/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
BUDOWNICTWO DREWNIANE

International Mass Timber Conference 2021

Autor:
Źródło: Klimas-Wkręt
Data: 2021-04-15


Szósta edycja International Mass Timber Conference 2021, jednego z największych na świecie wydarzeń związanych z budownictwem drewnianym, odbyła się w dniach 30. marca do 1. kwietnia 2021r. Ze względu na trwającą pandemię COVID-19 spotkanie zrzeszające ekspertów publicznego budownictwa drewnianego odbyła się w 100% online.

Wirtualna platforma zgromadziła ponad 900 uczestników z 15 krajów. W konferencji wzięło udział ponad 40 mówców reprezentujących sektor łańcucha dostaw budownictwa drewnianego, przedstawiających najnowsze informacje dotyczące rynku budownictwa drewnianego. Wśród występujących znaleźli się przedstawiciele firm wytwórczych i budowlanych, architekci, ekonomiści czy przedstawiciele organizacji popularyzujących wykorzystanie drewna.

-Konferencja Mass Timber podejmuje tematykę związaną z innowacyjnym myśleniem dotyczącym całego łańcucha dostaw drewna, od sadzonek leśnych po gotowy budynek – mówi Maciej Strychalski, dyrektor marketingu w Klimas Wkręt-met, polskiej firmy, która uczestniczyła w wydarzeniu. -Widzimy jak dynamicznie i na skalę światową rozwija się sektor budownictwa drewnianego, również w zakresie obiektów publicznych takich jak biura, szkoły czy nawet kompleksy mieszkaniowe - dodaje.

Po raz kolejny wiodącym tematem była dyskusja nad zastosowaniem w budownictwie drewna klejonego krzyżowo (CLT) oraz przepisami dotyczącymi budownictwa wielopiętrowego. Najnowsze normy International Building Code opracowane przez International Code Council, międzynarodową organizację będącą źródłem kodeksów i norm modelowych oraz rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa budynków pozwalają na budowę w tej technologii budynków o wysokości do 18 pięter. W wielu krajach trwają procedury mające na celu wdrożenie do przepisów budowlanych rozwiązań pozwalających na realizację takich obiektów.

W trakcie konferencji uczestniczyć można było w wirtualnych wycieczki po budynkach z drewna, które były niepowtarzalną okazją do przyjrzenia się nowatorskim projektom z całego świata. W wirtualnej hali wystawienniczej uczestnicy wydarzenia mieli dostęp do ponad 100 wystawców, a także do indywidualnych spotkań i prezentacji na wirtualnych stoiskach.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz