/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
BUDOWNICTWO

Przychody Bricomarché w Polsce wzrosły w I połowie roku o 8,5%

Autor:
Źródło: Grupa Muszkieterów
Data: 2022-07-18


Przychody Bricomarché, sieci sklepów typu "dom i ogród" będących częścią Grupy Muszkieterów, wzrosły w I połowie 2022r. o ponad 8,5% w porównaniu do pierwszej połowy ubiegłego roku

Przychody Bricomarché w Polsce wzrosły w I połowie roku o 8,5%Przychody Bricomarché w Polsce wzrosły w I połowie roku o 8,5%Fot. Grupa Muszkieterów

Obroty sklepów pod szyldem Bricomarché sięgnęły w w pierwszych sześciu miesiącach roku kwoty ponad 1,78 mld zł, co oznacza wzrost o ponad 8,5% w stosunku do tego samego okresu minionego roku. Według komunikatu, Bricomarché zajmuje obecnie czołowe miejsce na rynku DIY i stale umacnia swoją pozycję. W pierwszym półroczu otwarto 3 nowe placówki. Na drugą połowę roku zaplanowane kolejne otwarcia, w tym pierwsze pod szyldem Bricomarché niezależnych sklepów działających dotychczas jako biznesy rodzinne polskich przedsiębiorców. Uruchomione zostaną również kolejne sklepy partnerskie.

-Jesteśmy świadomi wyzwań, które czekają nas w drugiej połowie roku w każdym segmencie rynku, na którym operujemy. Trudna sytuacja w branży budowlanej, spowodowana m.in. znacznym wzrostem kosztów materiałów, utrudnienia w łańcuchu dostaw, silna presja inflacyjna negatywnie wpływająca na konsumpcję i w końcu sytuacja na rynku paliw - te czynniki będą oddziaływać na nasz biznes. Jednak jesteśmy przekonani, że dzięki na bieżąco podejmowanym działaniom, w tym jeszcze lepszemu pozycjonowaniu cen, będziemy w stanie bronić siły nabywczej naszych konsumentów, jednocześnie dalej rosnąc w siłę. - powiedział Marc Dherment, dyrektor generalny Grupy Muszkieterów w Polsce.

Wśród priorytetów Grupy Muszkieterów na najbliższe miesiące znajduje się przyspieszenie ekspansji obu szyldów, dalsza modernizacja obiektów według nowego konceptu, inwestycje w obszarach e-commerce oraz IT, a także stałe ulepszanie już dostępnych narzędzi oraz prace nad nowymi rozwiązaniami, podkreślono w komunikacie.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA