/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
EDUKACJA

Kurs brakarski: Wytrzymałościowe sortowanie drewna konstrukcyjnego metodą wizualną - Październik 2019

Drewno.pl

Autor: oprac. red
Źródło: Drewno.pl
Data: 2019-09-18


Zapraszamy do udziału w kursie brakarskim, którego uczestnicy będą mogli nauczyć się zasad sortowania tarcicy budowlanej zgodnie z obowiązującymi w Polsce normami oraz uzyskać uprawnienia wymagane przez systemy Zakładowej Kontroli Produkcji związane z oznaczaniem tarcicy znakiem CE.

Kurs brakarski: Wytrzymałościowe sortowanie drewna konstrukcyjnego metodą wizualną - Październik 2019Kurs brakarski: Wytrzymałościowe sortowanie drewna konstrukcyjnego metodą wizualną - Październik 2019Fot. J.Rutkowski

Najbliższy kurs odbędzie się w terminie od 3. do 6. października 2019r.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami tarcica wykorzystywana w budownictwie, jako materiał konstrukcyjny, powinna spełniać odpowiednie wymagania wytrzymałościowe i posiadać certyfikat CE. Jednym ze sposobów oceny przydatności drewna oraz wyznaczenia jego klasy wytrzymałości jest ocena wizualna dokonywana przez wykwalifikowanych brakarzy tarcicy konstrukcyjnej.

Uczestnicy kolejnego już “Kursu wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną” zdobędą wiedzę i umiejętności dotyczące m.in.:

  • budowy i rozpoznawania gatunków drewna,
  • wad drewna i ich wpływu na drewno konstrukcyjne,
  • obowiązującego w Polsce prawa w zakresie wykorzystania drewna w budownictwie,
    sortowania tarcicy konstrukcyjnej metodą wizualną zgodnie z obowiązującymi normami.
  • Absolwent kursu otrzyma zaświadczenie o ukończeniu szkolenia brakarskiego w zakresie wytrzymałościowego sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną. Jest to niezbędny element systemu Zakładowej Kontroli Produkcji (ZKP) związanego z certyfikatem uprawniającym do znakowania tarcicy budowlanej znakiem CE.

Alternatywą dla sortowania drewna konstrukcyjnego metodą wizualną jest stosowanie urządzeń służących do automatycznego sortowania tarcicy, które jednak ze względu na cenę nie są dostępne dla zdecydowanej większości działających w Polsce tartaków. Jednak nawet przy wykorzystaniu tego typu maszyn, w większości przypadków konieczny jest nadzór osoby posiadającej odpowiednią wiedzą na temat sortowania tarcicy konstrukcyjnej

Prawidłowo przesortowana pod względem wytrzymałości tarcica zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa konstrukcji oraz oszczędność wykorzystanego drewna, co bezpośrednio wpływa na koszty inwestycji.

Zapraszamy na profesjonalny kurs organizowany przez doświadczone instytucje. Zajęcia poprowadzą wykładowcy m.in. z Instytutu Technologii Drewna w Poznaniu. Kurs kończy się egzaminem praktycznym i teoretycznym. Po zakończeniu uczestnicy otrzymują certyfikaty i dokumenty potwierdzające uzyskanie kwalifikacji. Certyfikaty wydawane są przez instytucję będącą jednostką Kształcenia Ustawicznego.


CZAS i MIEJSCE
Termin kursu: od 3. do 6. października 2019 r.

Kurs odbywa się ok. 30 km od Poznania w kier. Wrocławia. Zakwaterowanie i część teoretyczna w Pałacu Będlewo - Ośrodek Badawczo-Konferencyjny IM PAN, Będlewo, ul. Parkowa 1, 62-060 Stęszew, www.palacbedlewo.pl


KOSZT KURSU

Cena 2600 zł netto, tj. 3198 zł brutto (w tym 23% VAT). Cena obejmuje zrealizowanie całego programu, zakwaterowanie, pełne wyżywienie oraz materiały szkoleniowe.

UWAGA! Dla pierwszych 5 osób przewidzieliśmy 10% rabatu od ceny kursu.
Cena po rabacie wynosi: 2340 zł netto + vat = 2878,2 zł brutto


DOFINANSOWANIE Z PUP

Aktualnie dostępne są narzędzia pozwalające na dofinansowanie do kursu. Wystarczy zgłosić się do swojego Powiatowego Urzędu Pracy. Można skorzystać z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) dot. już zatrudnionych, aktualnie wdrażane środki bądź skorzystać z puli pieniędzy dla osób bezrobotnych: dofinansowanie celowe nawet lub tzw. „bony szkoleniowe”.

Procedura ubiegania się o te środki nie jest zbytnio skomplikowana i trwa ok. dwóch tygodni. Doradzamy i pomagamy bezpłatnie załatwić wszelkie formalności. Forest Consulting Center jest instytucją wpisaną do Rejestru Instytucji Szkoleniowych i na stałe współpracuje z PUP w całej Polsce. Masz pytania? Zadzwoń: tel. 690-800-290 (Jacek Rutkowski). Doradzamy i podpowiadamy, jak skutecznie wnioskować o dofinansowanie do tego szkolenia.


ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia uczestników kursu przyjmowane są do 20 września 2019 r.

telefonicznie pod nr. 61 624-34-67 lub 61 669-81-18
e-mailem na adres: biuro@forestcc.pl
Aby dokonać zgłoszenia, należy wypełnić i odesłać formularz zgłoszeniowy do pobrania tutaj: Formularz zgłoszeniowy. Następnie należy dokonać płatności – dane przelewu na ostatniej stronie formularza


KONTAKT

W przypadku dodatkowych pytań pomocy i informacji udzielają:

Katarzyna Jabłońska tel. 612 823 491, e-mail: k.jablonska@drewno.pl
Jacek Rutkowski tel. 690-800-290, e-mail: j.rutkowski@forestcc.pl

ORGANIZATORZY

Portal Drewno.pl i Forest Consulting Center dotychczas wspólnie przeszkoliły ok. 600 osób.

Forest Consulting Center to firma, która od ponad dekady zajmuje się szkoleniami i doradztwem w sektorze leśno-drzewnym. Szkolenia realizowane są dla przedstawicieli służby leśnej, zakładów usług leśnych oraz pracowników sektora drzewnego.

Firma posiada status Centrum Kształcenia Ustawicznego oraz Niepublicznej Jednostki Oświaty. Tym samym podlega nadzorowi pedagogicznemu z ramienia Ministerstwa Edukacji Narodowej sprawowanemu przez Kuratorium Oświaty. Wydaje legalne zaświadczenia potwierdzające uzyskanie kwalifikacji zawodowych.

Forest Consulting Center może pochwalić się zrealizowaniem kilku cyklów szkoleń dla Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych, Nadleśnictw oraz licznych Zakładów Usług Leśnych potwierdzonych referencjami. Łączna liczba przeszkolonych przedstawicieli przedsiębiorstw przekroczyła 3000, natomiast Służby leśnej ponad 1000 osób. W realizacji szkoleń Forest CC często korzysta z funduszy europejskich.

Drewno.pl jest najstarszym i największym w Polsce portalem branży drzewnej, którego strony w ciągu roku odwiedza ok. 1 mln użytkowników. Od 20 lat dostarcza informacji i wiedzy z zakresu obróbki i wykorzystania drewna. Od 2014r. wspólnie z Forest Consulting Center prowadzi szkolenia koncentrując się na dostarczaniu wiedzy potrzebnej fachowcom z branży drzewnej.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA