/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
SZTUKA

RAMUS ARTIS Festiwal - wernisaż i wystawa poplenerowa DOM w Poznaniu

Wydział Leśny UP w Poznaniu

Autor: Jolanta Węgiel, oprac. red.
Źródło: Wydział Leśny UP w Poznaniu
Data: 2017-11-11


Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i Fundacja RAMUS ARTIS zapraszają na wernisaż i wystawę poplenerową Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarskiego - Puszcza Zielonka. Tematem przewodnim tegorocznej edycji był "DOM".

RAMUS ARTIS Festiwal - wernisaż i wystawa poplenerowa DOM w PoznaniuRAMUS ARTIS Festiwal - wernisaż i wystawa poplenerowa DOM w PoznaniuFot. Wydział Leśny UP w Poznaniu

RAMUS ARTIS Festival - Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski - Puszcza Zielonka odbywa się cyklicznie od 2007 roku na terenie gminy Murowana Goślina.
Co roku podczas pleneru spotykają się artyści rzeźbiarze z różnych zakątków świata, którzy tworzą z drewna dzieła odnoszące się do tematu przewodniego. W tym roku motywem był "DOM".

Spotkania plenerowe wpisały się już w krajobraz życia kulturalnego Murowanej Gośliny, a wiele rzeźb z poprzednich edycji zdobi przestrzeń Poznania, Gminy Murowana Goślina i Wielkopolski.

W dziesiątym, jubileuszowym plenerze udział wzięło 11 artystów: Péter Alpár /Rumunia/, Daniel Alvarado León /Kolumbia/, Juan Carlos Álvarez Flores /Chile/,Marko Crnobrnja /Serbia/, Marcelo Diaz Garcia /Hiszpania/, Susheila Jamienson /Szkocja/,Marija Rajśić /Serbia/, Hans Reijnders /Holandia/, Dawid Szafrański /Polska/, Hünkar Yılmaz Turcja/, Grażyna Szymała-Wołyńska /Polska/.

16. listopada br., w Kolegium Cieszkowskich Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu po raz trzeci odbędzie się wernisaż i wystawa poplenerowa, podczas której zaprezentowane zostaną wybrane rzeźby oraz wielkoformatowe zdjęcia rzeźb nawiązujące do tematu "Dom", które powstały podczas jubileuszowej edycji Festiwalu.

RAMUS ARTIS Festiwal - wernisaż i wystawa poplenerowa DOM w PoznaniuRAMUS ARTIS Festiwal - wernisaż i wystawa poplenerowa DOM w PoznaniuFot. Wydział Leśny UP w Poznaniu

Termin: wernisaż 16. listopada 2017 r., godz. 18.00. Wystawa: 16 listopada do 30 listopada 2017 r.. Miejsce: Budynek Kolegium Cieszkowskich, Poznań, ul. Wojska Polskiego 71. Wstęp wolny.

Organizatorem wystawy są: Fundacja RAMUS ARTIS, Wydział Leśny Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Wystawa objęta jest patronatem honorowym Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Od 13-17. listopada 2017r. wybrane fotografie rzeźb Dawida Szafrańskiego i Grażyny Szymała-Wołyńskiej powstałe podczas RAMUS ARTIS Festival można zobaczyć na wystawie w Galerii na Wzgórzu w Murowanej Goślinie, a od 13-16. stycznia 2018r. wystawa przeniesiona zostanie do Centrum Kultury w Wielichowie.

RAMUS ARTIS Festival - X Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski Puszcza Zielonka 2017 współfinansowano ze środków: Gminy Murowana Goślina i Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Katalog przybliżający sylwetki artystów oraz powstałych podczas pleneru prac pobrać można ze strony: http://www.ramusartis.org/download/katalog_festiwal_2017_www.pdf

RAMUS ARTIS Festiwal - wernisaż i wystawa poplenerowa DOM w Poznaniu (Zdjęcia: 3)

RAMUS ARTIS Festiwal - wernisaż i wystawa poplenerowa DOM w PoznaniuRAMUS ARTIS Festiwal - wernisaż i wystawa poplenerowa DOM w PoznaniuRAMUS ARTIS Festiwal - wernisaż i wystawa poplenerowa DOM w Poznaniu

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz