/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
WYDARZENIA

Program wydarzeń targów DREMA 2020

Autor: oprac. red
Źródło: Grupa MTP
Data: 2020-09-14


Tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA, które odbędą się w Poznaniu od 15. do 18. września, jak co roku będzie miejsce prezentacji wielu rynkowych nowinek. Oprócz oferty prezentowanej na stoiskach przez wystawców, goście targowi będą mogli wziąć udział w pokazach i seminariach jakie będą miały miejsce podczas wydarzenia.

Program wydarzeń targów DREMA 2020Program wydarzeń targów DREMA 2020Fot. Grupa MTP

DREMA Tools

W ramach tego wydarzenia poznać będzie można nowoczesny system B2B pozwalający na pełną automatyzację zamówień narzędzi do zakładu, kontroli kosztów, realizacji zamówień i całodobowy dostęp do oferty narzędzi. Odwiedzający przestrzeń DREMA Tools będą mogli sami przekonać się także o zaletach programu eNarzędziownia 4.0 oferowanego przez ITA TOOLS swoim klientom. eNarzędziownia 4.0 jest nowoczesnym, jedynym na rynku rozwiązaniem dedykowanym dla firm produkcyjnych. Aplikacja pozwala na zerwanie z tradycyjną papierową ewidencją narzędzi i maszyn i zastąpienia jej ewidencją komputerową. Aplikacja jest to jeden z modułów Systemu B2B firmy ITA TOOLS. Obsługa programu odbywa się przez zwykłą przeglądarkę internetową, co pozwala na korzystanie z funkcji zarówno z komputerów stacjonarnych, jak i urządzeń mobilnych, takich jak tablety czy smartfony. System ułatwia codzienną pracę osób odpowiedzialnych za utrzymanie ruchu, w tym pozwala za pomocą platformy B2B w szybki sposób zamówić kolejne narzędzia z dostawą prosto do zakładu a tym samym zapewnić ciągłość pracy. Na Targach DREMA będzie można dowiedzieć się, jak przy minimalnych nakładach możemy zmniejszyć ilość przestojów dzięki analizie występujących awarii, jak i poprawić proces obiegu narzędzi w przedsiębiorstwie. W strefie DREMA Tools nie zabraknie także prezentacji na żywo najnowszych rozwiązań w zakresie narzędzi do obróbki drewna, płyty wiórowej czy materiałów kompozytowych, w tym szerokiej prezentacji innowacyjnych narzędzi diamentowych oraz VHM.

DREMA Hobby

Podczas pierwszej edycji wydarzenia Drema Hobby 2020 ITA TOOLS wraz z partnerami zaprezentuje pełną gamę narzędzi dla stolarstwa, zakładów rzemieślniczych, branży wykończeniowej a nawet użytkowników DIY. Projekt Premium Tools to zbiór najważniejszych marek narzędziowych w Polsce, których dystrybutorem jest ITA TOOLS. Wraz z partner firmą PFLEIDERER POLSKA prowadzone będą warsztaty na żywo z kompleksowej obróbki nowoczesnych materiałów stosowanych w meblarstwie.

INFOTE City

Firma INFOTEC zaprezentuje możliwości zastosowania zrobotyzowanych stanowisk pracy w różnych sektorach branży. W ramach pokazów i prezentacji zobaczyć będzie można:

Szkolenie: Meble na wymiar – jak zaprojektować i przygotować pliki na produkcję w godzinę?
Dla osób poszukujących praktycznej wiedzy przygotowane zostało szkolenie z projektowania i zarządzania zleceniami oraz komunikacją wewnętrza w firmie produkującej meble na indywidualne zamówienie. Szkolenie zostanie poprowadzone przez praktyków, czyli osoby, które profesjonalnie poruszają cyfrowym środowisku produkcyjnym. Podczas szkolenia, pokazie zostanę przykłady jak na co dzień wykorzystać digitalizację procesu produkcyjnego, od projektu po pliki produkcyjne. Jak zaprojektować, wygenerować ofertę i zlecić produkcję. W 60 minut!

Robotyzacja i automatyzacja w procesie produkcji mebli na wymiar dla małych i średnich firm
W trakcie tego wydarzenia zaprezentowany zostanie proces produkcji zarządzany cyfrowo, z czynnością zakończoną do etapu montażu. Czyli cały proces produkcji (od projektowania, przez rozkrój płyty z nawiertami, po konfekcję oraz listy i instrukcje), odbywa się automatycznie, aż do etapu montażu. Szczególnie interesujące w koncepcji InfoTEC FACTORY jest, to, że jest to rozwiązanie modułowe, które pozwala na dopasowanie go do indywidualnych potrzeb produkcyjnych i budżetowych.

Robotyzacja i automatyzacja w procesie produkcji domów prefabrykowanych
Rynek domów prefabrykowanych w Polsce dynamicznie się rozwija co sprawia, że rośnie ilość zamówień, a to wymusza na producentach zwiększenia wydajności. Jedną z najbardziej skutecznych metod podnoszących produktywność, jest automatyzacja oraz robotyzacja procesów produkcyjnych. Implementacja maszyn zarządzanych komputerowo w proces produkcji domów prefabrykowanych pozwala zdecydowanie zwiększyć wydajność, bez podnoszenia ilości zasobów ludzkich, oraz wprowadza precyzję i powtarzalność wytwórczą. W trakcie konferencji omówimy jedną z koncepcji której celem będzie pokazanie możliwości adaptacji robotów i maszyn sterowanych komputerowo w produkcji prefabrykowanej.

Robotyzacja i automatyzacja w produkcji mebli tapicerowanych
Nowością w tego rocznej edycji TAPICERNIA 4.0 będzie zrobotyzowane stanowisko do oklejania stelaży meblowych pianką. Koncepcja, która pozwala na zrobotyzowanie czynności oklejania stelaży pianką meblową, będzie doskonałym punktem do rozmów nt. robotyzacji i automatyzacji w procesie produkcji mebli tapicerowanych. Wydarzenie będzie miało charakter panelu dyskusyjnego, dającego możliwość rozmowy ze specjalistami B+R z InfoTEC ENGINEERIGN. Dodatkowo zobaczyć będzie można zrobotyzowane gniezdo produkcyjne do zbijania elementów stelaży meblowych oraz o nową odsłonę jednego z najpopularniejszych centrów obróbczych do nestingu w branży mebli tapicerowanych InfoTEC PRO EVO PLUS.

Konkurs Wyczarowane z drewna

Konkurs Wydawnictwa Inwestor skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, uczących się w klasach o profilu drzewnym. Zadaniem uczestników jest wykonanie oryginalnego przedmiotu z drewna lub materiałów drewnopochodnych, który dotąd nie był powszechnie wykonywany z tego surowca.

Strefa antysmogowa

Strefa antysmogowa to punkt informacyjny, na którym zostaną pokazane urządzenia grzewcze na biomasę: kocioł na zrębkę drzewną Altereco i piecyk na pellet La Nordica Extraflame. – Zaprezentujemy zalety obu urządzeń, podpowiemy, dla kogo są odpowiednia, jak je eksploatować i czym zasilać. Strefa jest zlokalizowana na stoisku „Magazynu Biomasa”..

Warsztaty z Wiertarką ISKRA

Pokazy możliwości Wiertarki ISKRA. To proste w obsłudze urządzenie sprawdza się w pracy profesjonalnych stolarzy, ale też majsterkowiczów, a nawet osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z meblarstwem. Wiertarka ISKRA została zaprojektowana głównie pod kątem produkcji mebli skrzyniowych. Obudowa w kształcie prostopadłościanu pozwala na szybkie i precyzyjne pozycjonowanie wiertarki względem nawiercanego materiału oraz bardzo precyzyjne i powtarzalne nawiercanie otworów w elementach mebli. Cała technologia została zaprojektowana w taki sposób, aby przy pracy z wiertarką nie było potrzeby używania ani metrówki ani ołówka, co w znacznym stopniu eliminuje możliwość pomyłki podczas nawiercania otworów.

Poligon Umiejętności Lakierniczych

Redakcja „Lakiernictwa Przemysłowego” oraz Grupa MTP zapraszają podczas targów DREMA na Poligon Umiejętności Lakierniczych. Ta interaktywna wystawa urządzeń do obróbki powierzchni oraz produktów dedykowanych lakierowaniu drewna, to wydarzenie, podczas którego w praktyce można przetestować nowoczesne rozwiązania. Firmy współorganizujące pokazy lakiernicze na przestrzeni demonstracyjnej będą do Państwa dyspozycji. Firma Kemichal, wspólnie z partnerem Iwata, będzie testować w praktyce najnowsze urządzenia lakiernicze (pistolety i pompy), farby i lakiery do drewna oraz systemy polerskie. Natomiast firma Nawara zaprezentuje nowe produkty – wózki lakiernicze i ścianę lakierniczą.

Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ

Kolejna edycja wydarzenia organizowanego przez Wydawnictwo Inwestor i Międzynarodowe Targi Poznańskie.

V Ogólnopolski Kongres Meblarski

W drugi dzień targów (16. września) odbędzie się spotkanie branży meblarskiej organizowane przez OIGPM. Kongres Meblarski, który już na stałe zagościł w polskiej branży meblarskiej, jest pierwszą okazją w tym roku do spotkania się i wspólnej rozmowy w obliczu nowej rzeczywistości, w której przyszło nam żyć, i z którą przyszło nam się zmierzyć. Jaka to przyszłość i jaka jest ta nowa rzeczywistość?

Między siłą a wrażliwością – kobiety w świecie mebli

17. września 2020 roku w trzecim dniu Targów DREMA, odbędzie się druga edycja wyjątkowego spotkania kobiet związanych z branżą meblarską. Tegoroczne wydarzenie organizowane przez OIGPM zatytułowane zostało „Między siłą a wrażliwością – kobiety w świecie mebli”. SPotkanie ma być platformą, służącą do zdobycia wiedzy, czerpania wzajemnej inspiracji i nawiązania cennych kontaktów biznesowych.

Ekspert PARP o programach wsparcia MŚP

17. września na odbędzie się prelekcja eksperta Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Podczas prezentacji będzie można dowiedzieć się: czym jest PARP, jakie są obszary wsparcia w PARP, jaka jest oferta programowa: Program Operacyjny Innowacyjny Rozwój, Program Operacyjny Polska Wschodnia, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój, jakie są zasady aplikowania do aktualnych bądź przyszłych konkursów.

Liczba wyświetleń: 2844


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA