/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Werth-Holz: Raport finansowy za rok 2018/2019

Werth-Holz

Autor: oprac. red
Źródło: Werth-Holz
Data: 2020-02-29


Według raportu skonsolidowanego za rok obrotowy 2018/2019 Grupa Werth-Holz SA wypracowała przychody na poziomie 35,2 mln zł w stosunku do 37,2 mln zł w roku poprzednim oraz zysk na wszystkich poziomach rachunku wyników osiągając zysk operacyjny 1,2 mln zł (spadek o 30,4%), EBITDA na poziomie 2,0 mln zł (spadek o 24,7%) i zysk netto na poziomie 0,4 mln zł (spadek o 54,4%).

Werth-Holz: Raport finansowy za rok 2018/2019Werth-Holz: Raport finansowy za rok 2018/2019Fot. Werth-Holz

Jak informuje Jarosław Gniadek, prezes zarządu spółki, w sezonie 2018/2019 firma skupiła się na zwiększeniu ilość dostarczanych produktów do większości z sieci DIY na terenie Europy oraz starała się o zakwalifikowanie produktów Werth-Holz do podstawowej gamy produktowej w poszczególnych sieciach w kolejnym sezonie. W efekcie produkty Werth-Holz zostały docenione przez klientów niemieckich, co pozwoliło w teście przeprowadzonym przez magazyn Bild –„TOP MARKE GARTEN 2019” – Werth-Holz ze swoimi produktami zająć pierwsze miejsce wśród producentów galanterii ogrodowej na rynku w Niemczech.

Ponadto firma i marka Werth-Holz zdobyła na rynku polskim tytuł DOBRA MARKA 2020 – Jakość, Zaufanie i Renoma w kategorii: Piękny Ogród: Producent drewnianej architektury ogrodowej.

Spółce udało się również pozyskać klienta sieciowego na rynku wschodnim – współpraca rozpocznie się w sezonie 2019/2020.

Zarząd spółki pozytywnie ocenia perspektywy dalszego rozwoju Werth-Holz i planuje prowadzić dalsze działania mające na celu zwiększenie liczby klientów sieciowych (sieci DIY) dla produktów drewnianej galanterii ogrodowej.

Wsród planów jest m.in. uruchomienie sprzedaży internetowej swoich produktów na rynku polskim (I. kw. 2020r.), co również powinno pozwolić na prowadzenie w przyszłości sprzedaży końcówek serii oraz testowanie popytu na nowe innowacyjne produkty.

Zarząd spółki szuka również rozwiązań, które pomogą firmie zniwelować wpływ rosnących kosztów energii, usług i wynagrodzeń. Według planów da się je zniwelować przez optymalizację i zwiększenie wydajności produkcji m.in. poprzez standaryzację produkcji i inwestycję w nową linią przerobu surowca drzewnego.

Na początek 2021r. planowane jest przez Werth-Holz S.A. uruchomienie nowej linii tartacznej co z kolei powinno przełożyć się na istotne zwiększenie efektywności i zmniejszenie kosztów pozyskiwania tarcicy do produkcji wyrobów gotowych. Inwestycja warta ponad 1,6 mln zł sfinansowana zostanie z przyznanej spółce linii finansowania leasingowego.

W segmencie budownictwa drewnianego Grupa pochwalić się może pozytywnie zakończoną certyfikacją procesu prefabrykacji elementów domów w fabryce, jak również samego procesu montażu tychże domów na placu budowy. W efekcie spółka zależna Werth-Haus IBS otrzymała przyznany przez Niemieckie Stowarzyszenie ds. Jakości Montażu Budowlanego i Domów Prefabrykowanych (Bundes-Gütegemeinschaft Montagebau und Fertighäuser e.V. – BMF) certyfikat jakości RAL „budownictwo domów drewnianych” (RAL GZ 422) potwierdzający, że domy oferowane przez spółkę są produkowane i montowane zgodnie z niemieckimi przepisami budowlanymi.

Zdaniem zarządu spółki powinno to zwiększyć wiarygodność spółki na rynku niemieckim, ułatwić klientom niemieckim pozyskiwanie finansowania w bankach na realizację budowy domu i w konsekwencji przyczynić się w przyszłych okresach do zwiększenia sprzedaży na tym rynku.

Spółka posiada 30 opracowanych projektów domów jednorodzinnych, które stanowią gamę domów oferowaną na rynku polskim i niemieckim.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz