/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
MATERIAŁY OPAŁOWE

Raport: Pellet drzewny w Polsce 2021

Magazyn Biomasa

Autor:
Źródło: Magazyn Biomasa
Data: 2021-05-31


Magazyn Biomasa opublikował raport na temat rynku pellet w Polsce. "Pellet drzewny w Polsce 2021" to premierowe wydanie kompleksowej, w pełni merytorycznej publikacji na temat pelletu drzewnego. Opracowanie powstało we współpracy z ekspertami branżowymi i specjalistami sektora OZE. Raport ma promować pellet jako paliwo przyszłości i skuteczny oręż w walce ze smogiem.

Raport: Pellet drzewny w Polsce 2021Raport: Pellet drzewny w Polsce 2021Fot. Magazyn Biomasa

Pellet drzewny w Polsce 2021 - rynek dynamicznie rośnie
Polska produkuje rocznie ponad 1 mln ton pelletu drzewnego. Dynamicznie rośnie sektor nowoczesnych urządzeń grzewczych na pellet: kotłów, kominków i piecyków. Badania naukowe i opracowania dotyczące pelletu publikowane przez europejskie stowarzyszenia branżowe pokazują, że to biopaliwo jest ekologiczne i doskonale wpisuje się w gospodarkę obiegu zamkniętego.

Dlaczego więc w Polsce, na skutek uchwał antysmogowych, spalanie pelletu w Polsce jest zakazywane? Dlaczego wbrew zachodnioeuropejskim trendom, gdzie biomasa jest ważnym elementem walki o neutralność emisyjną, pellet traktowany jest na równi z paliwami kopalnymi: węglem, ekogroszkiem, flotami czy olejem opałowym?

-W dużej mierze wynika to z braku wiedzy. Funkcjonujące wciąż stereotypy każą widzieć pellet jako paliwo, którego spalanie przyczynia się emisji CO2. Pokutuje także przekonanie, że pellet powstaje kosztem lasów, co jest oczywistą nieprawdą - mówi Jolanta Kamińska z wydawnictwa magazynbiomasa.pl . -Chcąc usystematyzować wiedzę na temat pelletu oraz wskazać jego rolę w walce o czyste powietrze zdecydowaliśmy się stworzyć rzetelne, w pełni merytoryczne opracowanie - dodaje Kamińska.

Raport: Pellet drzewny w Polsce 2021Raport: Pellet drzewny w Polsce 2021Fot. Magazyn Biomasa

Raport "Pellet w Polsce 2021" to:
• pierwsza tego typu kompleksowa publikacja przygotowana przez ekspertów branżowych,
• silny głos profesjonalistów dotyczący roli pelletu w krajowym systemie energetycznym,
• opracowanie, które pokazuje aktualny stan branży i rekomendacje dotyczące jej rozwoju,
• w pełni merytoryczny raport, który w czytelny i poparty naukowymi dowodami sposób przedstawi zalety pelletu – ekologicznego biopaliwa,
• branżowa publikacja adresowana m.in. do ministerstw, instytucji rządowych oraz samorządów.

Raport można pobrać na stronie: https://magazynbiomasa.pl/raport-pellet-drzewny-w-polsce-pobierz-opracowanie/

Liczba wyświetleń: 3732


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA