/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
MASZYNY STOLARSKIE

Relacja z jesiennych Dni Otwartych Felder Group 2023

Autor: oprac. KJ
Źródło:
Data: 2023-11-20


W dniach 20-22. października 2023 roku miały miejsce Jesienne Dni Otwarte Felder Group, które odbyły się zarówno w Żorach, jak i w Rzekuniu. To wydarzenie przyciągnęło uwagę profesjonalistów z branży obróbki drewna oraz wszystkich miłośników nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Relacja z jesiennych Dni Otwartych Felder Group 2023Relacja z jesiennych Dni Otwartych Felder Group 2023Fot. Drewno.pl

Wydarzenie w Żorach zgromadziło liczne grono gości w salonie wystawowym Felder Group o powierzchni wynoszącej ponad 3000 metrów kwadratowych. Podczas tych dni odwiedzający mieli okazję przyjrzeć się najnowszym maszynom i urządzeniom do obróbki drewna oferowanym przez Felder Group. W trakcie prezentacji mogli oglądać maszyny w akcji, dowiadując się o ich funkcjach i możliwościach bezpośrednio od ekspertów z firmy.

Program wydarzenia w Żorach obejmował wiele atrakcyjnych prezentacji. Między innymi zobaczyć można było:

  • System bezpieczeństwa PCS w pilarce formatowej kappa 550 e-motion Format4.
  • Agregat advantEdge w okleiniarce tempora 60.06L, umożliwiający bezspoinowe okleinowanie
  • Agregat glueBox w okleiniarce tempora 60.06L, który pozwala na stosowanie kleju PUR w postaci taśmy klejowej.

Ponadto odwiedzający mieli okazję przyjrzeć się cyfrowej produkcji korpusów meblowych przy użyciu oprogramowania do projektowania F4 Design oraz maszyn takich jak pilarka panelowa kappa 100 i centrum obróbcze CNC profit H200.

Podczas Dni Otwartych w Żorach goście firmy Felder mieli także przyjemność spotkać się z przedstawicielami firm gościnnych: Jowat - producent klejów przemysłowych; Gudepol - specjaliści w dziedzinie pneumatyki i sprężonego powietrza oraz Rehau - dostawca szerokiej gamy oryginalnych obrzeży i dodatków do mebli.

Warto podkreślić, że wydarzenie to nie tylko dawało możliwość zapoznania się z najnowszymi technologiami, ale także zachęcało do rozmów, wymiany doświadczeń i nawiązywania nowych relacji biznesowych. Wszystko to odbywało się w przyjaznej atmosferze, a eksperci z Felder Group byli gotowi odpowiedzieć na pytania i udzielić profesjonalnych porad.

Jesienna edycja Dni Otwartych Felder Group była doskonałą okazją do zapoznania się z innowacyjnymi rozwiązaniami w dziedzinie obróbki drewna oraz do nawiązania kontaktów z liderami tej branży. To wydarzenie stanowi doskonały przykład tego, jak branża stolarska wciąż ewoluuje, przyciągając coraz więcej zainteresowanych.

Druga połowa 2023 roku wzrostowa dla firmy Felder

W rozmowie z portalem Drewno.pl Damian Bizon prokurent FELDER GROUP Polska podkreślił, że siedziba firmy Felder w Żorach to miejsce szczególne, gdzie stale prezentowanych jest 30 do 40 maszyn. Są one częściowo podłączone, co pozwala potencjalnym klientom na zobaczenie ich w akcji. To właśnie tutaj, w siedzibie firmy, Felder stara się organizować Dni Otwarte co najmniej dwa razy w roku. Wydarzenia te, to nie tylko okazja do zaprezentowania maszyn, ale także do bezpośredniego kontaktu z klientami.

Na pytanie o sytuację w branży, Damian Bizoń prokurent firmy podkreślił, że rok 2022 oraz pierwsza połowa 2023 roku były trudne. Zauważalny był spadek sprzedaży i ogólne zahamowanie na rynku. Damian Bizoń zaznaczył, że w trzecim kwartale 2023 roku Felder odnotował wzrosty w poziomie sprzedaży. Ponadto, początek czwartego kwartału daje optymistyczne sygnały, sugerując kontynuację tego kierunku. -To dobre wieści dla Felder Group i całej branży obróbki drewna - powiedział Damian Bizoń. Jego zdaniem, jednym z kluczowych aspektów obecnej sytuacji gospodarczej jest brak pracowników. Dlatego branża coraz częściej stawia na nowoczesne technologie i maszyny, które pozwalają produkować szybciej, dokładniej i oszczędniej. To z kolei przekłada się na zwiększenie zyskowności zakładów.

Liczba wyświetleń: 460


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA