/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
EDUKACJA

Kurs brakarzy drewna okrągłego - marzec 2023

Drewno.pl

Autor: oprac. kaj
Źródło: Drewno.pl
Data: 2023-02-18


Wszystkie osoby, które chcą: nauczyć się jak rozpoznawać i mierzyć wady drewna, prawidłowo wycenić surowiec drzewny, skutecznie przeprowadzić reklamację źle wycenionego drewna okrągłego, dowiedzieć się jak zrobić szacunek brakarski, nauczyć się obliczać miąższość drewna "na pniu", czyli drzew przeznaczonych do wycinki, dowiedzieć się jak skutecznie zabezpieczyć drewno przed deprecjacją, podnieść swoje kwalifikacje zawodowe w dziedzinie brakarstwa drewna okrągłego - zapraszamy na kolejną edycję "Kursu brakarzy drewna okrągłego".

Kurs brakarzy drewna okrągłego Kurs brakarzy drewna okrągłego Fot. K. Jabłońska

Kurs brakarski cieszy się uznaniem nie tylko wśród osób powiązanych z zakładami tartacznymi, ale także osób pracujących w Zakładach Usług Leśnych, osób pracujących w Urzędach Miast i Gmin, Zarządach Dróg, które muszą obliczyć ilość i określić jakość drewna z drzew przeznaczonych do wycinki. Dobrze wyszkolony brakarz to inwestycja na lata. Obecnie mało kto potrafi prawidłowo sklasyfikować surowiec drzewny, a co za tym idzie umiejętnie go wycenić czy zareklamować, co z kolei przekłada się na konkretne wyniki finansowe firmy.

Opis kursu brakarzy drewna okrągłego:

Kurs planowany jest w dniach od 25. do 31. marca 2023r.
Miejsce kursu: Pałac Będlewo ul. Parkowa 1, 62-060 Stęszew (woj. wielkopolskie), www.palacbedlewo.pl

Koszt kursu: 4735.50 zł/os brutto. Cena obejmuje: zakwaterowanie w pokoju 2 os. z łazienką, wyżywienie oraz materiały szkoleniowe.
lub: 5350.50 zł/os brutto. Cena obejmuje: zakwaterowanie w pokoju 1 os. z łazienką, wyżywienie oraz materiały szkoleniowe.
Cena kursu bez zakwaterowania: 3813,00 zł/os brutto

Formularz zgłoszenia uczestnika kursu - osoby zainteresowane proszę o odesłanie wypełnionego najpóźniej do 10.03.23r.

POBIERZ FORMULARZ  >>>

WRAZ ZE ZGŁOSZENIEM PROSIMY O WPŁATĘ ZALICZKI W KWOCIE 470 zł /os lub całej kwoty należności za szkolenie na konto organizatora:

DREWNO.PL sp. z o.o ALIOR BANK: 06 2490 0005 0000 4500 9567 7093

Wpłata minimum kwoty zaliczki jest niezbędna dla potwierdzenia wpisania zgłaszanej osoby na listę uczestników szkolenia.
Zaliczka nie podlega zwrotowi w momencie wycofania się z uczestnictwa w szkoleniu w terminie krótszym niż 7 dni przed jego rozpoczęciem kursu.
W przypadku wpłaty zaliczki, pozostała kwota należności musi zostać uregulowana przelewem przed rozpoczęciem szkolenia.
Jeśli szkolenie nie zostanie zorganizowane (np. z przyczyny zbyt małej ilości chętnych lub innych przyczyn organizacyjnych) wpłacona kwota zostanie zwrócona.

Osoby podwyższające zdobytą wcześniej klasę brakarską proszone są o kontakt, w celu dostarczenia potrzebnych dodatkowych dokumentów (np. certyfikatu uzyskania dotychczasowej klasy brakarskiej).

Kurs brakarzy drewna okrągłego Kurs brakarzy drewna okrągłego Fot. K. Jabłońska

Zajęcia rozpoczynają się pierwszego dnia o godz. 8.00. Po wcześniejszym zgłoszeniu istnieje możliwość zakwaterowania w przeddzień kursu - płatna dodatkowo w hotelu 120 zł.

Zakwaterowanie w hotelu, pokoje 1 os. z łazienkami lub 2 os. z łazienkami (zależnie od wpłaconej kwoty). Wyżywienie na terenie hotelu (śniadania, przerwa kawowa z ciastem, obiad, kolacja na ciepło).

Zajęcia odbywają się w godz. 8.00 - 18.00 z przerwami na posiłki, prowadzone są przez wykładowców i instruktorów brakarstwa. Ćwiczenia terenowe prowadzone są w grupach (ok. 10 osób na 1 instruktora).

Materiały szkoleniowe dostarcza organizator kursu. Uczestnicy kursu zobowiązani są do zaopatrzenia się w odpowiednią do warunków pogodowych i pracy w terenie odzież oraz obuwie.

Zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Generalnego LP Kurs brakarzy drewna okrągłego trwa 70 godzin i obejmuje zajęcia praktyczne i teoretyczne. Na naszym kursie brakarskim uczymy wyceny drewna według warunków technicznych obowiązujących od 1 stycznia 2020r. wprowadzonych przez Dyrektora Generalnego LP zarządzeniem nr 51, a uaktualnionych zarządzeniem nr 54. Warunki techniczne określają wymagania jakościowe i wymiarowe dla poszczególnych grup sortymentowych surowca drzewnego oraz m.in. definiują wady drewna i sposób ich pomiaru. Zapisy te w praktyce eliminują z użytku Polskie Normy. Uczymy również procedury reklamacji drewna zakupionego w Lasach Państwowych według obowiązujących, ujednoliconych zasad.

Kurs brakarzy drewna okrągłego Kurs brakarzy drewna okrągłego Fot. K. Jabłońska

Zajęcia praktyczne odbywają się na terenie tartaku (plac surowca drzewnego: ok. 10 gatunków, ok. 100 szt. drewna dłużycowego) oraz na powierzchni leśnej (szacunki brakarskie drzew stojących, pomiar drewna stosowego). Kurs kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym. Zdanie egzaminu na określonym w regulaminie poziomie umożliwia otrzymanie klasy brakarskiej.

Program Kursu obejmuje wiedzę teoretyczną i praktyczną:
- rozpoznawanie gatunków drewna;
- pomiar drewna;
- rozpoznawanie i pomiar wad drewna;
- prawidłową wycenę drewna w poszczególnych sortymentach;
- prawidłowy proces reklamacji drewna;
- metody wykonania szacunków brakarskich, obliczania miąższość drewna "na pniu", przeznaczonego do wycinki;
- zabezpieczenie drewna przed deprecjacją;
- informacje dotyczące rynku drzewnego w Polsce;

Osobom zainteresowanym dofinansowaniem szkoleń polecamy skontaktowanie się z powiatowymi Urzędami Pracy, które dysponują środkami Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS). Dofinansowanie z KFS można uzyskać zarówno dla osób bezrobotnych jaki i pracujących.

Organizator szkolenia:

Drewno.pl Sp. z o. o. - od 1998r. dostarcza bieżącej wiedzy i informacji profesjonalistom związanym branżą przetwórstwa drewna. Świadczy usługi konsultingowe w branży tartacznej. Jest firmą wpisaną do rejestru instytucji szkoleniewych

Forest Consulting Center Sp. z o. o. - firma zajmująca się szkoleniami i doradztwem w sektorze leśno-drzewnym. Szkolenia realizowane są dla przedstawicieli służby leśnej, sektora usług leśnych oraz sektora drzewnego.

Forest Consulting Center posiada status Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz Niepublicznej Jednostki Oświaty. Tym samym podlega nadzorowi pedagogicznemu z ramienia Ministerstwa Edukacji Narodowej sprawowanemu przez Kuratorium Oświaty.

Forest Consulting Center może pochwalić się zrealizowaniem kilku cyklów szkoleń dla Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych, Nadleśnictw oraz licznych Zakładów Usług Leśnych potwierdzonych referencjami. Od kilku lat prowadzi szkolenia dla branży drzewnej, Szkół Zawodowych, Urzędów Gmin, Zarządów Dróg itp. W realizacji szkoleń Forest Consulting Center często korzysta z funduszy europejskich.

W razie dodatkowych pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji:
tel. 61 624 34 67, e - mail: szkolenia@drewno.pl , biuro@forestcc.pl

Dodatkowych informacji udziela :

Katarzyna Andrzejewska-Jabłońska tel. 601 876 319, e-mail: k.jablonska@drewno.pl - sprawy organizacyjne kursu.

 

Liczba wyświetleń: 2754


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA