/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Kurs brakarzy drewna okrągłego - CZERWIEC 2021

Drewno.pl

Autor: oprac. red
Źródło: Drewno.pl
Data: 2021-05-18


Drewno.pl i Forest Consulting Center zapraszają na kolejną edycję Kursu Brakarzy Drewna Okrągłego.

Kurs brakarzy drewna okrągłego - WRZESIEŃ 2020Kurs brakarzy drewna okrągłego - WRZESIEŃ 2020Fot. D.Jabłoński

Od 01. stycznia 2020r. obowiązują nowe Warunki Techniczne, wprowadzone Zarządzeniem nr 51 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Warunki techniczne określają wymagania jakościowe i wymiarowe dla poszczególnych grup sortymentowych surowca drzewnego oraz m.in. definiują wady drewna i sposób ich pomiaru. Nowe zapisy w praktyce eliminują z użytku Polskie Normy. Od nowego roku obowiązują również ujednolicone zasady przeprowadzania procedury reklamacji drewna zakupionego w Lasach Państwowych.

Zakup surowca drzewnego to podstawy koszt działalności przedsiębiorstw zajmujących się jego przerobem. Pomimo tego, mało kto potrafi prawidłowo sklasyfikować, wycenić i jeśli jest taka potrzeba - złożyć reklamacją na zakupione drewno. To z kolei przekłada się na konkretne wyniki finansowe: dbałość o to by jakość zakupionego surowca odpowiadała jego rzeczywistej wartości jest pierwszym i prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem efektywności ekonomicznej jego przerobu. Dlatego dobrą inwestycją jest wykwalifikowanie brakarza drewna okrągłego.

Forest Consulting Center – Leśne Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz Drewno.pl Sp. z o. o. od wielu lat prowadzą tego typu szkolenia branżowe.

Organizowany przez nas Kurs brakarski drewna okrągłego cieszy się uznaniem nie tylko wśród osób powiązanych z zakładami tartacznymi, ale także osób pracujących w Zakładach Usług Leśnych, osób pracujących w Urzędach Miasta, które muszą obliczyć ilość i określić jakość drewna z drzew przeznaczonych do wycinki oraz leśników. Dobrze wyszkolony brakarz to inwestycja na lata.

Osoby, które chcą:
  • nauczyć się jak rozpoznawać i mierzyć wady drewna;
  • prawidłowo wycenić surowiec drzewny;
  • skutecznie przeprowadzić reklamację źle wycenionego drewna okrągłego;
  • dowiedzieć się jak zrobić szacunek brakarski;
  • nauczyć się obliczać miąższość drewna "na pniu", czyli przeznaczonego do wycinki;
  • dowiedzieć się jak skutecznie zabezpieczyć drewno przed deprecjacją;
  • podnieść swoje kwalifikacje zawodowe w dziedzinie brakarstwa drewna okrągłego;
zapraszamy na kolejną edycję "Kursu brakarzy drewna okrągłego".

Najbliższy Kurs brakarzy drewna okrągłego planowany jest w terminie 19.06 - 25.06.2021r. Zapisy trwają do 15. czerwca 2021r. lub do skompletowania grupy. Chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę, że w związku z pandemią COVID-19 i dynamicznie zmieniającymi się warunkami i obostrzeniami z nią związanymi, ustalenie kolejnego terminu kursu w chwili obecnej nie jest możliwe.

Zgodnie z zarządzeniem Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, organizowany przez nas Kurs brakarzy drewna okrągłego trwa 70 godzin i obejmuje zajęcia praktyczne i teoretyczne. Zajęcia praktyczne odbywają się na terenie tartaku oraz na powierzchni leśnej (szacunki drzew stojących). Kurs kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym. Zdanie egzaminu na poziomie określonym w regulaminie kursu umożliwia otrzymanie klasy brakarskiej.

Zakwaterowanie i część teoretyczna odbędzie się w Pałacu Będlewo, Będlewo ul. Parkowa 1, 62-060 Stęszew, www.palacbedlewo.pl

Koszt szkolenia: 4178,00 zł brutto/os. W cenę szkolenia wliczone jest pełne wyżywienie i zakwaterowanie w hotelu (pokoje 1 os.) oraz komplet materiałów szkoleniowych.

Osobom zainteresowanym dofinansowaniem szkoleń polecamy skontaktowanie się z powiatowymi Urzędami Pracy, które dysponują środkami Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS). Dofinansowanie z KFS można uzyskać zarówno dla osób bezrobotnych jaki i pracujących. W zależności od regionu kraju i wielkości firmy dofinansowanie może wynieść od 80 do 100% kosztów szkolenia.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt.

 

W razie dodatkowych pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji:
tel. 61 624 34 67, e - mail: biuro@forestcc.pl

Dodatkowych informacji udziela :
Katarzyna Andrzejewska-Jabłońska tel. 601 876 319, e-mail: k.jablonska@drewno.pl - sprawy organizacyjne kursu.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA