/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
LEŚNICTWO

Minister Woś przejmuje Lasy Państwowe

Drewno.pl

Autor: Dominik Jabłoński
Źródło: Drewno.pl
Data: 2020-05-13


Trwa wymiana dyrektorów regionalnych w Lasach Państwowych. Na pierwszy ogień poszły RDLP w Katowicach i Wrocławiu. Zaraz potem odwołani zostali dyrektorzy regionalni w Poznaniu, Szczecinku, Olsztynie i Pile. Niektóre z nowych powołań mogą budzić wątpliwości prawne.

Minister Woś przejmuje Lasy PaństwoweMinister Woś przejmuje Lasy PaństwoweFot. D.Jabłoński

Wprawdzie Lasy Państwowe pod kuratelę Ministerstwa Środowiska i ministra Michała Wosia trafiły już piątego marca br. (od listopada 2019 do marca 2020 LP trwały w zawieszeniu pomiędzy powstałym z przekształcenia starego MInisterstwa Środowiska - Ministerstwem Klimatu, a nie ukonstytuowanym nowym Ministerstwem Środowiska), to jednak koronawirus, którym zakaził się nowy minister skutecznie opóźnił rozmach przejęcia "perły w koronie" czyli PGL Lasy Państwowe. 

Zaczęło się od odwołania dyrektorów (i niektórych nadleśniczych) RDLP w Katowicach i Wrocławiu. Zaraz potem napłynęły informacje o odwołaniu dyrektorów regionalnych w RDLP w Poznaniu, Szczecinku, Olsztynie i Pile. Choć formalnie za odwołania i powołania odpowiada dyrektor generalny Lasów Państwowych, to według naszych ustaleń, większość nowych nominacji otrzymały osoby związane z partią ministra środowiska - Solidarną Polską.

Nowym dyrektorem RDLP Katowice został 62-letni Józef Kubica. Absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, w Lasach Państwowych pracuje od 1978 roku. Najpierw jako stażysta w Nadleśnictwie Świerklaniec, od 1 stycznia 1980r. pracował w Nadleśnictwie Brynek na stanowisku podleśniczego, by w 1987 roku otrzymać awans na leśniczego w tym samym nadleśnictwie. Od 2015 roku jest radnym Sejmiku Województwa Śląskiego z ramienia Solidarnej Polski, w której pełni funkcję koordynatora okręgowego. Kariera Kubicy znacznie przyspieszyła w ostatnim czasie. Po blisko 40 latach pracy, od 1. marca 2017r. awansował na stanowisko inżyniera nadzoru Nadleśnictwa Świerklaniec, w 2019r. bez powodzenia startował w wyborach do Eurparlamentu. Teraz będzie zarządzał regionalną dyrekcją LP.

Józef Kubica zastąpił Arkadiusza Wojciechowicza, który dyrektorem w Katowicach został w styczniu ubiegłego roku. Teraz Wojciechowicz został p.o. dyrektorem RDLP we Wrocławiu, gdzie mieszka. Arkadiusz Wojciechowicz ma 48 lat, jest absolwentem Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, studiował także europeistykę, ukończył studia MBA oraz wiele studiów podyplomowych, m.in. z zakresu zarządzania projektami europejskimi. Swoją karierę zawodową rozpoczął w Lasach Państwowych rozpoczął w Nadleśnictwie Bystrzyca Kłodzka jako stażysta, później był adiunktem w Parku Narodowym Gór Stołowych, a następnie pracował w starostwie kłodzkim, gdzie zajmował się sprawami leśnictwa. Od 2000 roku pracował w biurze Regionalnej Dyrekcji LP we Wrocławiu, m.in. w Wydziale Organizacji, był także rzecznikiem prasowym. Przez 5 lat pracował w jednej z firm przemysłu drzewnego, gdzie był dyrektorem zakładu. Po powrocie do Lasów Państwowych pracował w RDLP we Wrocławiu, najpierw w wydziale marketingu, a następnie w kontroli. W latach 2016-2018 pełnił funkcję zastępcy dyrektora RDLP we Wrocławiu ds. gospodarki leśnej. Od stycznia 2019r. zarządzał RDLP Katowice. Dotychczasowym dyrektorem RDLP we Wrocławiu był Paweł Górski.

Nowym szefem RDLP Szczecinek został Łukasz Maciejunas, dotychczas zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Bydgoszcz. Stanowisko dyrektora w Szczecinku pozostawało nieobsadzone od początku listopada 2019r. kiedy zmarł pełniący tę funkcję Andrzej Modrzejewski. Od tego czasu p.o. dyrektora była Anna Paszkiewicz, Z-ca dyrektora ds. ekonomicznych. Łukasz Maciejunas ma 30 lat, "szerszej publiczności" dał się poznać w 2017r. podczas starć Straży Leśnej z "ekologami" w Puszczy Białowieskiej. Pełnił wtedy funkcję komendanta posterunku Straży Leśnej Nadleśnictwa Browsk i trafił na jedno ze ze zdjęć nagrodzonych w konkursie GRAND PRESS PHOTO 2018. Nasze wątpliwości budzi zgodność tej nominacji z obowiązującym prawem dotyczącym wymagań od kandydatów na dyrektora regionalnego. Wyższe wykształcenie i ośmioletni staż pracy w Lasach Państwowych są teoretycznie możliwe w wieku niespełna 30 lat, ale niestety nie udało nam się potwierdzić tego w tym przypadku. 

Aktualizacja 20.05.2020r.
Według oświadczenia rzecznika RDLP w Szczecinku, Łukasz Maciejunas ma 9-letni staż pracy w Lasach Państwowych.

Ze Szczecinka pochodzi nowy dyrektor RDLP Piła - Andrzej Brusiło, dotychczas zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Szczecinek. Brusiło ma 47 lat, jest absolwentem Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej w Poznaniu oraz studiów podyplomowych na SGGW w Warszawie. Posiada tytuł doktora - studia doktoranckie realizował w Instytucie Badawczym Leśnictwa, tytuł rozprawy: Waloryzacja funkcji lasów ze szczególnym uwzględnieniem roślinności na przykładzie Nadleśnictwa Szczecinek. Brusiło pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia Ekologicznego Niezdobna. Od wielu lat działa w Gałęzi rodzinnej Ruchu Światło-Życie Domowy Kościół. Od 2014r. prowadzi również własną działalność gospodarczą: Doradztwo i Konsulting Środowiskowy OEL. W RDLP Piła zastąpił Damiana Szcześniaka, który funkcję dyrektora pełnił od października 2018r.

Stanowisko dyrektora RDLP Olsztyn objął Adam Roczniak, do tej pory nadleśniczy Nadleśnictwa Browsk. Adam Roczniak ma 47 lat, jest absolwentem Wydziału Leśnego SGGW w Warszawie. W 2019r. ukończył studia podyplomowe w zakresie funkcjonowania Lasów Państwowych na Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Jest członkiem prezydium Kolegium Lasów Państwowych w kadencji 2020-2023. Wcześniej pracował m.in. jako inżynier nadzoru w Nadleśnictwie Borki. W swojej zawodowej karierze pracował ponadto w Nadleśnictwach Giżycko i Białowieża. Był członkiem Rady Krajowej Związku Leśników Polskich w RP. Jest też wiceprzewodniczącym rady powiatu węgorzewskiego (KW PiS). Adam Roczniak na stanowisku Dyrektora RDLP w Olsztynie zastąpił Mariusza Orzechowskiego, który pełnił tę funkcję od stycznia 2018r.

Kolejnym odwołanym dyrektorem jest Tomasz Markiewicz z RDLP Poznań, który funkcje tę pełnił od stycznia 2016r. W tym przypadku spore zaskoczenie i kontrowersje budzi jego następczyni - niezwiązana z Lasami Państwowymi Ewa Jedlikowska. Ewa Jedlikowska ma 49 lat. W latach 2015-2016 przez półtora roku była zastępcą wójta gminy Czerwonak. Z posady tej zrezygnowała sama. Od lutego 2017r. do lipca 2019r. była zastępcą wójta gminy Lądek (pow. słupecki). Latem ubiegłego roku została zwolniona z tej funkcji. W 2018r. bez powodzenia startowała w wyborach do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego z listy KW PiS. Zgodnie z obowiązującym Rozporządzeniem Ministra Środowiska w sprawie stanowisk, stopni służbowych oraz zasad wynagradzania w Służbie Leśnej, funkcję dyrektora regionalnego Lasów Państwowych pełnić może osoba legitymująca się wyższym wykształceniem leśnym oraz 8-letnim stażem pracy w leśnictwie. O ile według niepotwierdzonych informacji Jedlikowska ukończyła studia zaoczne na Wydziale Leśnym w Poznaniu, o tyle nie udało nam się dotrzeć do informacji związanych ze stażem pracy w leśnictwie.

Aktualizacja 18.05.2020r.

Ewa Jedlikowska dyrektorem RDLP Poznań była jeden dzień. Jak poinformowała Anna Malinowska, rzecznik Lasów Państwowych, Jedlikowska złożyła rezygnację, gdy okazało się, że nie ma wymaganego stażu pracy w leśnictwie.

Na dyrektora RDLP w Poznaniu powołany został Jan Banacki, dotychczas inżynier nadzoru w Nadleśnictwie Starogard Gdański. Banacki ma 59 lat, jest absolwentem Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej w Poznaniu, a także studiów podyplomowych m.in. z zakresu hodowli lasu, auditingu ekologicznego oraz kompensacji przyrodniczej dla Natury 2000. Kariera zawodowa łączy się z Nadleśnictwem Starogard Gdański, tu rozpoczął pracę zaczynając od funkcji podleśniczego, następnie leśniczego, na stanowisku inżyniera nadzoru kończąc. Jest aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Leśnego oraz  ekspertem przyrodniczym i doradcą rolnośrodowiskowym Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, z którego usług mogą skorzystać beneficjenci Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Zmiana w RDLP Poznań [6]

Według napływających do Drewno.pl z różnych stron informacji, p. Ewa Jedlikowska została odwołana z funkcji dyr. rdLP Lasy Państwowe.

Dominik Jabłoński [456]Odpowiedz na ten komentarz2020-05-14 12:26:03

Zgłoś nadużycie

...

Zmiany - w organizacji LP - "należącej" do nas Polaków, żyjącej z naszych pieniędzy - nie powinny następować w taki sposób. Czy wybór osób zarządzających naszymi lasami nie powinien opierać się na przejrzystym konkursie? Myślę, że moja opinia jest powszechna jednak po raz kolejny będziemy udawali, że wszystko jest w porządku.

Leo Vrinks [2]Odpowiedz na ten komentarz2020-05-14 21:23:49

Zgłoś nadużycie

...

LP nie żyją z pieniędzy podatników tylko samo się finansują, nie są budżetówką. Co do konkursu, to byłby to fajny pomysł, ale i tak zgodnie z zarządzeniami, o takie stanowiska mogą ubiegać się tylko osoby mają zdany egzamin Służby Leśnej i doświadczenie w leśnictwie 8lat...więc to i tak zawęża krąg potencjalnych osób.

drewnianylis [1]Odpowiedz na ten komentarz2020-05-15 10:14:32

Zgłoś nadużycie

Lasy Państwowe a DGLP to różnica

Leśnicy nie są właścicielem Lasów Państwowych. Tylko nimi zarządzają. Tak jak górnicy nie są właścicielem węgla, który wydobywają. Zyją więc kosztem naszego majątku, majątku Polski.https://www.polskawlesie.pl/las/na-czym-polega-las-emocjonalny-wyklad-jana-kosiorowskiego

Robert Grzeszczyk [2]Odpowiedz na ten komentarz2020-07-07 21:48:44

Zgłoś nadużycie

Czy obsada LP za czasów panowania PO...

również wzbudzała Twój niepokój??

Janosik [64]Odpowiedz na ten komentarz2020-05-15 15:06:33

Zgłoś nadużycie

Tak

Tak, jak i za poprzednich rządów. Historia świata nie zaczęła się od PO i PiSu, poprzednie władze również dokonywały głupich zmian. Ale o ile jestem w stanie zrozumieć podział łupów w przypadku przejmowania władzy przez wygraną grupę interesów, choć absolutnie się z tym nie zgadzam, o tyle nie pojmuję, jak można na dane stanowisko powołać kogoś, kto nie spełnia podstawowych wymagań, nie mówiąc o tym, żeby to jeszcze była osoba, która posiada odpowiednie doświadczenie, wiedzę i umiejętności. Gdzie jak gdzie, ale w liczącym ponad 25 tys. osób gronie pracowników Lasów Państwowych na pewno tacy się znajdują.

Dominik Jabłoński [456]Odpowiedz na ten komentarz2020-05-16 14:28:48

Zgłoś nadużycie

Dobrze, że Pan zabrał głos Panie Dominiku,

bo kto, jak kto, ale redaktor naczelny "drewno.pl" na pewno świetnie zna realia branży leśnej, dlatego zapytam, czy wie Pan, czym właściwie zajmuje się dyrektor RDLP..?
Zanim Pan odpowie dodam tylko od siebie, iż z racji wieloletniej współpracy z PGL Lasy Państwowe mogłem poznać, że całość roboty wykonują nadleśnictwa. To z nimi podpisujemy umowy o współpracy, także z nimi się rozliczamy, to nadleśnictwa prowadzą zrywkę, orkę, sadzenie i ogradzanie szkółek (poprzez ZUL-e), a leśnictwa szkółkarskie produkują sadzonki, wcześniej pozyskując materiał siewny. Także to nadleśnictwa organizują przetargi, wystawiają aukcje internetowe i załatwiają ew. reklamacje, po co są komu potrzebne RDLP, to ja naprawdę nie wiem..?! Pewnie analizują statystyki tworzone przez program informatyczny i sprawują funkcje kontrolne, no ale do tego to wystarczy przyzwoity iloraz inteligencji i jakieś wykształcenie typu SGH (SGPiS), no ale i z podstawowym też będzie dobrze..!
O czym więc Pan pisze, Panie Dominiku..? Proszę mnie oświecić..?!
P.S. Tylko proszę nie usuwać moich postów, jak poprzednio..!

Drwaland [35]Odpowiedz na ten komentarz2020-05-19 22:33:26

Zgłoś nadużycie

Jeśli chodzi o teorię

to za Wikipedią: dyrektor to osoba kierująca pracą organizacji, instytucji, przedsiębiorstwa lub ich części. W tym przypadku kieruje regionalną dyrekcją Lasów Państwowych. Przykładową organizację rdLP i rolę jej dyrektora znajdzie Pan np. tutaj: https://www.radom.lasy.gov.pl/organizacja-dyrekcji.

Dominik Jabłoński [456]Odpowiedz na ten komentarz2020-05-20 01:15:40

Zgłoś nadużycie

Więc tak, jak myślałem nie wie Pan, czym zajmuje się dyrektor RDLP [2]

zresztą nie ma co wymyślać i przeszukiwać internetu, bo o to właśnie chodzi, że nie zajmuje się... niczym (..?!!!), no i o tym właśnie pisałem w poprzednim poście, choć najwyraźniej przeceniłem Pańską inteligencję, bo wnioskując z Pana wypowiedzi nic Pan nie zrozumiał..?! Tak, więc skoro dyrektor RDLP nie zajmuje się niczym i jest to jedynie stanowisko tworzone po to, żeby można było na nie "powsadzać swoich" za "słusznym" wynagrodzeniem, to chyba niepotrzebnie Pan roni łzy i wpada w histerię z powodu wymiany jednych "swoich" na drugich..?! Jaką to robi Panu różnicę..?!!! Tym bardziej, że przecież w sumie, to i tak jedni i ci sami..?!!! P.S. A tak w ogóle, to jestem ciekaw, kto Panu kazał napisać ten artykuł i skąd Pan czerpie wiedzę, że w jakiejś tam RDLP jeden "swojak" dyrektor został zastąpiony innym "swojakiem", czy tam na odwrót..?!!! Zwłaszcza, że jak się okazuje nawet Pan nie wie, po co komu są ci "dyrektorzy"..?!!! To nie wystarczy, że w TV 24h/dobę kręcą film, jak to PiS rzekomo zwalcza PO, a PO rzekomo zwalcza PiS..?! Chyba nie jest Pan aż tak mało inteligenty, żeby dać się podpuścić i wierzyć w te brednie..?!!! No..., chyba..., że...???????????????????????????????

Drwaland [35]Odpowiedz na ten komentarz2020-05-21 18:56:22

Zgłoś nadużycie

Odnosząc się do Pana wpisu

Więc tak, jak myślałem nie wie Pan, czym zajmuje się dyrektor RDLP zresztą nie ma co wymyślać i przeszukiwać internetu, bo o to właśnie chodzi, że nie zajmuje się... niczym (..?!!!),

Każdy może mieć swoje zdanie. W obecnej strukturze LP, dyrektor regionalny ma swoją odpowiedzialność i zadania. To czy są one odpowiednie i potrzebne jest zupełnie innym zagadnieniem.

choć najwyraźniej przeceniłem Pańską inteligencję, bo wnioskując z Pana wypowiedzi nic Pan nie zrozumiał..?!

Zrozumiałem. To co wprost i to co w podtekście. Stąd moja odpowiedź.

Tak, więc skoro dyrektor RDLP nie zajmuje się niczym i jest to jedynie stanowisko tworzone po to, żeby można było na nie "powsadzać swoich" za "słusznym" wynagrodzeniem, to chyba niepotrzebnie Pan roni łzy i wpada w histerię z powodu wymiany jednych "swoich" na drugich..?!

Nie ronię łez i nie wpadam w histerię. Nie mam ku temu najmniejszych powodów. Od 2004r. kiedy zakończyłem pracę w przemyśle drzewnym nie kupuję z LP nic po za drewnem do własnego kominka. Mój obecny biznes również w żaden sposób nie zależy od LP.

Jaką to robi Panu różnicę..?!!! Tym bardziej, że przecież w sumie, to i tak jedni i ci sami..?!!!

Robi mi różnicę. Tak jak robi mi różnicę kto jest prezydentem, wojewodą, czy innym przedstawicielem państwowego urzędu. Nie jest mi obojętne, kto i w jaki sposób zarządza publicznym majątkiem.

P.S. A tak w ogóle, to jestem ciekaw, kto Panu kazał napisać ten artykuł

Mam ten komfort, że nikt mi nie każe nic napisać.

i skąd Pan czerpie wiedzę, że w jakiejś tam RDLP jeden "swojak" dyrektor został zastąpiony innym "swojakiem", czy tam na odwrót..?!!!

Np. ze źródeł ogólnie dostępnych takich jak np. oficjalne strony LP, z internetu, z odpowiedzi uzyskanych na zadane pytania oraz innych. No po prostu taka praca :)

Zwłaszcza, że jak się okazuje nawet Pan nie wie, po co komu są ci "dyrektorzy"..?!!!

To już jest Pana opinia.

To nie wystarczy, że w TV 24h/dobę kręcą film, jak to PiS rzekomo zwalcza PO, a PO rzekomo zwalcza PiS..?! Chyba nie jest Pan aż tak mało inteligenty, żeby dać się podpuścić i wierzyć w te brednie..?!!! No..., chyba..., że...???????????????????????????????

Nie oglądam wiadomości TV od kilku lat. Dotyczy to wszystkich programów.

Na zakończenie dodam, że ponownie atakuje mnie Pan personalnie, co przy kontynuacji zakończy się usunięciem Pana wpisów.

Dominik Jabłoński [456]Odpowiedz na ten komentarz2020-05-21 21:45:40

Zgłoś nadużycie

Tak, tak pamiętam, już mi Pan tłumaczył, że: "Na forum nie ma demokracji",

ale miałem nadzieję, że się Pan zreflektował, skoro jednak wtedy usunął własny wpis z tym stwierdzeniem..?!
Tak, czy inaczej warto było prowadzić z Panem obecną wymianę postów, bo wprawdzie podejrzewałem oczywiście, że troll "Adam", który mnie wówczas zaatakował, to był Pan, no ale teraz sam Pan to potwierdził pisząc, że: "... ponownie atakuje mnie Pan personalnie..", a przecież ja wtedy "atakowałem personalnie" (oczywiście według Pańskiej interpretacji..!) "Adama", a nie Pana..???!!!!!!
No i proszę nie być takim drażliwym, to że piszę, że: "nie zrozumiał Pan mojej wypowiedzi", albo, że: "najwyraźniej przeceniłem Pańską inteligencję", to jest moja własna, absolutnie nieobraźliwa i wyrażona w sposób kulturalny ocena, jeżeli się Pan z nią nie zgadza, bo uważa, że jednak Pan zrozumiał moją wypowiedź i że jest bardzo inteligentny, to OK, oczywiście Pańskie prawo tak myśleć..!
Dalszą część mojego komentarza do Pańskiej odpowiedzi proszę znaleźć w mojej odpowiedzi do komentarza "Pawła".

Drwaland [35]Odpowiedz na ten komentarz2020-05-22 03:23:49

Zgłoś nadużycie

Panowie dorzuce kilka krótkich zdań z punktu widzenie odbiorcy drewna...

Mówmy o RDLP a nie Dyrektorze.
Kiedyś gdy był tzw. rynek regionalny to firmy odbierające powyże np. 12000 m3 miały niższe ceny niż lokalny biznes i poziom cen ustalały RDLP ale np narzucały by część drewna brać z dalszych nadleśnictw lub tych ze słabą sprzedażą.

Teraz ich działania nie są tak widiczne ale coś tam działają:
wspomniane było, że to nadleśnictwa wystawiają aukcje ale ceny wyjsciowe są sterowane z poziomu RDLP, tak jak i ilości drewna bo np. żeby nadleśnictwo mogło wystawić aukcje powyżej 100 m3 musi być zgoda RDLP (podyktowane jest to tym by we wszystkich nadleśnictwach sprzedaż szła równo i np gdy w sąsiednim nadleśnictwie drewno jest wystawiane i nie idzie to nie pozwolą dołożyć w sąsiednim masy bo najpierw powinno wyjść starsze).
Przetargi na usługi - kontroling stawek by nie dochodziło do sytuacji, że ktoś mógłby się dogadać na znacznie wyższe kwoty.
Reklamacje - w RDLP jest służba brakarska zazwyczaj z uprawniwniami instruktora, która szkoli terenowców i często jeździ na reklamacje, takie mniej oczywiste bo np. jak leśnik odbiera rocznie 2-3 auta dęba W0 na leśnictwie to jakie ma szanse obronienia swojej racji na reklamacji w zakładzie, który przerabia 10 000 m3 takiego surowca z brakarzem na etacie.
Kwestie dotyczące zmian w umowach (np. zamiana GHG), też zazwyczaj idą przez RDLP.
Pomoc w zakresie PUL.
i jeszcze można dużo wymieniać.
Ta wszelaka kontrola ma też dobre strony, bo często zdejmuje sporo odpowiedzialności z nadleśnictw bo Nadleśniczy pyta, ma odp i może z mniejszym ryzykiem na ich podstawie podejmować decyzje.

Oni są od tego aby były standardy współpracy na nie, że w każdym nadleśnictwie inne stawki, ceny, zwyczaje i zasady, bo jak wiemy zawsze będą równi i równijsi a niech będzie bat nad tym nadleśniczym by do każdego klienta podchodził tak samo.

Moim zdaniem RDLP są dobrym tworem bo jak mawiał klasyk "zaufanie jest dobre, ale kontrola jest lepsza" tylko, że jest tam gigantyczny przerost zatrudnienia względem obowiązków, które wykonują. Obstawiam że pewnie by wystarczyło 10-15 % załogi RDLP i działąły by tak samo jak teraz.

Paweł [93]Odpowiedz na ten komentarz2020-05-21 23:55:53

Zgłoś nadużycie

Brawo dla Użytkownika Paweł,

wszystko co napisałeś Kolego zgadza się w 100%-ach. Podsumowując Twój wpis jest dokładnie tak, jak twierdzę od początku, RDLP sprawują jakieś tam funkcje kontrolne w stosunku do nadleśnictw, a dzięki statystykom generowanym przez systemy informatyczne, także w jakimś stopniu koordynują działania nadleśnictw z danego regionu. Inna rzecz, czy funkcjonowanie RDLP jest w ogóle potrzebne i czy ma ekonomiczny sens, bo dysponując bardzo dobrym systemem informatycznym (a tak jest faktycznie) LP mogłyby się na pewno bez nich obejść zwłaszcza, że przecież mamy jeszcze GDLP. Tak, czy inaczej, żadna prywatna firma nie ma takich struktur zarządczych, gdzie po drodze jest kilka poziomów zarządzania i dochodzi do sytuacji, gdzie na 1 (słownie: jednego..!!!) operatora harvestera i drugiego forwardera przypada pewnie z 10 (słownie: dziesięciu..!!!) kierowników, licząc od dołu: leśniczy, podleśniczy, inżynier nadzoru, nadleśniczy, z-ca nadleśniczego, dyrektor RDLP, z-ca dyrektora RDLP, generalny dyrektor LP, z-ca gd LP, minister, v-ce minister..!!! Myślicie, że te 2 bidaki na maszynach urobią na tych wszystkich dyrektorów..?!!!Ale, wracając do głównego wątku dyskusji pod artykułem chodzi o to, że jeżeli jednak stanowisko dyrektora RDLP jest jednak obsadzane, to z pewnością nie musi to być wieloletni, zasłużony pracownik LP z doświadczeniem w zakresie, jak należy obalać, czy sadzić drzewa, albo wyrabiać stosy, tylko może to być ktokolwiek, kto będzie przede wszystkim lojalny wobec przełożonych, czyli "swojak", no a że jak donoszą 24h/dobę wszelkie media publiczne pomiędzy władzą rządzącą (czyli niby PiSEM), a opozycją (czyli niby PO) toczy się niby zażarta walka na śmierć i życie o władzę, to taka niby "nagła", "brutalna" i "niemerytoryczna" wymiana dyrektorów jakiś tam RDLP ma uwiarygadniać tą niby "brutalną walkę o władzę" i autoryzować niby kategoryczną rozdzielność "obozów politycznych"..! Jednakże, jak ktoś ma choć trochę oleju w głowie, to szybko się zorientuje, że to jedynie dość prostacki zabieg propagandowy, bo czy ten będzie dyrektorem RDLP, czy tamten, to jeden ch..., bo równie dobrze mogłoby go w ogóle nie być..!!!Z tej perspektywy artykuł pod złowieszczym tytułem: "Minister Woś przejmuje Lasy Państwowe" bijący na alarm z powodu wymiany dyrektorów jakiś tam RDLP ze szczegółowym wskazaniem nazwisk, wykształcenia i CV nowych i starych daje do myślenia, czy "drewno.pl", to przypadkiem nie kolejna tuba propagandowa naszej kochanej władzy zwłaszcza, że autorem tego tekstu jest redaktor naczelny "drewno.pl", który nawet nie wie... jakie są kompetencje dyrektora RDLP z czego wynika, że w sumie, to nawet nie wie o czym tak szczegółowo pisze..?!!!Co ciekawe, jak ukazał się tutaj artykuł dotyczący planowanej od 01.04.2020 podwyżki VAT-u na drewno opałowe z 8% na 23%, to ograniczał się on jedynie do podania tej informacji, a przecież to właśnie był/jest prawdziwy skandal i wtedy należało podnosić larum..!!! Jak wiadomo cała UE ma preferencyjny VAT na drewno opałowe w tym o wiele bogatsze kraje od nas, choćby Niemcy (7,5% bodajże...), więc podwyższenie stawki VAT o 15% (kilkadziesiąt zł na m3..!!!!!!!!!) na drewno opałowe w Polsce, to po prostu ku...stwo niesłychane i mam jedynie nadzieję, że koronawirus przewietrzy głowy rządzących i ostudzi ich rozbuchane do granic absurdu zapędy fiskalne i w efekcie jednak wycofają się z tego pomysłu zwłaszcza w obliczu szykującego się poważnego kryzysu gospodarczego..?!!! W dodatku, jak wtedy zabrałem głos w komentarzach stanowczo krytykując takie posunięcie naszej władzy, to nagle opadała mnie jakaś banda trolli/prowokatorów w rezultacie czego interweniował redaktor naczelny... usuwając moje wpisy pod niedorzecznym pretekstem, że to niby ja atakowałem te trolle..???!!!!!!!!
Teraz też już, jak widać straszy usunięciem moich wpisów..!!!

Drwaland [35]Odpowiedz na ten komentarz2020-05-22 02:46:44

Zgłoś nadużycie

komentarz dotyczący tez Minister Woś przejmuje Lasy [1]

Teza jest całkowicie błędna a dyskusja jałowa . LP są korporacją która sama sobą rządzi kieruje i sprawuje nadzór . żaden minister nie miał i nie będzie miał kontroli . Podział w LP nie jest związany z określoną opcją polityczną . Tam rządzi interes (pieniądze) zmiana dyrektora
który idzie z pensją dyrektorską na inne stanowisko w LP o tym świadczy . Do póki mogą doić przemysł z kasy tak będzie . A to się może skończyć ze względu na kryzys branży spowodowanu nie tylko pandemią ale przede wszystkim systemem sprzedaży który zrobił z nas producentów tarcicy " niewolników" . LP ze średnią płac 9200 przeskoczyły już KGHM .
Przedsiębiorca z 25 letnim stażem w branży .

Adam [415]Odpowiedz na ten komentarz2020-05-22 10:16:57

Zgłoś nadużycie

Ooooo..! Czy to nie nasz dywersant się odezwał..?!!!

Czyżbyś zapomniał kolego, że dopiero co kazałeś nam "dywersyfikować biznes", jako sposób na podwyżkę VAT-u na drewno opałowe, a tu teraz sam płaczesz, żeś "niewolnik-tartacznik od 25 lat"..?!!! No to jak to jest, na informatykę nie przeszedłeś, którą nam doradzałeś..?!!!
A, to dopiero transformacja, całkiem odwrotnie teraz pier...lisz, niż przedtem..?!!!
I co ty właściwie mamroczesz, że to nie minister powołuje dyrektorów LP i nie oni z kolei nadleśniczych..?!!! Czyli co, że sami się "wewnętrznie" powołują, a ministrowi nic do tego..?!!! Aaaa, czyli tak, jak we wszystkich mediach huczą, że LP to "Państwo w Państwie"..?! No i chodzi o to, że trzeba je sprywatyzować, bo są złe pod każdym względem, a ty byś wtedy kajdany niewolnicze zrzucił i jako wolny człowiek prywatne drewno z Mazur kupował, wtedy to pewnie już od Niemca, Szweda (zależy który więcej w kieszeń sypnie..?!) , albo... od Wosia, czy tam innego..?!!!
Podsumowując twoje poglądy, podwyżka VAT-u - tak, PGL LP - nie..!!!
Na koniec, ostatnie pytanie, Panie Dominiku, Pan tych wszystkich "Adamów", to naprawdę sam jeden obskakuje..?!!! No, to szacun, naprawdę..!!!

Drwaland [35]Odpowiedz na ten komentarz2020-05-23 00:09:52

Zgłoś nadużycie

Przypadek kliniczny czy trol

Trzeba kolego na kurs czytania ze zrozumieniem się zapisać .Nic nie zrozumiałeś i wcześniej i teraz .

Adam [415]Odpowiedz na ten komentarz2020-05-23 14:53:59

Zgłoś nadużycie

Na pewno, to stara SB-ecka szkoła,

czyli zdecydowanie bliżej troll'a, siewcy fermentu i prowokatora..!
No i nie schlebiaj sobie to, co piszesz to aż tak trudne nie jest, żeby aż to rozumieć trzeba było..!
Ale gdzie się podział Pan Redaktor..? Odkąd pojawił się "Adam", to "Dominik Jabłoński" zniknął, zresztą wszyscy inni też..?!!!
W takim razie zapytam jeszcze raz, to tutaj naprawdę zupełnie nikt inny się nie wypowiada, tylko jeden jedyny naczelny..?!

Drwaland [35]Odpowiedz na ten komentarz2020-05-25 00:18:07

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA