/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Fabryka Konstrukcji Drewnianych: Niższe przychody i mniejsza strata w I kw. 2021

Autor: oprac. red
Źródło: Fabryka Konstrukcji Drewnianych
Data: 2021-05-27


Według raportu skonsolidowanego, Fabryka Konstrukcji Drewnianych SA w I kw. 2021r. uzyskała przychody w wysokości 1,792 mln zł (2020: 2,281 mln zł). Pomimo niższej sprzedaży, spółce udało się zmniejszyć stratę na działalności gospodarczej do poziomu 444 tys. zł wobec 1,968 mln zł przed rokiem. Strata netto wyniosła 1,072 mln zł (2020: strata 2,749 mln zł).

Fabryka Drewna Klejonego: Niższe przychody i mniejsza strata w I kw. 2021Fabryka Drewna Klejonego: Niższe przychody i mniejsza strata w I kw. 2021Fot. Fabryka Konstrukcji Drewnianych

Jak informuje zarząd spółki, niższe przychody uzyskane w pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku, wynikają z harmonogramu realizacji obecnych kontraktów. Spółka spodziewa się uzyskać znaczące przychody w II i i III kwartale roku, kiedy zakończone zostaną realizowane obecnie duże kontrakty, których łączna wartość to ok. 10 mln zł brutto.

Problemem Fabryki Konstrukcji Drewnianych jest poziom zadłużenia. Spółka posiada znaczne saldo zapadłych i niewykupionych obligacji. Zdaniem zarządu, najtrudniejszy okres już minął i FKD ma obecnie szanse na poprawienie sytuacji finansowej. Zarząd spółki dąży do zawarcia ugody z obecnymi wierzycielami poprzez rozłożenie spłat zobowiązań oraz d zwiększenia kapitału obrotowego, który pozwoli realizować więcej kontraktów, a tym samym na zwiększenie przychodów. Łączna kwota kapitału z obligacji jaki spółka ma do spłacenia to ponad 22 mln zł.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz