/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
MEBLARSTWO

Furniture Made in Germany - Niemcy promują krajową produkcję mebli

Autor: oprac. red
Źródło: VDM
Data: 2020-08-03


Od 1. sierpnia niemieccy producenci mebli mogą umieszczać na swoich produktach etykiety „Furniture Made in Germany”. Ten geograficzny znak pochodzenia ma promować wśród nabywców zarówno krajowych, jak i na rynkach miedzynarodowych, wyprodukowane w Niemczech meble.

Furniture Made in Germany - Niemcy promują krajową produkcję mebliFurniture Made in Germany - Niemcy promują krajową produkcję mebliFot. VDM

Zdaniem pomysłodawców: Stowarzyszenia Niemieckiego Przemysłu Meblarskiego (VDM) oraz Niemieckiego Stowarzyszenia Jakości Mebli (DGM), nowa etykieta powinna służyć konsumentom końcowym jako pomoc w podejmowaniu decyzji przy zakupie mebli, ponieważ niemieckie standardy jakości są ogólnie uważane za ponadprzeciętne.

Zasady przyznawania prawa do posługiwania się geograficzny znak pochodzenia „Furniture Made in Germany” zostały opracowane Przez VDM i Niemiecki Instytut Zapewnienia Jakości i Znakowania (RAL). Nowy standard nosi oznaczenie RAL-RG 0191 i identyfikuje meble, których budowa, montaż i kontrola jakości odbywają się w Niemczech. Ponadto ich proces produkcyjny w kwestiach istotnych dla jakości musi odbywać się głównie w Niemczech. Zgodność z wymogami monitoruje DGM.

-W czasie kryzysu związanego z koronawirusem, kwestia mieszkania i jego wyposażenia stała się jeszcze większym przedmiotem zainteresowania wielu konsumentów - mówi Jan Kurth, dyrektor zarządzający Stowarzyszenia Niemieckiego Przemysłu Meblarskiego. W dobie pandemii z jaką przyszło nam nie mierzyć w tym roku i związanych z nią obostrzeń, szczególnie skupiamy się na bezpieczeństwie i wygodzie miejsca zamieszkania. -Dlatego też, jeśli chodzi o nowe wyposażenie domu, istnieje zapotrzebowanie na wysokiej jakości meble. Ale jak można je rozpoznać? Geograficzny znak pochodzenia "Furniture Made in Germany" bardzo w tym pomoże - uważa Kurth.

-Wielu konsumentów oczekuje, że produkty z Niemiec będą same w sobie wysokiej jakości. Dzięki nowemu certyfikatowi pochodzenia „Furniture Made in Germany” zapewniamy pełne potwierdzenie tych oczekiwań oznaczając miejsca pochodzenia oraz dołączoną do niego obietnicę jakości - dodaje Jochen Winning, dyrektor zarządzający DGM.

Producenci mebli mogą rejestrować się w celu uzyskania nowego certyfikatu od 1. czerwca 2020 roku. Pierwszych 31 producentów przeszło już testy i uzyskało nowy certyfikat geograficznego znaku pochodzenia. Mogą więc oznaczać swoje meblowe w sprzedaży detalicznej nową etykietą, tak aby były one wyraźnie widoczne dla konsumenta końcowego. Obecnie trwają audyty kolejnych producentów mebli. Dotychczas do programu zgłosiło się 78 firm.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA