DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Targi Leśne Rogów 2005

Lasy Państwowe

Autor: Jerzy Drabarczyk
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2005-05-20


Z pewnością nie uda się realizować zadań w leśnictwie bez wsparcia technicznego, bez promocji myśli i prezentacji najnowszych osiągnięć. Temu służyć mają m.in. targi leśne, jak te w Rogowie, organizowane przez leśny Zakład Doświadczalny SGGW wspólnie z Biurem Reklamy S.A. Zarządu Targów Warszawskich, których IX edycja trwała od 17 do 19 maja.

<center>Targi Leśne Rogów 2005</center><center>Targi Leśne Rogów 2005</center>

W targach, nad którymi honorowy patronat sprawowali dyrektor generalny Lasów Państwowych Janusz Dawidziuk oraz JM rektor SGGW, prof. Tomasz Borecki wzięło udział ponad 80 wystawców prezentujących w hali i w terenie właściwie wszystko co ma związek z gospodarką leśną - od nasion czy sadzonek po... harwester.

W inauguracji imprezy oprócz jej honorowych patronów uczestniczyli m.in. parlamentarzyści ze Stanisławem Żelichowskim z klubu parlamentarnego PSL i Andrzejem Lepperem reprezentującym Samoobronę (już po raz drugi uczestniczył w rozpoczęciu rogowskich targów), przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, reprezentanci władz uczelni, leśnych central związkowych, Straży Pożarnej i Policji, duchowieństwa oraz oczywiście miejscowi leśnicy.

- W świecie mamy do czynienia z ogromnym postępem cywilizacyjnym, z ogromną rywalizacją. Wejście Polski do UE to nowy obszar tej konkurencji. Przez 15 lat transformacji gospodarczej polskie leśnictwo dobrze sobie radzi ze współczesnymi wyzwaniami. Organizacyjnie, ekonomiczne leśnictwo rozwija się. Realizujemy szeroki front inwestycyjny, wdrażamy nowe technologie i to jest oczywiście atrakcyjna przestrzeń dla firm oraz instytucji pracujących i funkcjonujących w otoczeniu leśnictwa - mówił m.in. podczas inauguracji targów dyrektor generalny LP Janusz Dawidziuk.

Utrudnieniem tak dla wystawców jak i zwiedzających targi była w pierwszym dniu imprezy z pewnością deszczowa pogoda. Mimo to jednak tego dnia przybyły liczne delegacje z nadleśnictw czy leśnych firm usługowych, chcących zapoznać się z ofertą. Zainteresowani mogli wziąć udział w imprezach towarzyszących, m.in. w konferencji na temat zalesiania gruntów porolnych w ramach programu rozwoju obszarów wiejskich. W dalszej części targów przewidziano też forum dyskusyjne „Sukcesy i porażki sprywatyzowanego rynku usług leśnych” czy sympozjum dla instruktorów prowadzących kursy dla pilarzy „Jak uczyć drwali”.

Złote szyszki
W tym roku nagrodę ZŁOTEJ SZYSZKI przyznano firmie OTL z Jarocina za „opryskiwacz do drzew wysokich z przystawką PĘDRAK”.

 • Wyróżnienie otrzymała fińska firma AFM Forest ltd. za głowice do harwesterów.
 • Statuetkami SOWA Z ROGOWA nagrodzono 5 firm (oceniano przydatność dla leśnictwa, myśl techniczną, przyjazność dla środowiska, nowatorstwo rozwiązań oraz konkurencyjność wyrobu):
  - BL SYSTEM z Nowego Sącza za łuparkę do drewna,
  - FAO FAR z Cieszyna za pługofrezarkę FAO FAR PF 100,
  - DRWAL z Włocławka za nogawice dla pilarza DRWAL 2,
  - BULiGL Oddział w Warszawie za „System Prezentacji Nadleśnictwa”,
  - Centrum Informacyjne Lasów Państwowych za publikację „Architektura sadyb leśnych”.

   

  Jerzy Drabarczyk
  Głos Lasu

 • Targi Leśne Rogów 2005 (Zdjęcia: 3)

  <center>Targi Leśne Rogów 2005</center><center>Targi Leśne Rogów 2005</center>Targi Leśne Rogów 2005

   
  Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

  Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

  Powrót

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA


   
   
  facebook
  newsletter

  Zapisz się na bezpłatny

  Wiadomości z portalu na e-mail

  Zapisz