/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Wood-Mizer: Podsumowanie roku 2020

Wood-Mizer

Autor:
Źródło: Wood-Mizer
Data: 2020-11-23


Rok 2020 ma się ku końcowi, a obecny czas to najlepszy moment na dokonanie podsumowania tego co wydarzyło się w firmie Wood-Mizer i w branży drzewnej oraz na krótkie przedstawienie naszych planów na przyszły rok. O wypowiedź poprosiliśmy Krzysztofa Kropidłowskiego, dyrektora handlowego Wood-Mizer.

Krzysztof Kropidłowskiego, dyrektor handlowy Wood-Mizer podsumowuje mijający rokKrzysztof Kropidłowskiego, dyrektor handlowy Wood-Mizer podsumowuje mijający rokFot. Wood-Mizer

Udany rok pomimo pandemii

W podsumowaniu, mijający rok nie wypadnie tak źle jak się zapowiadał. Branża drzewno-budowlana zdołała przezwyciężyć trudności jakie postawiła przed nią rzeczywistość pandemiczna. Zarówno branża budowlana, jak i branże uzupełniające - producenci drzwi, okien, podłóg i mebli, zdołali wyjść obronną ręką z tego trudnego dla nas wszystkich okresu. Wbrew temu co wskazywały początki pandemii, nasza branża nie ucierpiała tak mocno jak inne branże, chociażby gastronomiczna, czy hotelarska. Podczas narodowej kwarantanny, ludzie mieli więcej czasu aby zaangażować się w remont mieszkania, usprawnienia lub nawet budowę domu. Abstrahując od całej tej niezręcznej sytuacji epidemicznej jaka jest wokół nas, „lockdown” i pandemia, wbrew pozorom, pomogła branży nie tylko przetrwać, ale odnotować mały zysk.

Trak taśmowy LT40 WIDETrak taśmowy LT40 WIDEFot. Wood-Mizer

Rok 2020 był dobrym rokiem dla firmy Wood-Mizer, pomimo tego, że nie był sprzyjający dla gospodarki. Potrafiliśmy poradzić sobie na początku z zaistniałą sytuacją, podjęliśmy trafną decyzję o lekkiej korekcie zatrudnienia oraz, wbrew niepewnej sytuacji gospodarczej w kraju i na świecie, podjęliśmy odważną decyzję o rozpoczęciu dużej inwestycji rozbudowy hali produkcyjno-biurowej. Teraz z perspektywy kilku miesięcy widzimy jak ważne były to decyzje. Zabrzmi to może dziwnie, ale firma Wood-Mizer, jako producent specyficznego rodzaju produktu, doskonale wpisał się na czas pandemii w potrzeby swoich klientów. Dzisiaj zbieramy tego żniwo. Patrząc na wyniki sprzedażowe, mijający rok jest rewelacyjny!

Wielopiła dwuwałowa MR200Wielopiła dwuwałowa MR200Fot. Wood-Mizer

Na sinusoidzie

Kondycja branży drzewno-budowlanej wygląda nie najgorzej. W tym roku, działa to sinusoidalnie – styczeń i luty były obiecującymi miesiącami, a później sytuacja została zachwiana przez wybuch pandemii oraz zamknięcie gospodarki i handlu. W okresie letnim byliśmy świadkami odbicia, firmy wróciły do pracy, a konsumenci do sklepów. Obecnie, w okresie jesienno-zimowym sytuacja znowu się pogarsza, ale wierzę, że gdy wejdziemy ponownie w okres stabilizacji, doświadczymy mocnego odbicia w górę. Sektor drzewny ma się dobrze, ponieważ branża budowlana wygląda nie najgorzej. Te dwa sektory są ze sobą ściśle powiązane. Zapotrzebowanie na drewno budowlane jest nadal duże, ponieważ prywatne firmy budowlane muszą realizować budowy różnych obiektów. W powiązanym sektorze wykończeniowym, również widzimy spory ruch związany z zapotrzebowaniem na drewno do produkcji podłóg, drzwi, okien, bądź mebli. Trzeba też pamiętać o producentach palet, którzy również w tym trudnym czasie radzą sobie całkiem dobrze.

Strugarko-frezarka MP360Strugarko-frezarka MP360Fot. Wood-Mizer

Nadzieja na lepsze jutro

Jaki będzie kolejny rok? Z perspektywy firmy Wood-Mizer życzylibyśmy sobie, żeby nie był gorszy, a z perspektywy branży podobnie. Mamy nadzieję, że pandemia wkrótce się skończy i wrócimy do normalnego funkcjonowania, do takiej pracy do jakiej byliśmy przyzwyczajeni. Powrót do normalności jest nam bardzo potrzebny, ponieważ przywróci on wiarę w ludzi, odbuduje dawne relacje społeczne i zaowocuje jeszcze większym wybiciem w gospodarce. Ja patrzę w przyszłość z optymizmem i pokładam dużą nadzieję na nową szczepionkę przeciw COVID-19, która powinna zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa i ustabilizować sytuację społeczno-gospodarczą.

WM ToolsWM ToolsFot. Wood-Mizer

W tym roku minęło 30 lat od powstania firmy Wood-Mizer w Europie. Mieliśmy zamiar celebrować ten jubileusz, ale niestety nie udało się nam tego planu zrealizować. Chcieliśmy uczcić ten miły i ważny dla firmy moment w wyjątkowy sposób, organizując ciekawe wydarzenia, zapraszając gości, dzieląc się naszą radością z pracownikami i ich rodzinami. Mam nadzieję, że część tych uroczystości uda nam się przenieść na kolejny rok i tym razem zrealizować bez przeszkód.

Rozbudowa zakładu w KoleRozbudowa zakładu w KoleFot. Wood-Mizer

Rok 2021 zapowiada się również ciekawie pod względem dalszego rozwoju firmy - już w marcu zamierzamy oddać do użytku nową halę produkcyjno-biurową o powierzchni ponad 2,6 tys. m2, nieustannie rekrutujemy nowych pracowników, spodziewamy się dalszego wzrostu sprzedaży. Biorąc pod uwagę dobre wyniki jakie odnotowaliśmy w mijającym roku, przyszły rok każe nam oczekiwać jeszcze lepszego jutra. Wood-Mizer chce się nieprzerwanie rozwijać, chce być jeszcze bardziej dostępny dla swoich klientów. Dzięki długofalowym planom rozwoju firmy, obejmującym m.in. niedawny zakup szwedzkiej firmy wytwarzającej maszyny do finalnej obróbki drewna i przeniesienie jej produkcji do naszego zakładu w Kole oraz rozbudowę hali produkcyjno-biurowej, chcemy poszerzyć grono klientów i jeszcze mocniej zaistnieć w ich świadomości jako dostawca maszyn nie tylko do branży tartacznej, ale również do finalnej obróbki drewna.

Rozbudowa zakładu w KoleRozbudowa zakładu w KoleFot. Wood-Mizer

Liczba wyświetleń: 2072


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA