/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TARTACZNICTWO

KPPD: Wstępne wyniki za trzy kwartały 2020

KPPD

Autor: oprac. red
Źródło: KPPD
Data: 2020-10-22


Zarząd Koszalińskiego Przedsiębiorstwa Przemysłu Drzewnego SA w związku ze znaczącą różnicą w poziomie zysku w porównaniu z rokiem ubiegłym opublikował informację na temat wstępnych wyników finansowych uzyskanych w ciągu trzech kwartałów 2020r.

KPPD: Wstępne wyniki za trzy kwartały 2020KPPD: Wstępne wyniki za trzy kwartały 2020Fot. D.Jabłoński

Pomimo pandemii, w okresie pierwszych dziewięciu miesięcy 2020r. KPPD uzyskało większe przychody ze sprzedaży niż w ubiegłym roku: 236,6 mln zł wobec 229,9 mln zł w 2019r. Wzrost zanotował również poziom zysku netto. W ciągu trzech kwartałów spółka wypracowała 5,8 mln zł wobec 1,9 mln zł rok wcześniej.

Wzrost poziomu zysku to niestety nie efekt lepszej koniunktury. Jak poinformowano w komunikacie, na wysokość wyniku finansowego znaczący wpływ miało otrzymanie z Wojewódzkiego Urzędu Pracy (WUP) dofinansowania dot. świadczeń na rzecz ochrony miejsc pracy.

Spółka wnioskowała do WUP w Szczecinie i otrzymała wsparcie w kwocie 6,1 mln zł. Ostatecznie ustalono wysokość tego dofinansowania na kwotę 5,4 mln zł, a spółka dokonała zwrotu do WUP kwoty 661 tys.zł. Różnica między kwotą wnioskowaną, a ustaloną w rozliczeniu wynika głównie z ruchu pracujących oraz z tytułu zwolnień lekarskich, za które przysługiwał zasiłek chorobowy.

Dokonane rozliczenie podlega kontroli przez WUP w okresie trzech lat po zakończeniu okresu pobierania ww. świadczeń. W związku z tym istnieje ryzyko związane z weryfikacją tego rozliczenia.

Zarząd KPPD zaznacza, że podane wartości dotyczące wyników finansowych mają wstępny charakter i mogą ulec zmianie oraz różnić się od wartości, które będą prezentowane w pełnym raporcie za III kwartał 2020r.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Meritum

Czyli defakto zysk 400000 zł przy obrocie 236,6mln czyli ok 0,2 % . Okolice błędu statystycznego obarczone ryzykiem zwrotu dotacji .

Adam [389]Odpowiedz na ten komentarz2020-10-23 06:43:01

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz