/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
Dofinansowanie z ZUS

Dotacje: ZUS ogłosił nowy nabór wniosków na poprawę BHP

Inżynieria BHP

Autor:
Źródło: Inżynieria BHP
Data: 2021-06-10


Zakład Ubezpieczeń Społecznych ogłosił nowy nabór wniosków dotyczących wsparcia finansowego inwestycji, których celem jest poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy. Firma Inżynieria BHP informuje o możliwych kierunkach inwestycji oraz zasadach składania wniosków o dotację.

Dotacje: ZUS ogłosił nowy nabór wniosków na poprawę BHPDotacje: ZUS ogłosił nowy nabór wniosków na poprawę BHPFot. D.Jabłoński

Inżynieria BHP Sp. z o.o. oferuje profesjonalną pomoc w zakresie pozyskiwania dofinansowań na zakup maszyn, urządzeń oraz wyposażenia służącego poprawie stanu BHP w firmie (dofinansowania z ZUS) oraz dofinansowań na cele szkoleniowe i podnoszące kompetencje pracowników, z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS). Oprócz pozyskiwania środków oferuje również przeprowadzenie profesjonalnych kursów zawodowych dla pracowników. W zakresie wsparcia finansowego ZUS, Inżynieria BHP posiada duże doświadczenie. Każdego roku firma pozyskuje dla swoich klientów ok. 100 dotacji, które łącznie stanowią ok. 14.5% całego budżetu dofinansowania.

Obsługa klienta w Inżynieria BHP, nie ogranicza się tylko do napisania samego wniosku. Firma przygotowuje wszystkie niezbędne załączniki, oceny ryzyka, opinie badania obciążenia itp., wykonuje także, poprawki, do których ZUS wzywa zwyczajowo na przełomie września i października. Przygotowywana jest również dokumentacja zamykająca wniosek po otrzymaniu pierwszej części środków z ZUS, która jest tak samo rozległa jak dokumentacja początkowa.

-Można powiedzieć ,że prowadzimy sprawę od przysłowiowego "A do Z". Jeśli nie macie Państwo czasu na przygotowanie ofert dostawców, które są niezbędne do wniosku to polecimy sprawnych dostawców z każdej branży - informują przedstawiciele spółki.

Szczegółowe warunki najnowszego programu dotacji są dostępne na stronach ZUS: https://bip.zus.pl/konkurs-dofinansowanie-dzialan-platnika-skladek-na-poprawe-bezpieczenstwa-i-higieny-pracy 

Najczęściej pozyskiwane kierunki wykorzystania dotacji i maksymalne kwoty dotacji:

 1. Klimatyzacja (tylko wtedy kiedy jest ciepło technologiczne z maszyn, klimatyzacja do biura nie podlega dofinansowaniu) - 60 tys.
 2. Oświetlenie - 50 tys.
 3. Wentylacja - 80 tys.
 4. Rusztowanie jezdne - 25 tys.
 5. Pomosty robocze - 25 tys.
 6. Wciągarka budowlana - 25 tys.
 7. Żurawik (ograniczenie do 450 kg udźwigu) - 30 tys. 
 8. Wózki elektryczne (ograniczenie do 2 ton oraz 3,5m wysokości unoszenia, wózek z kabiną nie podlega dofinansowaniu) - 30 tys. 
 9. Agregat z masztem do 6 KV - 50 tys.
 10. Winda dekarska - 25 tys.
 11. Obarierowania, wygrodzenia - 20 tys.
 12. Detektory - 20 tys.
 13. Boxy do wykopów , szalunki do wykopów (do 26 KN) - 25 tys. 
 14. Szelki zabezpieczenia na wysokości - bez ograniczeń
 15. Podnośnik koszowy - 30 tys.
 16. Manipulatory , chwytaki – np. do kostki brukowej czy krawężników - 25 tys.
 17. Stoły spawalnicze z regulowaną wysokością , wszelkie stoły z regulowaną wysokością - 30 ts.
 18. Fitrowentylacja - bez ograniczeń w cenie
 19. Maski z nawiewem - bez ograniczenia
 20. Przyczepy leśne - 30 tys.
 21. Wciągarki - 25 tys.
 22. Schodołazy - 25 tys.
 23. Winda towarowa – 25 tys.
 24. Winda dekarska, winda dekarska do paneli - 25 tys.
 25. Kabiny lakiernicze (tylko system filtracji)
 26. Autoklawy - bez ograniczeń.
 27. Zabezpieczenia maszyn, osłony, wyłączniki, doprowadzenie do minimalnych wymagań, fotokomórki, wiązki.
W zależności od wielkości firmy możliwe jest uzyskanie następujących kwot dotacji z ZUS:Poniżej znajdują się linki do podstawowych dokumentów związanych z dotacjami ZUSNajważniejszy z załączonych dokumentów to katalog działań. W nim znajdziecie Państwo rzeczy, na które można pozyskać dofinansowanie - wiele więcej niż te, które wymienione zostały powyżej. 

Jeśli zastanawiacie się Państwo nad wyborem firmy, która poprowadzi dla Państwa wniosek, przytoczymy dwa fakty. Jesteśmy absolutnym liderem pośród firm pozyskujących dofinansowania z ZUS z dorobkiem ponad 500 pozyskanych dofinansowań z ZUS. Spotykamy się z reklamami firm, które deklarują, że mają wysoką skuteczność ale prawdziwość tych deklaracji można łatwo to sprawdzić na stronach ZUS https://bip.zus.pl/konkurs-dofinansowanie-dzialan-platnika-skladek-na-poprawe-bezpieczenstwa-i-higieny-pracy/konkurs-2020.01

Mamy aktualną listę rankingową firm, które pozyskały dofinansowanie w ubiegłym roku. Proszę poprosić o wymienienie przynajmniej 30 firm dla których pozyskali dofinansowanie. Nasza firma co roku pozyskuje około 100 dotacji. W ubiegłym roku wnioski złożyło 65 tys. firm. Wnioski, które przygotowywaliśmy stanowią ok. 14.5% całego budżetu dofinansowania z ZUS.  

To co od Państwa potrzebujemy, aby rozpocząć współpracę: 

 1. Umowa, formularz (umowy do negocjacji, umowa bez opłat tylko z prowizją  tylko dla wniosków powyżej 130 tys.)
 2. Zaświadczenia z Urzędu Skarbowego o niezaleganiu (przed samym złożeniem gotowego wniosku)
 3. Oferty od dostawców w zależności od tego co Państwo wybierzecie uzależnione będą dodatkowe dokumenty. Np. filtrowentylacja: projekt koncepcyjny, zatwierdzenie rzeczoznawcy ds. BHP i PPOŻ, pomiary zapylenia ostatnie i przedostatnie.
 4. Kwalifikowany podpis elektroniczny (najlepiej zapytać księgową) lub można nabyć (np. 791006393 Kobas Rafał, koszt ok. 250 zł  na rok).

Należy być świadomym, że w styczniu otrzymujemy 60% wnioskowanej kwoty. Podstawą zamknięcia wniosku jest okazanie przelewu bankowego potwierdzającego zapłatę za całość rzeczy dofinansowanych oraz przygotowanie dokumentacji zamykającej. Oczywiście dokumentację wykonujemy bez żadnych dodatkowych opłat. Jeżeli przedmioty dofinansowywane wymagają uprawnień (np. wózek widłowy, podnośnik, rusztowanie, wciągarki) - przed zamknięciem wniosku należy wykazać, że osoby obsługujące sprzęt posiadają stosowne uprawnienia na urządzenia.  

Aby uzyskać druga część dofinansowania z ZUS należy zamknąć wniosek. Zgłoszenie zamknięcia wniosku może nastąpić już w pierwszym miesiącu, ale wcześniej niż po trzech miesiącach od otrzymania pierwszej transzy nie otrzymacie Państwo drugiej części środków. Tak więc sugerujemy aby wszelkie zakupy dokonywać w okolicach marca, pomimo że 60% kwoty otrzymujecie Państwo już w styczniu. Po zgłoszeniu do ZUS zamknięcia projektu, stawia się w firmie ekspert CIOP który sprawdza czy dokonali Państwo zakupów zgodnie z wnioskiem. Wcześniej sprawdzając dokumentację zamykającą którą my przygotowujemy.

Proszę pamiętać że dofinansowanie jest w cenach brutto i cały podatek VAT oraz podatek dochodowy od zakupu mogą sobie Państwo odliczyć.

W formie załącznika przesyłamy katalog działań abyście Państwo zapoznali się z tym co jest dofinansowywane. Drugim załącznikiem są kryteria doboru projektów - tym kieruje się ZUS przy przydzielaniu dofinansowania. Dwie umowy do wyboru.

Oferty handlowe  od dostawców co muszą zawierać?

 1. nazwę i adres dostawcy
 2. nazwę, typ i model przedmiotu inwestycji, urządzenia
 3. cenę brutto w zł
 4. oświadczenie, że przedmiot inwestycji albo urządzenie jest „fabrycznie nowe”
 5. rok produkcji lub wytworzenia, który nie może być wcześniejszy niż rok 2020
 6. parametry techniczne,
 7. warunki dostawy (dostawa nie jest dofinansowana, więc najlepiej będzie umieścić zapis „dostawa gratis" lub "dostawa po stronie sprzedawcy”, ewentualnie określić oddzielnie koszt
 8. warunki gwarancji i serwisu, np. gwarancja 2 lata, serwis w Warszawie.
 9. wizualizację (jeżeli jest taka możliwość)

Na każdy przedmiot musi być oddzielna oferta.

Jeżeli mamy montaż, to oddzielnie wydzielony koszt montażu.

Dane kontaktowe

INŻYNIERIA BHP

Tel: +48 791 550 140

Tel: +48 535 988 543

 

 

Liczba wyświetleń: 3808


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA