/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
CIĘCIE BEZ WYRW JAK NIGDY PRZEDTEM

Nowa zagłębiarka z podcinakiem TSV 60 K firmy Festool – dostępna od maja 2023

Festool

Autor:
Źródło: Festool
Data: 2023-03-30


Na niezawodnej jakości i absolutnej precyzji zagłębiarek Festool można polegać od 1980 roku Festool konsekwentnie kontynuuje tę tradycję, wprowadzając na rynek nową zagłębiarkę z podcinakiem: TSV 60 K. W połączeniu z zintegrowanym zabezpieczeniem KickbackStop TSV 60 K, zmniejsza ryzyko obrażeń i uszkodzeń spowodowanych odbiciem.

Perfekcja od pierwszego cięcia – nowa zagłębiarka z podcinakiem TSV 60 KPerfekcja od pierwszego cięcia – nowa zagłębiarka z podcinakiem TSV 60 KFot. Festool

Festool od dziesięcioleci słynie z produkcji ręcznych pilarek tarczowych: „Już na początku lat 60-tych firma Festool wprowadziła na rynek światową nowość: kombinację ręcznej pilarki tarczowej i szyny prowadzącej, a na początku lat 80-tych pierwszą zagłębiarkę. Dzięki nowym modelom stale podnosimy poprzeczkę w dziedzinie cięcia. Od maja 2023 roku ponownie rozszerzamy naszą ofertę o nową zagłębiarkę z podcinakiem TSV 60 K”, mówi Boris Seyfried - menedżer produktu w dziale pilarek Festool.  

Cięcie bez wyrw po obu stronach – jak nigdy dotąd

Nowa zagłębiarka z podcinakiem TSV 60 K zapewnia cięcie bez wyrw po obu stronach, i to już za pierwszym razem. Dzięki temu jest wyjątkowo wydajna, a  krawędzie cięcia są natychmiast gotowe do dalszej obróbki. „W nowej TSV 60 K zintegrowaliśmy podcinak, co stanowi nowatorskie rozwiązanie na rynku zagłębiarek prowadzonych ręcznie. Jednostkę podcinającą zaprojektowaliśmy z uwzględnieniem ustawiania śladu i głębokości, co gwarantuje możliwość wprowadzenia precyzyjnych ustawień, a w połączeniu z diamentową tarczą podcinającą doskonałą jakość cięcia. Dotyczy to nawet wydajnego przycinania płyt z zachowaniem najwyższej jakości”, potwierdza Boris Seyfried.

Perfekcyjne przycinanie płyt – teraz również mobilnie

„Szczególnie praktyczny w codziennej pracy jest fakt, że nowa Zagłębiarka TSV 60 K umożliwia precyzyjne docinanie bez wyrw nawet w przypadku dużych płyt, nie tylko w warsztacie, ale teraz również na placu budowy. Dzięki naszym wszechstronnym elementom wyposażenia systemowego cięcia wykonywane są tak, jak przy użyciu maszyny stacjonarnej. W tej formie to zupełnie nowe rozwiązanie, jakiego do tej pory nie było: Mobilne, a przy tym precyzyjnie, cięcie bez wyryw z gwarancją zachowania wymiarów”, dodaje Seyfried. W zależności od zastosowania podcinak może być elastycznie włączany lub wyłączany. Perfekcyjne rezultaty są ważne, zwłaszcza w przypadku przycinania płyt. I właśnie z tego powodu nowa zagłębiarka z podcinakiem może być używana również w połączeniu z szyną prowadzącą – co jest typowe dla rozwiązań stosowanych w Festool. Dzięki zamocowaniu szyny prowadzącej za pomocą ścisków śrubowych i regulowanych bez użycia narzędzi szczęk prowadzących TSV 60 K porusza się bez najmniejszego luzu. To gwarancja uzyskania doskonałych rezultatów pracy.

W zależności od zastosowania podcinak może być elastycznie aktywowany i dezaktywowany.

Większe bezpieczeństwo podczas cięcia – dzięki KickbackStop

„Nasze innowacyjne zabezpieczenie KickbackStop w zagłębiarce z podcinakiem chroni element obrabiany i minimalizuje ryzyko obrażeń”, kontynuuje Seyfried i dodaje: „Nasza nowa TSV 60 K jest niezwykle precyzyjna, bezpieczna i zapewnia doskonałe rezultaty.” KickbackStop powoduje, że w przypadku odbicia spowodowanego zakleszczeniem się tarczy pilarskiej podczas cięcia lub zagłębiania się w elemencie obrabianym, tarcza pilarska zatrzymuje się szybciej niż w mgnieniu oka. Oznacza to, że pilarka wykrywa odbicie i zatrzymuje silnik w ułamku sekundy. Szczególnie praktyczne jest to, że dzięki zabezpieczeniu KickbackStop pilarka jest natychmiast gotowa do pracy - bez konieczności wymiany i ponoszenia dodatkowych kosztów. 

Najlepsza orientacja w przypadku cięć wgłębnychNajlepsza orientacja w przypadku cięć wgłębnychFot. Festool

Maksymalna wszechstronność

„Nowa TSV 60 K jest naszą najbardziej wszechstronną zagłębiarką, ponieważ dzięki głębokości cięcia 60 mm i odchylającej się wraz z tarczą pilarską jednostce podcinającej, w połączeniu z szyną prowadzącą możliwe są nawet cięcia ukośne do 45°”, mówi Boris Seyfried. Różnorodność systemu wyposażenia TSV 60 K można w pełni docenić dopiero w codziennym użytkowaniu. Szczególną zaletą jest to, że nowa zagłębiarka może współpracować ze wszystkimi prowadnicami FSK. Dzięki temu uzyskanie powtarzalnych, precyzyjnych i czystych cięć poprzecznych jest dziecinnie proste również „w małym formacie”. Podczas tworzenia nowej TSV 60 K projektanci Festool pomyśleli o wielu szczegółach, np. o łatwej wymianie tarczy pilarskiej FastFix, okienku kontrolnym, regulacji prędkości obrotowej, dokładnym ustawianiu głębokości z podwójną wskazówką oraz precyzyjną regulacją.

Większe bezpieczeństwo dzięki wyjątkowemu zabezpieczeniu KickbackStopWiększe bezpieczeństwo dzięki wyjątkowemu zabezpieczeniu KickbackStopFot. Festool

Solidna konstrukcja, duża moc i wyjątkowa wydajność

Bezszczotkowy silnik EC-TEC najnowszej generacji sprawia, że pilarka jest praktycznie bezawaryjna i niezwykle wydajna. Prędkość do 6800 obrotów na minutę zapewnia idealne cięcie, bezwysiłkowy posuw i w rezultacie najwyższą jakość.  Dzięki temu nowa zagłębiarka z podcinakiem jest wytrzymała, a w połączeniu z kompleksowym systemem cięcia również dopracowana w każdym szczególe: Doskonale radzi sobie zarówno z precyzyjnymi cięciami w litym drewnie, jak i z wydajnym docinaniem płyt – bez wyrw po obu stronach. Czasochłonne poprawki też już należą do przeszłości.

Dokładne ustawianie głębokości cięcia zagłębiarkiDokładne ustawianie głębokości cięcia zagłębiarkiFot. Festool

Dane techniczne zagłębiarki TSV 60 K

Pobór mocy (zagłębiarka/podcinak)

1500 W / 190 W

Prędkość obrotowa na biegu jałowym (zagłębiarka/podcinak) 3000 do 6800 obr./min / 16 000 - 22 000 obr./min 
Średnica tarczy pilarskiej (zagłębiarka/podcinak)  168 mm / 47 mm
Zakres regulacji kątowej  0 do 45°
Głębokość cięcia  0 do 62 mm
Przyłącze do odsysania pyłu Ø  27/36 mm
Długość przewodu  4 m
Ciężar  6 kg

Jakość bez kompromisów

W celu zapewnienia bezproblemowego przebiegu pracy również nowa TSV 60 K jest objęta usługą Festool Service, która obejmuje: zlecenie naprawy, zgłoszenie gwarancyjne, ochronę na wypadek kradzieży lub dostępność części zamiennych.

Nowa zagłębiarka z podcinakiem TSV 60 K będzie dostępna u Autoryzowanych Dystrybutorów Festool od maja 2023 roku. Dodatkowe informacje dostępne są na stronie www.festool.pl.

Liczba wyświetleń: 1304


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA