DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

DOMEXPO 2005

Autor:
Źródło:
Data: 2005-05-25


W dniach od 31 maja do 3 czerwca odbędzie się kolejna edycja Targów Tkaniny, Stołu, Kuchni, Światła i Wystroju Domu DOMEXPO.
To targi odbywające się równolegle z targami MEBLE, BIURO i DREMA.

Organizacja kilku wydarzeń o podobnej tematyce umożliwia zaprezentowanie przez wystawców komplementarnej i uzupełniającej się wzajemnie oferty handlowej. Tegoroczne targi DOMEXPO to po raz pierwszy szeroka propozycja oświetlenia w domu i biurze oraz propozycje finalistów konkursu wzornictwa przemysłowego DOBRY WZÓR.

Targi DOMEXPO to najlepsza propozycja dla zainteresowanych wystrojem domu, biura czy obiektów użyteczności publicznej. To przede wszystkim szeroka oferta wszystkiego, co jest konieczne u urządzaniu wnętrza tak, aby stało się komfortowe, przytulne i zgodne z najnowszymi tendencjami we wzornictwie. Ekspozycja targów DOMEXPO znajdować się będzie w dwóch pawilonach: 11 i 15. Wśród wystawców będą także liczni przedstawiciele zagranicy: Austrii, Belgii, Holandii, Hiszpanii, Niemiec, Szwecji i Turcji. Podobnie jak w roku ubiegłym, na DOMEXPO najszerzej reprezentowana będzie oferta producentów i importerów tekstyliów domowych. Uzupełniającą propozycję tkanin meblowych, w tym obiciowych, rozlokowano w ramach odbywających się równocześnie targów MEBLE. Nowością DOMEXPO będzie prezentowana w Iglicy ekspozycja oświetlenia.

Ubierz dom
Tkaniny to jeden z podstawowych materiałów kształtujących nasze wnętrza. Firany, zasłony, poduszki, serwety, ręczniki to niezbędne elementy wyposażenia domu czy mieszkania, ale także biura, hotelu czy restauracji. Szeroki wachlarz propozycji przygotowanych przez naszych wystawców prezentowany będzie na całym poziomie B w pawilonie 15.

Znajdź ciekawy pomysł
Wśród wydarzeń gromadzących największą grupę zwiedzających są wystawy tematyczne. Jedną z takich wystaw będzie propozycja aranżacji wnętrza: pokoju, jadalni i stołu „Trendy 2005” przygotowana przez Studio I & D. Podczas wystawy zobaczyć będzie można najmodniejszą porcelanę, sztućce, szkło dekoracyjne, wazony, oraz ich praktyczne zastosowanie. Niejednokrotnie połączenia poszczególnych elementów mogą dziwić, gdyż często łączy się ze sobą pozornie nie pasujące przedmioty, jednak po obejrzeniu całości wystawa prawie zawsze inspiruje oglądających.

Zaprojektuj światło
Częstym problemem mieszkań, biur, hoteli czy restauracji jest nieodpowiednio dobrane oświetlenie. Przy projektowaniu wnętrza całą uwagę, jak również środki finansowe skupia się na meblach czy tkaninach zapominając o tak ważnym elemencie, jakim jest dobre oświetlenie. To ono w zasadniczym stopniu decyduje zarówno o atmosferze wnętrza, ogrodu, jak i jego użyteczności. Dlatego ważnym jest, aby o oświetleniu myśleć na etapie projektowania oraz tak samo starannie dobierać lampy i ich rozlokowanie, jak pozostałe elementy wyposażenia domu, biura czy całej posesji. W ramach ekspozycji targów DOMEXPO i MEBLE Międzynarodowe Targi Poznańskie przygotowały w pawilonie 11 wystawę „Oświetlić wnętrze”, która zwierać w sobie będzie propozycje świetlnych aranżacji w domu czy w biurze, pokazy najnowszych trendów i nowoczesnego wzornictwa w oświetleniu. Nie zabraknie także ekspozycji producentów sprzętu oświetleniowego: lamp stojących, wiszących, opraw oświetleniowych, wśród których dominować będą oferty do domów i mieszkań, ale także produkty kierowane do większych obiektów.

Uzupełnij swoją wiedzę
Wszystkich zainteresowanych Międzynarodowe Targi Poznańskie wraz z wydawnictwem Promedia, wydającym takie tytuły jak: „Ambiente” czy „Tekstylia w Domu”, zapraszają na seminarium pt. „Trendy w dekoracji wnętrz na rok 2006”.

Promuj polskie wzornictwo
Międzynarodowe Targi Poznańskie wraz z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego przedstawią podczas targów finałowe prace konkursu na najlepsze idee wzornicze we wzornictwie przemysłowym. Ta kolejna prezentacja promująca polski design bez wątpienia cieszyć się będzie dużym zainteresowaniem publiczności, jak miało to miejsce w latach poprzednich. Dodatkowo, w Holu Wschodnim MTP zaaranżowana została wystawa ukazująca ostatnie dokonania polskiego wzornictwa przemysłowego na przykładach z masowej produkcji. Wystawa ta prezentowana była w Budapeszcie promując polskich projektantów, a powtórzona zostanie na terenie targów. Firmy, które stawiają w swojej produkcji na niebanalny wzór, konkurują z sukcesem swoimi produktami na międzynarodowym rynku, trafiając w najbardziej wyrafinowane gusta. Prezentować swoje propozycje będą między innymi: Amica Wronki, Huta Szkła Krosno S.A. czy grupa projektantów współpracująca z firmą Zelmer.

opr.: JR (źródło: MTP)


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz