/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
TECHNOLOGIE

Optymalizerki firmy Metal-Technika: Prawdopodobnie najszybsze optymalizerki z popychaczem na świecie

Autor: oprac. red
Źródło: Metal-Technika
Data: 2021-11-18


Polska należy do czołowych producentów palet drewnianych na świecie. Każdego roku w naszym kraju powstają miliony drewnianych palet. Według szacunków w 2020r. było to ok. 90 mln szt. Minęły jednak czasy, gdy ich produkcję można było oprzeć o proste pilarki i ręczną pracę. Aby sprostać konkurencji, przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją palet muszą inwestować w rozwój.

Optymalizerki firmy Metal-Technika: Prawdopodobnie najszybsze optymalizerki z popychaczem na świecieOptymalizerki firmy Metal-Technika: Prawdopodobnie najszybsze optymalizerki z popychaczem na świecieFot. D.Jabłoński

Istotą tego rozwoju jest nie tylko skala produkcji, ale również wysoka dokładność wymiarowa, jakość wyrobu oraz zmniejszenie ilości stanowisk pracy w szczególnie niebezpiecznym zadaniu jakim jest ciecie poprzeczne drewna na ręcznych kapówkach. Te parametry zapewniają nowoczesne rozwiązania technologiczne. Co ciekawe, na rynku maszyn do obróbki drewna zdominowanym przez niemieckie i włoskie marki, w sektorze produkcji palet świetnie radzą sobie polscy producenci.

Jednym z nich jest firma Metal-Technika oferująca producentom palet nowoczesne optymalizerki do wycinania elementów palet: desek i klocków, które  nie tylko zwiększają wydajność ilościową i jakościową materiału, ale gwarantują również bezpieczeństwo pracy.

Obejrzyj film i poznaj jedną z ciekawych funkcji urządzeń OWD, mających wpływ na uzyskiwaną wydajność materiałową!

Oferta urządzeń Metal-Techniki dla producentów palet obejmuje optymalizerki OWD-1600, OWD 1650; OWD 1700, sztaplarki a także Klockarki, które są łączone z liniami przetarcia i liniami do produkcji palet.

Firma Metal Technika produkuje również optymalizerki przelotowe i różnego typu przenośniki, bufory i transportery pozwalające automatyzować procesy produkcyjne na liniach optymalizacji drewna, strugania tarcicy, zbijania palet.

Optymalizerka OWD-1600 to maszyna przeznaczona do bardzo dokładnego cięcia poprzecznego desek (pojedynczo i w pakietach), kantówek, listewek, obłogów i innych. Klienci potwierdzają znaczny spadek ilości odpadów wynikający z zakupu optymalizerek z serii OWD. Jest to spowodowane bardzo dobrze dopracowanym algorytmem optymalizującym, powstałym przy ścisłej współpracy z użytkownikami urządzeń.

W wersji do cięcia klocków paletowych OWD-1600 maszyna jest przygotowana do formatowania lub optymalizacji specjalnym programem eliminującym straty materiałowe nawet dwóch kantówek jednocześnie. Optymalizerka ta może zostać połączona z linią do zbijania palet poprzez stół rozdzielczy pozwalający na bezobsługowe podawanie klocka po cięciu bezpośrednio do linii zbijającej palety. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest przyspieszenie procesu przygotowania i podawania klocków paletowych oraz zmniejszenie ilości osób potrzebnych do całego procesu. Cały zespół maszyn – optymalizerka i stół rozdzielczy jest dostosowany do wydajności linii zbijającej palety. Optymalizerka może oczywiście pracować również jako urządzenie niezależne, jak ma to miejsce na filmie. 

Optymalizerki Metal-Techniki cieszą się dużą popularnością wśród producentów palet ze względu na wysoką wydajność i dokładność cięcia. Wydajność tej maszyny dochodzi do 86 gotowych wsporników na 1 minutę pracy, przy zaangażowaniu jednego operatora.

W ciągu zmiany 8h formatując materiał wejściowy z długości np. 2400 mm na 2x 1200 mm maszyna jest w stanie sformatować przeszło 50 m3 drewna.

Optymalizerki Metal-Techniki to oczywiście nie tylko urządzenia przeznaczone dla producentów palet. Urządzenia te wykorzystywane są przy wycinaniu wysokiej jakości fryz w procesie produkcyjnym różnorodnych wyrobów z drewna iglastego i liściastego.

Optymalizerka OWD-1600, to według jej producenta, prawdopodobnie najszybsza na świecie optymalizerka z popychaczem.

Urządzenie pozwala na przerób od 3200 do 8150 mb tarcicy optymalizowanej po jednej sztuce w ciągu 8 h pracy oraz umożliwia m.in. pełną optymalizację wycinania 30 wymiarów elementów w dwóch klasach jakości, tworzenie programów cięcia dla różnych klientów, ciecie w miejscu zaznaczenia kredką fluorescencyjną, obcinanie marginesu (początek i koniec materiału wejściowego), cięcie pakietami (kilka elementów na raz). To wszystko przy zachowaniu dokładności cięcia rzędu ±0,3 mm.

Optymalizerki produkowane przez Metal-Technikę mają możliwość gromadzenia rozbudowanych statystyk pracy. Zawierają one informacje o czasie pracy maszyny na zmianach czy nawet poszczególnych operatorów (czas pracy urządzenia liczony jest jedynie podczas pracy popychacza – oznacza to, że znamy realny czas pracy), ilości wyprodukowanych listew w poszczególnych długościach, wyliczenia procentowe wykorzystania materiału (ilość odpadu).
Zebrane statystyki można przesyłać na dowolną ilość komputerów klienta.

Optymalizerki Metal-Techniki cieszą się dużą popularnością wśród producentów palet ze względu na wysoką wydajność i dokładność cięcia. Ale oczywiście sednem ich pracy jest pozyskiwanie wymaganej przez klienta jakości elementów drewnianych. Istotna przy tym jest uzyskiwana wydajność materiałowa.

----------

Kontakt do przedstawiciela handlowego:

Piotr Falana

tel. +48 534 606 064

tel./fax +48 44 781 20 90 w. 19

METAL-TECHNIKA

ul. Radomszczańska 24
97-570 Przedbórz
POLAND

www.metal-technika.com.pl


-------
Wyceń swój film i artykuł z publikacją na drewno.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA