/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
WYDARZENIA

SCM na Forum Holzbau Polska 2020

SCM GROUP

Autor: Szymon Myszka
Źródło: SCM GROUP
Data: 2020-10-02


Czwarta edycja Forum poświęconego tematyce budownictwa drewnianego odbędzie się w Jachrance k. Warszawy w dniach 5-6. października 2020. Tym razem firma SCM pojawi się w Hotelu Windsor w charakterze wystawcy, aby umożliwić klientom zapoznanie się z ofertą maszyn do obróbki konstrukcji wielkogabarytowych takich jak belki i ściany prefabrykowane z drewna i tworzyw drewnopochodnych.

SCM na Forum Holzbau Polska 2020SCM na Forum Holzbau Polska 2020Fot. SCM GROUP

Centra sterowane numerycznie

W obecnych trendach budownictwa coraz częściej pojawiają się konstrukcje drewniane. Ta część rynku w ostatnich latach rozkwita na rodzimym podwórku, czerpiąc w pełni z doświadczeń innych krajów - najczęściej sąsiadów zza zachodniej granicy, ale także zza oceanu lub bazując na wiedzy Skandynawów, którzy przodują w niektórych kategoriach budownictwa drewnianego.

Fot. SCM GROUP

To miedzy innymi rozwój technologii maszyn spowodował wzrost zainteresowania produkcją tego typu konstrukcji. Mowa o mostach, belkach stropów łukowych, budynkach wielokondygnacyjnych, a nawet drapaczach chmur.

W ofercie SCM można wyróżnić dwa najpopularniejsze modele maszyn CNC przeznaczonych do zastosowania dla budownictwa drewnianego, oikos x oraz area.

Pierwszy model to 6-osiowe centrum przeznaczone w szczególności do obróbki belek, kolumn oraz ścian w technologii X-lam/CLT, nakierowane na maksymalną wydajność względem wolumenów produkcyjnych, a także dynamikę pracy i wysoką moc. Agregat roboczy posiada moc 13 kW i jest zaopatrzony w uchwyt narzędziowy HSK 63E dzięki czemu pokrywa każde wymagania produkcji. Maksymalna średnica piły, którą można zastosować w magazynie narzędzi mieszczącym nawet 18 narzędzi wynosi 600 mm.

Fot. SCM GROUP

Drugi model – area, został stworzony z myślą o firmach, które produkują prefabrykowane ściany wykonane w technologii CLT. Maszyna cechuje się szczególną precyzją, elastycznością i niezawodnością, dzięki czemu wpasowuje się idealnie w trend rozwoju technologicznego mającego obecnie miejsce. Konstrukcja maszyny pozwala na łatwy dostęp do strefy obróbki i co za tym idzie ułatwia załadunek surowca do obróbki. Dzieje się tak za sprawą nisko położonego obszaru pracy maszyny, który imponuje rozmiarami – długość obrabianego elementu może wynosić nawet 50 metrów.

Fot. SCM GROUP

Obie maszyny sterowane są przy pomocy oprogramowania Maestro Beam&Wall, które współpracuje z większością programów CAD spotykanych w tym sektorze produkcji. Zapewnia to automatyczne generowanie programów na maszynę. Dużym atutem jest również możliwość wykonywania symulacji 3D obróbki, która wskazuje ewentualne kolizje oraz wykonuje kalkulacje czasu obróbki.

Fot. SCM GROUP

Spotkanie profesjonalistów z branży budownictwa drewnianego jest doskonałą okazją do przeprowadzenia rozmów o rozwoju przedsiębiorstwa lub zakupie maszyny. Przedstawiciele nie tylko branży maszynowej, ale również producenci materiałów stosowanych szeroko w przemyśle, w tym jedni z głównych partnerów – Steico i Egger także będą dostępni dla odwiedzających Forum. Forum jest organizacją działającą od 25 lat, nieustannie przekazując wiedzę dotyczącą technologii w zakresie budownictwa drewnianego.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz