/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Stelmet: Zakupy surowca drzewnego na rok 2020

Stelmet

Autor: oprac. red
Źródło: Stelmet
Data: 2020-01-14


Zarząd Stelmet SA, producenta programu ogrodowego, poinformował o podpisaniu umów z Lasami Państwowymi na dostawy surowca drzewnego w 2020 roku.

Stelmet: Zakupy surowca drzewnego na rok 2020Stelmet: Zakupy surowca drzewnego na rok 2020Fot. D.Jabłoński

Stelmet oraz jego spółka zależna - MrGarden na podstawie wyników zakończonych procedur zakupu surowca drzewnego prowadzonych w ramach Portalu Leśno-Drzewnego, podpisały z jednostkami Lasów Państwowych umowy na dostawy drewna w 2020r. o łącznej ilości ok. 509 tys. m3.

Wartość umów sięgnęła 83,3 mln zł netto w przypadku Stelmet SA oraz 32,7 mln zł dla MrGarden sp. z o.o., co oznacza, że średnią cena zakupu drewna iglastego (loco las) wyniesie ok. 228 zł/m3.

Według wydanego komunikatu, umowy te zabezpieczają ok. 84% tegorocznych potrzeb surowcowych Grupy Stelmet. W zależności od potrzeb, pozostałą ilość drewna, firma planuje nabyć w organizowanych przez Lasy Państwowe aukcjach systemowych w aplikacji e-drewno lub od innych dostawców (krajowych lub zagranicznych).

Według wstępnych szacunków Grupy Stelmet, jednostkowy koszt nabycia drewna i jego transportu w roku obrotowym 2019/2020 będzie wyższy o ok. 1,6% od kosztów poniesionych w poprzednim roku obrotowym.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz