DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
BUDOWNICTWO Z DREWNA

Leśna Solidarność przeciwna pomysłowi spółki Polskie Domy Drewniane

Autor: oprac. red
Źródło: KSPL NSZZ Solidarność
Data: 2018-06-04


Walne Zebranie Delegatów Krajowej Sekcji Pracowników Leśnictwa NSZZ Solidarność negatywnie oceniło projekt Ministra Środowiska dotyczący zmiany ustawy o lasach pozwalający Lasom Państwowym na uczestnictwo w tworzeniu spółki Polskie Domy Drewniane.

Leśna Solidarność przeciwna pomysłowi spółki Polskie Domy DrewnianeLeśna Solidarność przeciwna pomysłowi spółki Polskie Domy DrewnianeFot. D.Jabłoński

WZD KSPL NSZZ Solidarność,którego obrady odbywały się w dniach 23-25. maja 2018r. w Jedlni-Letnisku, podjęło jednogłośnie stanowisko w sprawie koncepcji powołania spółki akcyjnej z udziałem NFOŚiGW, BOŚ i PGL Lasy Państwowe dla realizowania przez nią budownictwa opartego na technologii drewnianej na gruntach przekazywanych w formie aportu do tej spółki przez LP.

Jak poinformowano KSPL NSZZ Solidarność od samego początku popierała projekt rozwojowy Lasów Państwowych „Polskie Domy Drewniane – Mieszkaj w zgodzie z Naturą” skierowany do pracowników LP oraz do społeczeństwa. Niestety obecnie projektowane „oprzyrządowanie” w postaci „Spółki Polskie Domy Drewniane” nie może być przez KSPL NSZZ Solidarność zaakceptowane.

W wydanym komunikacie zaznaczono, ze leśna Solidarność nie zaaprobuje żadnego pomysłu tworzenia jakichkolwiek spółek w ramach szeroko rozumianego prawa leśnego w Polsce.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz