/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Powstał Parlamentarny Zespół ds. Przemysłu Drzewnego i Budownictwa Drewnianego

Drewno.pl

Autor: oprac. red
Źródło: Drewno.pl
Data: 2020-12-02


W sierpniu br. powołany został Parlamentarny Zespół ds. Przemysłu Drzewnego i Budownictwa Drewnianego, którego celem jest wsparcie przemysłu drzewnego i budownictwa drewnianego w Polsce.

Powstał Parlamentarny Zespół ds. Przemysłu Drzewnego i Budownictwa DrewnianegoPowstał Parlamentarny Zespół ds. Przemysłu Drzewnego i Budownictwa DrewnianegoFot. Sejm RP

Parlamentarny Zespół ds. Przemysłu Drzewnego i Budownictwa Drewnianego liczy obecnie sześciu członków: 5 posłów i 1 senator - wszyscy reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość.
Paweł Rychlik /poseł PiS/ - przewodniczący
Paweł Lisiecki /poseł PiS/ - wiceprzewodniczący
Grzegorz Wojciechowski /poseł PiS/ - wiceprzewodniczący

Mieczysław Golba /senator PiS/
Jan Mosiński /poseł PiS/
Michał Wypij /poseł PiS/

Do zadań zespołu należy w szczególności:
1) analiza zagadnień związanych z przemysłem drzewnym, budownictwem drewnianym i energooszczędnym, innowacyjnymi elementami konstrukcyjnymi, budownictwem z OZE, przepisami
przeciwpożarowymi dotyczącymi budynków drewnianych, współpracy przemysłu z Polskimi Lasami,
2) zajmowanie stanowisk w sprawach dotyczących przemysłu drzewnego oraz budownictwa drewnianego,
3) występowanie z inicjatywami w sprawach budownictwa drewnianego,
4) dialog z przedsiębiorcami, stowarzyszeniami, środowiskami naukowymi i społecznymi w kwestiach przemysłu drzewnego i budowlanego.Odbyły się już dwa spotkania tego zespołu, na których omawiano wyzwania przed jakimi stoi przemysł drzewny i branża budownictwa drewnianego. W spotkaniach, oprócz posłów tworzących zespół, wzięli udział również przedstawiciele branży, w tym m.in. spółka Polskie Domy Drewniane, Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego oraz Instytut Techniki Budowlanej.

Dotychczas odbyły się dwa zebrania Zespołu ds. Przemysłu Drzewnego i Budownictwa Drewnianego - oba w trybie zdalnym. Pierwsze, inaugurujące działalność zespołu, odbyło się 15. października br. Podczas spotkania przedstawiciele powołanej przez rząd spółki Polskie Domy Drewniane SA przedstawili zagadnienia aktualnej sytuacji budownictwa opartego o konstrukcję z drewna w Polsce. Z kolei o problemach rynku branży tartacznej opowiedział Marek Kubiak, Prezydent PIGPD.

Drugie posiedzeniu zespołu miało miejsce 25. listopada br. Uczestniczyli w nim m.in. przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego, Instytutu Techniki Budowlanej czy spółki Polskie Domy Drewniane. Podczas spotkania omawiano między innymi tematy dotyczące inwestycji zagranicznych koncernów drzewnych w Polsce i ich wpływ na działalność przedsiębiorstw opartych na kapitale krajowym oraz kierunków rozwoju budownictwa drewnianego i związanych z nimi koniecznych zmian w prawie np. w zakresie ochrony przeciwpożarowej .

Kolejne spotkania Zespołu ds. Przemysłu Drzewnego i Budownictwa Drewnianego będą dotyczyły m.in. stworzenia polskiego „Znaku Jakości" dla drewnianych elementów konstrukcyjnych, innowacyjnych technologii w budownictwie drewnianym, programu podniesienia świadomości Polaków na temat roli ekologicznego budownictwa w poprawie klimatu oraz promocji nowoczesnego budownictwa drewnianego w kraju.

Liczba wyświetleń: 2507


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

To chyba jakiś żart!

Paweł Rychlik /poseł PiS/ - FARMACEUTA
Paweł Lisiecki /poseł PiS/ - ARCHEOLOG
Grzegorz Wojciechowski /poseł PiS/ - ROLNIK
Brakuje tylko kosmonauty i weterynarza.
Tak na poważnie, przestańcie sobie robić żarty bo konkurencja z Niemiec, Czech i Skandynawii nas zajedzie. Zobaczycie...

Marek [2]Odpowiedz na ten komentarz2020-12-03 18:12:09

Zgłoś nadużycie

Bardzo dobra inicjatywa

Polska drewnem stoi i w końcu trzeba doprowadzić ten temat do porządku. Miałam okazję rozmawiać z tym ludźmi. Zainteresowani są tematem chociaż jak wspomniał Pan Marek we wcześniejszym komentarzu nie mają "kierunkowego wykształcenia".
Ja to rozumiem tak, że to my im mamy dostarczyć nasze bolączki, a Oni -mam nadzieję - znaleźć na nie rozwiązanie. Oby się udało.

Elizabeth [1]Odpowiedz na ten komentarz2021-04-28 12:13:39

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA