/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
BUDOWNICTWO DREWNIANE

Kurs Brakarzy Tarcicy Konstrukcyjnej - październik 2022

Drewno.pl

Autor: K. Jabłońska
Źródło: Drewno.pl
Data: 2022-09-26


DREWNO.PL i Forest Consulting Center zapraszają na kurs brakarzy tarcicy konstrukcyjnej, który zaplanowany jest w dniach od 15. do 18. października 2022r.

Kurs Brakarzy Tarcicy KonstrukcyjnejKurs Brakarzy Tarcicy KonstrukcyjnejFot. D.Jabłoński

Zgodnie z obowiązującymi przepisami tarcica wykorzystywana w budownictwie, zwłaszcza jako materiał konstrukcyjny, powinna spełniać odpowiednie wymagania wytrzymałościowe. Jednym ze sposobów oceny przydatności drewna oraz wyznaczenia jego klasy wytrzymałości jest ocena wizualna dokonywana przez wykwalifikowanych brakarzy tarcicy konstrukcyjnej. Osoba posiadająca zaświadczenie o ukończeniu szkolenia brakarskiego w zakresie wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną jest niezbędnym elementem systemu Zakładowej Kontroli Produkcji (ZKP) związanego z certyfikatem uprawniającym do znakowania tarcicy budowlanej znakiem CE.

Opis kursu brakarzy tarcicy:

Organizowany przez nas Kurs brakarzy tarcicy konstrukcyjnej trwa 36 godzin i obejmuje zajęcia praktyczne i teoretyczne, kończy się egzaminem teoretycznym oraz praktycznym.

Uczestnicy kursu zdobędą wiedzę i umiejętności dotyczące m. in. :
- budowy i rozpoznawania gatunków drewna;
- rozpoznawania i pomiaru wad drewna oraz ich wpływu na drewno konstrukcyjne;
- obowiązującego w Polsce prawa w zakresie wykorzystania drewna w budownictwie;
- sortowania tarcicy konstrukcyjnej metodą wizualną zgodnie z obowiązującymi normami (np. drewno C24);
- wprowadzenia w zakładzie ZKP i certyfikacji;

Termin kursu: 15 - 18.10.2022r. (sobota - wtorek)
Sprawy organizacyjne:
Miejsce kursu: Pałac Będlewo ul. Parkowa 1, 62-060 Stęszew (woj. wielkopolskie), www.palacbedlewo.pl

Koszt kursu: 4243,50 zł brutto/os.(3450 zł netto) Cena obejmuje: zakwaterowanie w pokoju 2 osobowym z łazienką, wyżywienie oraz materiały szkoleniowe lub 4612,50 zł brutto/os.(3750 zł netto) Cena obejmuje: zakwaterowanie w pokoju 1 osobowym z łazienką, wyżywienie oraz materiały szkoleniowe.
Kurs organizowany w trybie ciągłym 4 dni. Zajęcia rozpoczynają się pierwszego dnia o godz. 8.00. Po wcześniejszym zgłoszeniu istnieje możliwość zakwaterowania w przeddzień kursu - płatna dodatkowo w hotelu 120 zł.

Zakwaterowanie w hotelu, pokoje z łazienkami. Wyżywienie na terenie hotelu (śniadania, przerwa kawowa z ciastem, obiad, kolacja na ciepło).
Zajęcia odbywają się w godz. 8.00 - 18.00 z przerwami na posiłki, prowadzone są przez wykładowców i instruktorów brakarstwa.
Materiały szkoleniowe dostarcza organizator kursu. Uczestnicy kursu zobowiązani są do zaopatrzenia się w odpowiednią do warunków pogodowych i pracy w terenie odzież oraz obuwie.

Organizator szkolenia:

Drewno.pl oraz Forest Consulting Center - firma zajmująca się szkoleniami i doradztwem w sektorze leśno-drzewnym. Szkolenia realizowane są dla przedstawicieli służby leśnej, sektora usług leśnych oraz sektora drzewnego.
Firma posiada status Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz Niepublicznej Jednostki Oświaty. Tym samym podlega nadzorowi pedagogicznemu z ramienia Ministerstwa Edukacji Narodowej sprawowanemu przez Kuratorium Oświaty.

 

W razie dodatkowych pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji:
tel. 61 624 34 67, e - mail: biuro@forestcc.pl

Dodatkowych informacji udziela :
Katarzyna Andrzejewska-Jabłońska tel. 601 876 319, e-mail: k.jablonska@drewno.pl - sprawy organizacyjne kursu.

Liczba wyświetleń: 3344


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA