DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
CHEMIA DO DREWNA

BOCHEMIT - doskonały system ochrony drewna

Bochemie PL Sp. z o.o.

Autor:
Źródło: Bochemie PL Sp. z o.o.
Data: 2019-04-08


Drewno posiada korzystne proporcje, jeśli chodzi o ciężar właściwy i wytrzymałość. To powoduje, że jest pierwszorzędnym materiałem konstrukcyjnym, który potrafi w pełni konkurować ze stalą i betonem, a czasami jest nawet bardziej odpowiednim materiałem (konstrukcje o wysokiej rozpiętości). Koniecznością jest jednak zapewnienie ochrony przed atakiem niszczących je owadów, grzybów i pleśni.

BOCHEMIT - doskonały system ochrony drewnaBOCHEMIT - doskonały system ochrony drewnaFot. Bochemit

Aby skutecznie zabezpieczyć drewno przed szkodnikami biologicznymi i podnieść tym samym jego trwałość można przeprowadzić zabieg impregnacji, zwłaszcza wtedy, gdy elementy drewniane są wykorzystywane jako części konstrukcyjne lub jeśli są już wbudowane i trudno je wymienić lub naprawić.

Aby chronić przez dłuższy okres drewno przed szkodnikami, a także by spełnić wymogi estetyczne, marka BOCHEMIT oferuje doskonały system konserwacji drewna.

Długotrwałą ochronę drewna zapewni BOCHEMIT QB Profi

BOCHEMIT - doskonały system ochrony drewnaBOCHEMIT - doskonały system ochrony drewnaFot. Bochemit

BOCHEMIT QB Profi to preparat na bazie kwasu borowego przeznaczony do zabezpieczania więźb dachowych i innego drewna konstrukcyjnego w budownictwie (na podstawie PN-EN 335). Zapewnia długotrwałą ochronę drewna przed niszczącymi je grzybami (Basidiomycetes), pleśniami i owadami – technicznymi szkodnikami drewna. Aplikuje się go przez moczenie, malowanie lub natrysk. Preparat jest dostępny w kolorze zielonym, brązowym lub w wersji bezbarwnej. Zaletą produktu jest niskie zużycie koncentratu – dla 2 klasy zastosowania drewna wynosi ono tylko 20 g/m2.

Trwałość przeprowadzonej ochrony w przypadku klasy 1 i 2 (drewno wewnątrz budynków) jest czasowo nieograniczona, w klasie 3 (zastosowania drewna na zewnątrz) wynosi minimalnie 10 lat. Potem należy przeprowadzać kontrolę stanu ochrony elementu drewnianego w odstępach dwuletnich. Należy także pamiętać o ponownym zabezpieczeniu cięć poprzecznych, wrębów, zaciosów i innych rodzajów połączeń wykonanych w drewnie po impregnacji, dlatego że właśnie te miejsca są najbardziej podatne na działanie szkodników oraz grzybów i właśnie tam w praktyce rozpoczyna się cały proces destrukcji.

BOCHEMIT - doskonały system ochrony drewnaBOCHEMIT - doskonały system ochrony drewnaFot. Bochemit

Dekoracyjną i kryjącą powłokę drewnazapewni BOCHEMIT Estetik

BOCHEMIT - doskonały system ochrony drewnaBOCHEMIT - doskonały system ochrony drewnaFot. Bochemit

BOCHEMIT Estetik  to środek przeznaczony do impregnacji drewna, który można stosować tak wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu, w produkcji przemysłowej lub w pracach rzemieślniczych. Służy do ochrony drewna przed promieniami UV i przed wnikaniem wody. Przenika głęboko w strukturę drewna, podkreśla jego rysunek i nadaje mu pożądany odcień. Tworzy matowe powierzchnie, które są łatwo odnawialne bez konieczności usuwania poprzedniej powłoki.

BOCHEMIT Estetik nadaje się do dekoracyjnego malowania drewna, drewnianych konstrukcji budowlanych, części wbudowanych i innych elementów drewnianych jak płoty, pergole, meble ogrodowe, okładziny domów, chaty, domki drewniane.

Środek ten można też stosować jako powłokę zabezpieczającą drewno przed porażeniem grzybami rozkładającymi drewno lub przed owadami na zewnątrz obiektu (klasa użytkowania 3).

BOCHEMIT Estetik jest dostępny w następujących kolorach:

BOCHEMIT - doskonały system ochrony drewnaBOCHEMIT - doskonały system ochrony drewnaFot. Bochemit

Pomoc techniczna i wsparcie:

Marka BOCHEMIT to nie tylko produkty, ale także pomoc techniczna i wsparcie.

Doradcy techniczni firmy zapewniają partnerom handlowym i klientom firmy regularną obsługę zarówno pod względem technicznym, jak i prawnym. Nasi eksperci są gotowi pomóc w technologii impregnacji, doradztwem na bieżąco lub w ustalaniu odpowiedniej koncentracji roztworów aplikacyjnych -  mówi Marta Anyż, Manager Bochemie PL Sp. z o.o., która dostarcza produkty marki BOCHEMIT na nasz rynek.

Więcej informacji można znaleźć na www.bochemie.pl.

Kontakt:

Bochemie PL Sp. z o.o.
ul. Jana III Sobieskiego 11/E6
40-082 Katowice
Tel.: +48 694 400 019
e-mail: bochemie@bochemie.pl
www.bochemie.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz