/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
kappa 450 od Format4

Powrót klasyka! Przemysłowa pilarka formatowa kappa 450

FELDER GROUP POLSKA

Autor:
Źródło: FELDER GROUP POLSKA
Data: 2023-11-13


Kappa 450 marki Format4 była pierwszą pilarką formatową, która znalazła się w ofercie Felder Group w 2001 roku. Dzięki swojej doskonałej wydajności, trwałej precyzji i nagrodzonemu designowi, kappa 450 już w 2001 roku wyprzedzała swoje czasy, stając się prawdziwym klasykiem. Ponad 20 lat po jej wprowadzeniu na rynek, nowa edycja tego klasycznego modelu pilarki formatowej, kappa 450, jest bardziej niż kiedykolwiek dostosowana do współczesnych potrzeb i przekonuje we wszystkich aspektach.

Fot. FELDER GROUP POLSKA

Duża wysokość cięcia

Masywny agregat pilarki umożliwia użycie tarcz pił o średnicy do 450 mm. Z wysokością cięcia wynoszącą 155 mm pod kątem 90° i 109 mm pod kątem 45°, kappa 450 łatwo radzi sobie z rozcinaniem, obrzynaniem, formatowanie oraz cięciami ukośnymi elementów z drewna litego o dużych przekrojach jak i płyt drewnopochodnych. Tarczę pilarki można nachylać w zakresie od 0° do 45°.

Intuicyjne sterowanie x-motion "smartouch"

Intuicyjne sterowanie x-motion za pomocą 10-calowego, kolorowego ekranu dotykowego w panelu sterowania na wysokości wzroku kappa 450 x-motion oferuje profesjonalną produktywność: sterowanie pozycyjne wysokością i kątem przechyłu tarczy piły, automatyczną korektę wysokości cięcia w przypadku zmiany kąta przechyłu tarczy piły, wyświetlacz prędkości obrotowych pilarki, płynne sterowanie prędkościami obrotowymi, sterowanie pozycyjne przykładnicy równoległej wraz z korektą jej pozycji w momencie zmiany kąta nachylenia tarczy piły.

Intuicyjne sterowanie x-motion "smartouch"Intuicyjne sterowanie x-motion "smartouch"Fot. FELDER GROUP POLSKA

Rozległa baza danych narzędzi do programów cięcia oszczędza cenny czas podczas rutynowej pracy. Oprogramowanie do optymalizacji cięcia Ardis ułatwia realizację planów cięcia. Szerokość narzędzia i kierunek usłojenia są wyświetlane na czytelnym interfejsie użytkownika i umożliwiają efektywną realizację planów cięć z centralnej pozycji.

Wysoka prędkość pozycjonowania

Kolejnym atutem tego modelu pilarki formatowej jest wysoka prędkość pozycjonowania, która umożliwia jednoczesne ustawianie w trzech osiach tj. tarczy piły na wysokość i pod kątem oraz przykładnicy równoległej  - co przekłada się na oszczędność czasu do 50% w procesie pracy w porównaniu do innych pilarek w tej klasie.

System prowadzenia „X-Roll” stołu formatowego

Wysokiej jakości technologia prowadzenia „X-Roll” w stołach formatowych marki Format4 oferuje niespotykaną precyzję i płynność. Dzięki rozmieszczeniu rolek w kształcie litery X, obciążenie jest równomiernie rozłożone na wszystkie strony. Skutkuje to rozkładem siły nacisku na całej powierzchni rolki, a nie punktowym. Stalowe rolki zamontowane liniowo poruszają się płynnie i bez tarcia po zahartowanych, precyzyjnie oszlifowanych prowadnicach. Ponadto zamontowano 8 zgarniaczy z silikonu i 4 szczotki, które skutecznie zapobiegają powstawaniu zabrudzeń na prowadnicach.

System prowadzenia „X-Roll” stołu formatowegoSystem prowadzenia „X-Roll” stołu formatowegoFot. FELDER GROUP POLSKA

Chronione przed kurzem i całkowicie bezobsługowe, stoły formatowe „X-Roll” gwarantują doskonałą obróbkę drewna przez wiele lat. 10-letnia gwarancja fabryczna podkreśla niezawodność tego wyjątkowego systemu.

Bezobsługowe prowadzenie segmentów przechyłu „Easy-Glide”

System prowadzenia segmentów przechyłu „Easy-Glide” spełnia najwyższe wymagania stawiane w rzemiośle i przemyśle. Podwójnie zawieszony, z wymuszonym prowadzeniem, precyzyjny agregat piły gwarantuje maksymalny wytrzymałość, przechył bez luzów i całkowitą bezobsługowość. Specjalny, wysoce odporny materiał syntetyczny zastosowany w nakładkach segmentów przechyłu zapewnia niezwykle płynną pracę i długotrwałą precyzję. Dzięki temu wysokowydajnemu materiałowi, który sprawdził się również w przemyśle lotniczym i konstrukcjach śluz, system prowadzenia segmentów przechyłu działa całkowicie bezobsługowo, bez konieczności dodawania smarów i jest niewrażliwy na pył. Dzięki 6-letniej gwarancji fabrycznej to rozwiązanie systemowe Format4 zapewnia niezawodność przez wiele lat.

Rewolucyjny system bezpieczeństwa PCS®

Rewolucyjny system bezpieczeństwa PCS®Rewolucyjny system bezpieczeństwa PCS®Fot. FELDER GROUP POLSKA

Pilarka formatowa Format4 kappa 450 jest dostępna z rewolucyjnym systemem bezpieczeństwa PCS®. Dzięki niemu poważne wypadki na pilarkach formatowych stają się przeszłością. System PCS® firmy Felder to jedno z najszybszych na świecie rozwiązanie do bezkontaktowego wykrywania zagrożeń. Ten unikalny na skalę światową system zamienia ostrze tarczy piły w czujnik, który rozpoznaje tkankę ludzką w strefie zagrożenia w zaledwie kilka milisekund. W razie niebezpieczeństwa tarcza piły automatycznie opada pod stół z niezwykle wysoką prędkością, nie powodując żadnego uszkodzenia zarówno tarczy piły jak i agregatu.

Zawsze pod ręką – przednia komora narzędziowa

Praktycznym rozwiązaniem, który oferuje kappa 450 jest zintegrowana komora narzędziowa mogąca pomieścić do 4 tarcz pił o średnicy do 450 mm i 2 kliny rozszczepiające.

Więcej informacji techniczny oraz możliwość skontaktowania się z działem sprzedaży na stronie Przemysłowa pilarka formatowa kappa 450.


O firmie Felder Group:

Założona w 1956 roku spółka Felder Group zatrudnia obecnie ponad 800 osób w swojej siedzibie w Hall in Tyrol i jest jednym z wiodących na świecie dostawców maszyn stolarskich dla rzemiosła i przemysłu. Ponad 270 punktów sprzedaży w 84 krajach dystrybuuje ponad 180 maszyn pod markami Hammer, Felder, Format4 i Mayer.

Liczba wyświetleń: 486


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA