/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TARTACZNICTWO

Pożar tartaku w Smulsku

Autor: oprac. red
Źródło: PSP w Turku
Data: 2019-05-22


20. maja spłonęła hala produkcyjna wraz z zapleczem socjalnym w zakładzie drzewnym w Smulsku należącym do spółki Przetwórstwo Drzewne Miśko.

Pożar tartaku w SmulskuPożar tartaku w SmulskuFot. Youtube.com / iTurek.net

Ok. godz. 17-tej do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Turku wpłynęła informacja o pożarze tartaku znajdującym się w miejscowości Smulsko gm. Przykona.

Na miejsce zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Turku oraz zastępy najbliżej położone od miejsca zdarzenia OSP Smulsko, OSP Przykona ,OSP Dobra. Po dojeździe okazało się, że płonie hala produkcyjna do obróbki drewna oraz cześć socjalna. topień rozwoju pożaru, jaki miał miejsce w momencie dojazdu służb ratowniczych może świadczyć o tym, iż ogień przez dłuższy czas rozwijał się niezauważony. Pożar zagrażał pozostałym budynkom produkcyjnym oraz linii technologicznej znajdującym się na terenie zakładu, objęta pożarem hala stanowiła jedną strefę pożarową .

W pierwszej fazie działań priorytetem strażaków poza gaszeniem pożaru była obrona sąsiednich obiektów. Z uwagi na dużą skalę pożaru na miejsce zdarzenia dysponowano dodatkowe siły i środki z powiatów kolskiego, kaliskiego, poddębickiego i ostrowskiego. Ponieważ działania gaśnicze wymagały użycia znacznej ilości wody, do Smulska przyjechali również strażacy z Komendy Miejskiej z Kalisza wyposażeni w cysternę o pojemności 22.000 litrów wody.

Na miejsce prowadzonych działań Stanowisko Kierowania Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu zadysponowało pluton wsparcia z terenu powiatu kolskiego w ramach Wielkopolskiej Brygady Odwodowej oraz Grupę Operacyjną WKW.

Pożar tartaku w SmulskuPożar tartaku w SmulskuFot. Youtube.com / iTurek.net

Akcja gaśnicza trwała 8 godzin. Około godziny 1 w nocy zakończyło się dogaszanie, na miejscu na noc zostały jednak dwie jednostki dozorujące pogorzelisko. Ogółem w działaniach gaśniczych uczestniczyło 36 zastępów - 138 strażaków.

W pożarze nikt nie ucierpiał, jednak budynek, w którym pojawił się ogień, spłonął doszczętnie. Strat jeszcze nie oszacowano, jednak można się spodziewać, że sięgną co najmniej kilkuset tysięcy złotych.

Po ugaszeniu pożaru na miejsce zdarzenia przybyła grupa dochodzeniowo-śledcza policji, która zajmie się ustaleniem okoliczności powstania zdarzenia.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz