DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Konkursy i wystawy na DREMIE 2005

Autor:
Źródło:
Data: 2005-05-30


MŁOTKI, ZNACZKI, DREWNIANE ROWERY... Można chwycić w rękę młotek i wbijać gwoździe. Można złapać worek z sosnowymi odpadami i szacować wagę. Dla najlepszych – cenne nagrody.

A dla wytchnienia podziwianie niebanalnych przedmiotów z drewna, starych maszyn i narzędzi oraz zbiorów filatelistycznych. Można też przekonać się w praktyce, jak konserwuje się i impregnuje meble oraz jak pracowali nieco zapomniani już dziś fachowcy: kołodzieje czy snycerze.

IV Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ - liga wystawców i liga zwiedzających - pawilon 3, stoisko 55.
Rywalizacja - codziennie godz. 10.00-16.00, wręczenie nagrody dla Mistrza Dnia codziennie o godz. 16.00, wręczenie nagrody dla Mistrza Polski - piątek 3 maja 3005 r. Organizatorzy: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Wydawnictwo Inwestor Mistrzostwa Polski We Wbijaniu Gwoździ są już stałym punktem programu DREMY. W tym roku odbywa się czwarta edycja tego konkursu. Impreza doczekała się już dwóch lig. W jednej z nich startują prenumeratorzy „Gazety Przemysłu Drzewnego” i „Meblarstwa”. Najlepsi otrzymują nagrody o wartości pięć tysięcy złotych każda, nieco mniej precyzyjni - za dwa tysiące złotych za drugie miejsce i tysiąc za trzecie. Nagrodami są czeki na elektronarzędzia firmy Metabo. Ostatniego dnia targów wręczana jest najcenniejsza nagroda ufundowana przez Wydawnictwo Inwestor - frezarka dolnowrzecionowa firmy SCM. Osobna liga przygotowana jest z myślą o targowych wystawcach. Można wywalczyć dla swojej firmy kampanię reklamową o wartości 25 tysięcy złotych w Gazecie Przemysłu Drzewnego i Meblarstwie oraz 10-procentowy rabat na powierzchnię wystawienniczą na przyszłorocznych targach DREMA.

Konkurs ,,Ile ważą zrębki drzewne” - pawilon 3, stoisko 2 Organizator: Wydawnictwo Holz Zentralblatt
Celem konkursu jest promocja wykorzystania odpadów drzewnych, w tym powstających w lesie po wycince drzew, gałęzi i korzeni na cele energetyczne. Spośród osób, które trafnie odgadną wagę worka z sosnowymi, przesuszonymi zrąbkami lub określą ją z najmniejszym błędem zostaną rozlosowane nagrody – narzędzia elektryczne.

Konkursy dla wystawców
Organizator: BIT, Międzynarodowe Targi Poznańskie Tradycyjnie podczas targów rozstrzygane są konkursy dla wystawców. Konkurs o Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich spośród produktów zgłoszonych przez wystawców wyróżni produkty o innowacyjnych technologicznie rozwiązaniach oraz nowoczesnym wzornictwie. Konkurs Acanthus Aureus wyróżnia tych wystawców, których stoiska są najlepiej zaprojektowane i przygotowane do realizacji strategii marketingowej. Nagrody otrzymują wystawcy, projektanci oraz wykonawcy.

„Wyczarowane z drewna” - pawilon 3, stoisko 55
Organizatorzy: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Wydawnictwo Inwestor Wystawa jest plonem konkursu dla uczniów dla szkół kształcących fachowców branży drzewnej, zatytułowanego „Wyczarowane z drewna”. Zwycięzcą jest autor najciekawszego, nietypowego przedmiotu wykonanego z drewna. Autor zwycięskiego eksponatu otrzymuje zestaw elektronarzędzi firmy Metabo o wartości tysiąca złotych. Również szkoła, do której uczęszcza laureat, otrzymuje cenną nagrodę - wyposażenie pracowni w narzędzia firmy Metabo o wartości 5 tysięcy złotych. Główną nagrodę w ubiegłorocznym konkursie „Wyczarowane z drewna” otrzymał Paweł Samorański, uczeń V klasy Technikum Drzewnego z Zespołu Szkół Budowlanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Lublinie za rower z drewna.

Wystawa starych maszyn i narzędzi stolarskich - pawilon 3, stoisko 55
Organizatorzy: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Wydawnictwo Inwestor Obszerna wystawa narzędzi i maszyn, znana już z odsłony podczas targów DREMA 2005. Tym razem powiększona o nowe, ciekawe eksponaty – w tym trak z drewna.

„Drewno na znaczku” - wystawa filatelistyczna - pawilon 3, stoisko 55
Organizatorzy: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Wydawnictwo Inwestor Kolekcja obejmuje bardzo szeroki zakres tematyczny, m.in. las i prowadzone w nim zabiegi pielęgnacyjne, pozyskiwanie surowca, maszyny i narzędzia do obróbki, budownictwo drewniane, wyroby z drewna – nie tylko na znaczkach, ale również na stemplach, okolicznościowych datownikach, kartach czy kopertach.

Impregnacja i konserwacja mebli - pawilon 3, stoisko 55
Organizatorzy: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Wydawnictwo Inwestor Praktyczna prezentacja metod impregnacji i konserwacji drewna, m.in. starych instrumentów muzycznych.

„Żywe warsztaty” - pokaz pracy rzemieślników - pawilon 3, stoisko 2; hol wschodni
Organizator: Wydawnictwo Holz Zentralblatt, Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, Cech Rzemiosł Drzewnych w Poznaniu.
Pokazy pracy rzemieślników wykonujących zawody częściowo już zapomniane związane z obróbką drewna. Można zapoznać się z pracą warsztatu kołodzieja i warsztatu prezentującego techniki konserwacji, warsztatu snycerskiego, warsztatu stolarza galanterii drzewnej, pracownia intarsyjnej oraz wycinanie z drewna.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz