/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
PRAWO

Od nowego roku rzemieślnikiem może być spółka

Autor: oprac. dja
Źródło: MPiT
Data: 2020-01-02


1. stycznia 2020r. w życie weszły przepisu ustawy z dnia 31. lipca 2019r. o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia obciążeń regulacyjnych (tzw. Pakiet Przyjazne Prawo), która m.in. rozszerzyła definicję rzemieślnika.

Od nowego roku rzemieślnikiem może być spółkaOd nowego roku rzemieślnikiem może być spółkaFot. D.Jabłoński

Dotychczas rzemieślnikiem mogła być wyłącznie osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą na podstawie wpis do CEIDG. Po wejściu z nowym rokiem nowych przepisów, wykonywanie rzemiosła będzie możliwe także przez spółkę jawną, komandytową, komandytowo-akcyjną, czy jednoosobową spółkę kapitałową. Warunkiem jest, aby co najmniej jeden ze wspólników spółki miał kwalifikacje zawodowe, a pozostali wspólnicy byli małżonkiem lub krewnymi w linii prostej (małżonek, dziecko lub rodzic).

Według Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii to ułatwienie wzorowane na doświadczeniach belgijskich i francuskich i austriackich, kierowane jest do ponad 211 tys. rzemieślników z dyplomem mistrza lub świadectwem czeladnika. Teraz mogą oni zdecydować o prowadzeniu działalności również w formie spółki kapitałowej lub osobowej.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA