DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Festyn "Europe Street" w Pekinie

Autor:
Źródło: MSZ
Data: 2005-09-15


W dniach 10-11.09.2005 odbywał się w Parku Chao Yang w Pekinie festyn z okazji obchodów 30. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Unią Europejską i Chinami.

Impreza zorganizowana przez Przedstawicielstwo KE w Chinach, przy wsparciu British Council oraz przedstawicieli wszystkich państw członkowskich miała na celu przybliżenie mieszkańcom Chin europejskiej kultury, historii i narodowych zwyczajów, zachęcenie do turystyki oraz promocję handlu i technologii.

Program festynu "Europe Street" ujęty został w trzech blokach tematycznych: informacyjny, artystyczny i tzw. "food street". Blok informacyjny zorganizowany został w formie stanowisk narodowych, w których przedstawiciele państw członkowskich udzielali zainteresowanym ogólnych informacji nt. ich swoich krajów oraz UE, przekazywali materiały informacyjne, broszury, foldery, ulotki oraz pamiątki. Na część artystyczną złożyły się nie tylko koncerty europejskich zespołów, prezentujących muzykę popularną i poważną lecz również występy teatrów ulicznych. 14 grup i zespołów z Europy, między innymi "Sbandieratori" z Włoch, "Delta Saxophone Quartet" z Wielkiej Brytanii czy "Cleaning Women" z Finlandii występowało podczas festynu przyciągając wielu zainteresowanych.

W części artystycznej dla dzieci wystąpili między innymi artyści holenderskiego cyrku "Circus Clog", "Wooden Shoe". Trzecim elementem festynu była tzw. "food street", na której kilka państw członkowskich UE (m.in. Szwecja, Belgia, Wielka Brytania, Niemcy, Czechy, Hiszpania, Włochy) sprzedawało tradycyjne dla swych krajów potrawy i napoje. Polskie stoisko, przygotowane przez Ambasadę RP we współpracy z Wydziałem Ekonomiczo-Handlowym, cieszyło się dużą popularnością wśród zwiedzających. Szczególne interesowano się materiałami informacyjnymi nt. polskiej kuchni oraz turystyki, o które pytało najwięcej osób. Wśród zwiedzających znalazło się wielu miłośników polskiej muzyki, zwłaszcza Chopina, ale także Szymanowskiego i Lutosławskiego. Zainteresowanie budziła polska kinematografia, zwłaszcza filmy Kieślowskiego, Wajdy oraz przygotowywana polsko-chińska koprodukcja fabularna w reż. Jacka Bromskiego.

W trakcie imprezy Ambasada prezentowała filmy promocyjne w jęz. chińskim i angielskim nt. polskiej kultury, turystyki i handlu. Polskie stoisko, chętnie i liczne odwiedzane, wyróżniało się na tle innych krajów ciekawą prezentacją plakatów, książek - przekładów literatury polskiej na jęz. chiński oraz dużą ilością różnorodnych materiałów informacyjnych. 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz