DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Internetowe trendy 2005

Autor:
Źródło:
Data: 2005-06-21


Czas na lokalny i w pełni multimedialny internet - głosili przedstawiciele brytyjskiej e-branży podczas tegorocznych targów Internet World, na których prezentowało się ponad 140 wystawców. Czas również w końcu wykorzystać dane demograficzne użytkowników sieci - wtórowali marektingowcy.

Jeśliby w kilku słowach podsumować internetową wystawę, należałoby powiedzieć, że ten rok i najbliższy upłyną pod hasłami personalizacji i regionalizacji treści oraz międzynarodowych kampanii reklamowych.

Zakończona w ubiegłym tygodniu wystawa Internet World pokazała, jak dobre samopoczucie panuje wśród branży internetowej. Nikt już nie narzekał na to, jak przekonać reklamodawcę do siły przekazu online. Wręcz przeciwnie, dominowały opinie o sukcesie kolejnego półrocza, którego wyniki będą znowu powyżej oczekiwań.

Branża rośnie 4 razy szybciej niż podczas "bańki internetowej" - wskazywał Danny Meadows-Klue, założyciel Interactive Advertising Bureau podczas londyńskich targów - Mijające półrocze zamkniemy znakomitymi wynikami. W ciągu 10 lat, a trzeba pamiętać, że reklama w sieci startowała od zera, w Wielkiej Brytanii uzyskaliśmy 650 mln funtów (ok. 3,9 mld zł - przyp. red.) z e-marketingu. Reklamodawcy coraz chętniej wykorzystują sieć. W tym roku i w następnych będzie coraz więcej międzynarodowych kampanii.
Internetowy marketing będzie coraz silniej ogniskował się wokół zagadnienia tzw. targetowania behariowalnego, czyli emitowania przekazu reklamowego do wyznaczonej grupy docelowej o określonych upodobaniach i zachowaniach w sieci. Jak nam powiedział James Cashmore, przedstawiciel Google, projekt tego rodzaju kampanii reklamowych już jest testowany w Stanach Zjednoczonych. Wkrótce ma być również dostępny w Europie...

fragment artykułu Anny Meller"Internetowe trendy 2005" czytaj więcej w Internet Standard


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz