DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

POLEKO 2005

poleko.mtp.pl

Autor: opr. JR
Źródło: poleko.mtp.pl
Data: 2005-09-08


Targi POLEKO 2005 będą większe od ubiegłorocznych – wynika ze wstępnego bilansu stanu zgłoszeń. Magnesem przyciągającym wystawców jest nowa formuła tych największych w Europie Środkowo-Wschodniej targów ekologicznych, które odbędą się w Poznaniu w dniach 15-18 listopada.

<center>Salon Czystej Energii POLEKO</center><center>Salon Czystej Energii POLEKO</center>

Motto tegorocznych targów:
„WODA DLA ŻYCIA”Nowe oblicze targów
Ekspozycja Międzynarodowych Targów Ekologicznych POLEKO 2005 została podzielona na sektory tematyczne: Woda, Odpady, Energia, Edukacja ekologiczna, Powietrze i hałas, Wystąpienia narodowe . Każdemu z sektorów towarzyszyć będą liczne konferencje i inne atrakcyjne wydarzenia. Czytelny podział ekspozycji ułatwi zwiedzającym odszukanie interesującej ich oferty. Podobnie jak w latach poprzednich POLEKO cieszy się dużym zainteresowaniem firm zagranicznych. Do tej pory wspólne ekspozycje pod patronatem agencji bądź instytucji rządowych zgłosiły już Austria, Dania, Francja, Holandia, Niemcy i Włochy. W tegorocznej edycji targów POLEKO krajem partnerskim będzie Republika Federalna Niemiec.

Targi wzbogacą znane z poprzednich edycji prężnie rozwijające się ekspozycje specjalne: Salon Czystej Energii - poświęcony zagadnieniom odnawialnych źródeł energii, Salon Recyklingu – obejmujący tematykę zagospodarowania odpadów oraz prezentacja inwestycji planowanych przez gminy - Salon Investcity – Środowisko . Nowością tegorocznych targów będzie Park Techniki Komunalnej – ekspozycja wystawców oferujących sprzęt komunalny.
Nowym pomysłem jest też Salon Nauka dla Ekologii , w którym instytuty naukowo badawcze i jednostki badawczo-rozwojowe zaprezentują najnowsze wyniki swoich badań w zakresie technologii ochrony środowiska.

Platforma edukacji i wymiany doświadczeń
Niewątpliwą atrakcją dla zwiedzających będzie wyjątkowo bogaty program wydarzeń przygotowywanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie w ścisłej współpracy z partnerami branżowymi. Wspólnie z Izbą Gospodarczą Wodociągi Polskie Międzynarodowe Targi Poznańskie organizują Konferencję Wodociągi – Kanalizacja. Z kolei z Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotowywana jest konferencja poświęcona ekstremalnym zagrożeniom naturalnym i technologicznym. Polska Izba Gospodarcza Energii Odnawialnej i Polska Izba Ekologii organizują we współpracy z MTP konferencję pod hasłem "Energetyka odnawialna jako element zrównoważonego rozwoju kraju". Interesującą konferencję na temat handlu emisjami przygotowuje Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska. Polska Izba Biomasy będzie współorganizatorem seminarium "Pierwszy rok wspólnych wdrożeń i co dalej - mechanizm protokołu z Kioto w praktyce". Podczas targów odbędzie się także Forum Recyklingu - cykl prelekcji organizowanych dla przedstawicieli zakładów przemysłowych, które zobowiązane są do wprowadzania inwestycji związanych z przepisami odpadowymi, firm związanych z branżą recyklingu oraz przedstawicieli samorządów i zakładów komunalnych odpowiedzialnych za tę tematykę. Z kolei do udziału w Forum Czystej Energii zaproszeni zostaną przedstawiciele zakładów przemysłowych, które zainteresowane są wprowadzeniem inwestycji z zakresu odnawialnych źródeł energii i firm związanych z branżą OZE.

Już po raz dziewiąty odbędzie się Międzynarodowy Zjazd Ekologiczny, którego organizatorem jest Abrys Sp. z o.o. Parkowi Techniki Komunalnej towarzyszyć będzie zorganizowane przez Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast, Krajową Izbę Gospodarki Odpadami i Polską Izbę Gospodarki Odpadami seminarium skierowane do przedstawicieli zakładów oczyszczania miast i samorządów odpowiedzialnych za sprawy komunalne. Samorządowców MTP wspólnie z Wydawnictwem Municipium zaprosi również na debatę poświęcona przekształceniom przedsiębiorstw komunalnych. Z kolei podczas konferencji organizowanej przez poznański oddział Polskiej Izby Ekologii poruszona zostanie tematyka ekologicznej odpowiedzialności biznesu. Natomiast Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych zaprosi na seminarium odbywające się w ramach Salonu Nauka dla Ekologii pod hasłem: „Bank możliwości technologii ochrony środowiska: ekoinnowacje szansą dla polskiej gospodarki”.

POLEKO 2005 w skrócie

Termin: 15-18 listopada 2005
Lokalizacja: Poznań, tereny targowe Międzynarodowych Targów Poznańskich
Motto: Woda dla życia
Sektory:

-Woda
-Odpady
-Salon Recyklingu
-Park Techniki Komunalnej
-Energia
-Salon Czystej Energii
-Salon Nauka dla Ekologii
-Edukacja ekologiczna
-Powietrze i hałas
-Salon Investcity – Środowisko
-Wystąpienia narodowe

Patronat honorowy: Minister Środowiska

POLEKO 2005 (Zdjęcia: 3)

<center>Salon Czystej Energii POLEKO</center>Salon Czystej Energii POLEKOSalon Czystej Energii POLEKO

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz