/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
CENY DREWNA

Ceny materiałów drzewnych na składach budowlanych poszybowały w górę

Drewno.pl / Grupa PSB

Autor: oprac. dja
Źródło: Drewno.pl / Grupa PSB
Data: 2018-04-16


Ceny materiałów drewna i płyt drewnopochodnych sprzedawanych przez składy budowlane poszybowały w górę. Tylko w marcu wzrost sięgnął ponad 39%.

Zmiany ceny drewna i płyt drewnopochodnych sprzedawanych na składach Grupy PSBZmiany ceny drewna i płyt drewnopochodnych sprzedawanych na składach Grupy PSBFot. Drewno.pl

Grupa Polskie Składy Budowlane od 2008r. regularnie publikuje indeks zmian cen grup towarowych sprzedawanych na swoich składach budowlanych. Obecnie to ponad  600 punktów sprzedaży na terenie całej Polski.

W marcu grupa towarowa drewno i płyty drewnopochodne zanotowała największy w 10-letniej historii skok o 39,2 %. W sumie od czerwca ubiegłego roku indeks cen tej grupy wzrósł o ponad ok. 53%.

Za wzrost w dużej mierze odpowiada poziom cen płyt OSB, które rok do roku urosły o 34,5%.

Poprzedni silny wzrost cen zanotowano w II połowie 2011r. (wyniósł on w ciągu 6 miesięcy ok. 25%). Od tego czasu ceny materiałów drzewnych  pozostawały praktycznie na niezmiennym poziomie.

 

Historyczne zmiany cen indeksu tworzonego na podstawie danych Grupy PSB za lata 2008-2016 zobaczyć można tutaj: Ceny drewna i materiałów drewnopochodnych - index od 2008r.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz