/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
WYDARZENIA

Warsztaty stolarskie InfoTEC Workshop na targach DremaSilesia 2019

Autor:
Źródło: Grupa MTP
Data: 2019-03-29


Podczas tegorocznych targów DremaSilesia 2019 w Sosnowcu ponownie odbywać się będą warsztaty stolarskie organizowane wspólnie przez firmę InfoTEC CNC oraz Grupę MTP. InfoTEC WORKSHOP 2019 odbędą się pod hasłem „Cyfrowa przyszłość w produkcji i sprzedaży mebli jednostkowych oraz małoseryjnych”.

Warsztaty stolarskie InfoTEC Workshop na targach DremaSilesia 2019Warsztaty stolarskie InfoTEC Workshop na targach DremaSilesia 2019Fot. Grupa MTP

W trakcie trwania wydarzenia omówione zostanie zagadnienie, jak kształtuje się przyszłość branży meblarskiej, a organizatorzy pokażą w praktyce, jak działa cyfrowa produkcja mebli skrzyniowych, która jest nieuniknionym elementem przyszłości. W trakcie Fabryki Mebli Na Żywo powered by InfoTEC Workshop uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z nowoczesnym procesem produkcji. Krok po kroku pokazane zostanie, jak wytwarzać meble małoseryjne oraz jednostkowe, aby zwiększyć zyski i oszczędzić cenny czas. Od projektu, przez kosztorys i produkcję, po gotowe meble. InfoTEC WORKSHOP to także doskonała okazja, aby znaleźć inspirację, otrzymać porady eksperckie czy zapoznać się bliżej z innowacyjnymi maszynami wykorzystywanymi do produkcji mebli.

Targi DremaSilesia to największe regionalne wydarzenie poświęcone tematyce obróbki drewna. Głównym założeniem jest kompleksowe zaprezentowanie rozwiązań technologicznych dla małych i średnich firm z branży drzewnej, leśnej i meblarskiej (od surowców, materiałów i komponentów do zaawansowanych technologicznie maszyn i urządzeń do produkcji mebli). Tematem wiodącym tegorocznej edycji jest NOWOCZESNA KUCHNIA (materiały, okucia, trendy oraz wykorzystanie innowacyjnych maszyn i oprogramowania w celu optymalizacji produkcji mebli kuchennych).

Na targach DremaSilesia w 2019 roku przez trzy dni ponownie zagoszczą warsztaty stolarskie dla profesjonalistów InfoTEC WORKSHOP, których myślą przewodnią w tym roku jest przyszłość branży meblarskiej w Polsce. W trakcie warsztatów szczegółowo pokazana zostanie cyfrowa produkcja oraz sprzedaż mebli, rozwiązania przyszłości, ale dostępne już dziś. Postęp cyfryzacji produkcji jest nieodzownym i nieuniknionym elementem rozwoju, zarówno wśród mniejszych stolarni, jaki i w średnich i dużych zakładach produkcyjnych. Elastyczność, szybkość oraz powtarzalność otrzymana wraz z wprowadzeniem cyfrowej produkcji i sprzedaży do własnej firmy pozwoli wzmocnić swoją pozycję w branży oraz zdecydowanie i skutecznie konkurować na rynku, a tym samym pozyskiwać klientów i zwiększać zyski.

W trakcie Fabryki Mebli na Żywo InfoTEC Workshop 2019 odbędą się:
WARSZTATY STOLARSKIE DLA PROFESJONALISTÓW
AUTOMATYZACJA PROCESÓW PRODUKCYJNYCH
INNOWACYJNE MASZYNY CNC
POKAZY STOLARSKIE
NOWOŚCI INSPIRACJE
PORADY EKSPERCKIE

Warsztaty odbędą się na terenie Expo Silesia w Sosnowcu we wszystkie dni trwania targów DremaSilesia:
- w piątek, 26.04.2019 - w godz. 14.00 – 17.00
- w sobotę, 27.04.2019 – w godz. 11.00 – 14.00
- w niedzielę, 28.04.2019 – w godz. 11.00 – 14.00

WSTĘP JEST BEZPŁATNY - po rejestracji na stronie internetowej www.dremasilesia.pl/rejestracja (wymagany bilet wstępu na targi DremaSilesia 2019).

W programie także:

  • kuchnia pokazowa przygotowana przez Blum, InfoTEC CNC,  Kronospan, Lamello, Meble AD
  • nowoczesny konfigurator mebli oraz inne pomysły na generowanie sprzedaży
  • produkcja kuchni na żywo, od projektu, przez dokumentację, po produkcję i montaż
    szczegółowy pokaz innowacyjnego zakładu produkcyjnego
  • praktyczne pokazy oraz porady
  • duża dawka wiedzy i inspiracji.

Kuchnia pokazowa oraz produkowana kuchnia na żywo oprócz funkcji inspiracyjnej mają także wymiar odpowiedzialności społecznej. Przeznaczenie obu kuchni jest z góry określone, a ich cel jest jasny - mają pomóc potrzebującym. Od początku całe przedsięwzięcie ukierunkowane jest na to, aby po targach kuchnie zostały zainstalowane w z góry określonych pomieszczeniach u wybranych osób i instytucji. W realizację przedsięwzięcia zaangażowały się: Blum, Kronospan, Lamello, Meble AD.

Warsztaty stolarskie InfoTEC Workshop na targach DremaSilesia 2019 (Zdjęcia: 2)

Warsztaty stolarskie InfoTEC Workshop na targach DremaSilesia 2019

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz