/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TARTACZNICTWO

FSC przedstawiło Grupie Schweighofer swoje wymagania w sprawie certyfikatu

Schweighofer

Autor: oprac. dja
Źródło: Schweighofer
Data: 2017-12-27


Rada Dyrektorów FSC zdefiniowała ostateczne warunki jakie spełnić musi Grupa Schweighofer, aby móc ponownie posługiwać się certyfikatem FSC dla swoich produktów z drewna.

FSC przedstawiło Grupie Schweighofer swoje wymagania w sprawie certyfikatuFSC przedstawiło Grupie Schweighofer swoje wymagania w sprawie certyfikatuFot. Schweighofer

Certyfikat FSC Grupy Schweighofer został zawieszony w lutym 2017r. po tym jak upublicznione zostały dowody na zakupy drewna pochodzącego z nielegalnych wyrębów rumuńskich lasów.

7. grudnia br. opublikowane zostały ostatecznie zatwierdzone warunki, jakich spełnienie jest konieczne dla odzyskania przez Grupę Schweighofer możliwości posługiwania się certyfikatem FSC.

Więcej na ten temat: 
Produkty Grupy Schweighofer bez FSC
Schweighofer oskarżony o zakup drewna z nielegalnego pozyskania w Rumunii 

Przedstawione przez FSC wymogi to m.in.
-Zdecydowane egzekwowanie systemu należytej staranności w łańcuchu dostaw Grupy Schweighofer poprzez wdrożenie solidnego systemu do śledzenia dostaw drewna
-stworzenie funduszu na realizację projektów społecznych i środowiskowych na rzecz promowania odpowiedzialnego rozwoju rumuńskich lasów i społeczności z nimi związanych
-przeprowadzanie niezależnego przeglądu wszystkich znajdujących się w posiadaniu firmy gruntów, wypłacenie rekompensat prawnym właścicielom z tytułu ich użytkowania lub ich zwrot jeśli prawo tego wymaga. (Schweighofer w ostatnich latach stał się bezpośrednim użytkownikiem (właścicielem lub dzierżawcą tysięcy ha terenów leśnych w Rumunii).
-zwiększenie przejrzystości i komunikacji w relacjach z zainteresowanymi stronami (głównie organizacjami pozarządowymi i społecznością lokalną)
- podnoszenie poziomu stosowanych praktyk w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu i działań związanych z zaangażowaniem zainteresowanych stron.

Jak poinformowała Grupa Schweighofer obecnie zapoznaje się ze szczegółowymi wymaganiami dokumentu i analizuje konieczne działanie.

Schweighofer zobowiązał się już wcześniej do działań na rzecz transparentności źródeł zaopatrzenia. Między innymi firma uruchomiła w tym celu system Timflow, który pozwala na publiczne śledzenie za pomocą GPS wszystkich ciężarówek transportujących drewno do należących do firmy rumuńskich tartaków.

Rysą na współpracy Schweighofera i FSC jest październikowe wystąpienie organizacji EIA, która udokumentowała, że w poprzednich miesiącach do tartaków Grupy trafiło drewno z nielegalnego pozyskania w jednym z rumuńskich parków narodowych.

Schweighofer w grudniu potwierdził, że w miesiącu sierpniu do jego zakładów, w wyniku fałszowania danych przez dostawców, mogły trafić 3 takie transporty. Aby zapobiec w przyszłości takim sytuacjom, firma zapowiedziała, że nie będzie kupowała żadnego drewna pozyskiwanego w parkach narodowych - nawet tego pochodzącego z legalnego wyrębu.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz