu wezmą udział w Europejskim Spotkaniu Studentów Wyższych Uczelni Drzewnych - INTERFOB 2005, które odbędzie się w Hiszpanii w dniach 3 - 8 października.

INTERFOB to corocznie organizowane spotkania studentów europejskich wyższych uczelni związanych z technologią drewna, a w szczególności z szeroko rozumianym drzewnictwem. Spotkania te są inicjatywą wyłącznie studencką - organizowane przez studentów, dla studentów (włącznie z uczestnikami studiów doktoranckich).

INTERFOB zapoczątkowany został w roku 1989 przez studentów hiszpańskich i francuskich. Pierwotnym założeniem było integrowanie środowisk studenckich z krajów Europy zachodniej, jednak w roku 2002 w związku z planowanym rozszerzeniem Unii Europejskiej zaproszeni zostali również studenci z Polski, Słowacji, Słowenii, Rumunii, Serbii i Czarnogóry oraz z Węgier. Tradycyjnymi uczestnikami są studenci z Niemiec, Hiszpanii, Francji, Szwajcarii, Austrii, Finlandii oraz Szwecji.
INTERFOB każdego roku odbywa się w innym kraju. Nasza przygoda zapocz?tkowana w roku 2002 wyjazdem do Hamburga (Niemcy), kontynuowana była w roku 2003- Zanka nad jeziorem Balaton (Węgry). Jednak studenci z Wydziału Technologii Drewna Akademii Rolniczej w Poznaniu nie poprzestali na uczestnictwie, stając się gospodarzami INTERFOB 2004 POLAND. Spotkanie to odbyło się w Wągrowcu (60 km. na północ od Poznania) w Ośrodku WielSpin.

inf.: Maciej Kloc - Samorząd Studencki Wydziału Technologii Drewna AR w Poznaniu
Studentów wspiera POLTAREX


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz