/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
EDUKACJA

Dotacje na kursy brakarskie - do 80% kosztów szkolenia

Drewno.pl

Autor:
Źródło: Drewno.pl
Data: 2017-10-23


Jak obniżyć koszty szkoleń zawodowych? Gdzie szukać dotacji na kursy brakarskie?

Dotacje na kursy brakarskie - do 80% kosztów szkoleniaDotacje na kursy brakarskie - do 80% kosztów szkoleniaFot. K.Jabłońska

Krajowy Fundusz Szkoleniowy (KFS) dofinansowuje kursy zawodowe, które mają na celu odniesienie kwalifikacji pracowników bądź właścicieli firm.  Pieniędzmi z funduszu dysponują Powiatowe Urzędy Pracy, które posiadają jeszcze środki przeznaczone do wykorzystania  w 2017r. Wnioski o dotacje przyjmowane są na bieżąco, niemniej pod koniec roku kalendarzowego możemy odnotować zwiększoną tendencję wydatkowania tych funduszy, m.in. z zaoszczędzonej puli pieniędzy z wcześniejszych naborów.

O dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego (kursu bądź szkolenia) mogą wystąpić wszyscy pracodawcy, w rozumieniu przepisów ustawy, którzy zamierzają inwestować w podnoszenie swoich własnych kompetencji lub kompetencji osób pracujących w przedsiębiorstwie.

Pracodawca planujący zorganizowanie kształcenia musi złożyć do powiatowego urzędu pracy właściwego ze względu na siedzibę pracodawcy albo miejsce prowadzenia działalności wniosek o dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego. We wniosku tym można już wskazać konkretnego organizatora wybranego kursu (ofertę) np. "Kursu brakarskiego".

Uruchomiliśmy infolinię pod numerem tel. 690-800-290. Codziennie w godzinach 10.00-18.00 dyżuruje nasz ekspert, który bezpłatnie może Państwu doradzić jak ubiegać się o dofinansowanie z w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego na realizację "Kursu brakarskiego". Bezpłatnie też pomożemy przygotować dokumentację i ofertę szkolenia.

Kurs Brakarzy Drewna Okrągłego

Celem kursu brakarskiego jest nabycie przez uczestniczące w nim osoby umiejętności oceny jakości surowca (drewna okrągłego) i jego klasyfikacji zgodnie ze stosowanymi normami i warunkami technicznymi.

Tartacznikom szkolenie da niezbędne umiejętności do skutecznego reklamowania surowca niezgodnego z normami, co przełoży się na konkretne oszczędności przy zakupie surowca.

Pracownikom przedsiębiorstw leśnych szkolenie umożliwi nabycie umiejętności oceny jakości surowca po pozyskaniu drewna, co ułatwi komunikacje z leśnikami i oszczędzi wielu niepotrzebnych prac po pozyskaniu drewna (np.: dodatkowe sortowanie surowca). Posiadanie ukończonego kursu brakarskiego to również coraz częstszy wymóg przy SIWZ w przetargach na usługi leśne.

Brakarz drewna okrągłego może być również dodatkowym zawodem.

Na tym kursie uczymy wszystkiego od podstaw:
- budowy drewna,
- rozpoznawania gatunków drewna,
- rozpoznawanie i pomiar wad drewna,
- klasyfikacji surowca drzewnego w Polsce: Polskie Normy i warunki techniczne (KJW) stosowane w obrocie surowcem drzewnym,
- konserwacji surowca drzewnego,
- podstaw prawnych i praktyki reklamacji surowca drzewnego,
- zasad i metod przeprowadzania szacunków brakarskich na pniu,
Kurs kończy się egzaminem teoretycznym i praktycznym. Certyfikat ukończenia kursu jest zgodny z rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie kształcenia w formach pozaszkolnych..


Najbliższy Kurs Brakarzy Drewna Okrągłego organizowany przez Forest Consulting Center oraz Drewno.pl planowany jest w terminie 18-24.11.2017r.

Zakwaterowanie i część teoretyczna odbędzie się w Pałacu Będlewo, Będlewo ul. Parkowa 1, 62-060 Stęszew, www.palacbedlewo.pl
Zajęcia praktyczne odbywać się będą na terenie tartaku.

Całkowity koszt szkolenia to 2990 zł netto + 23% VAT/os., tj. 3677,70 zł brutto/os. W cenę szkolenia wliczone jest pełne wyżywienie i zakwaterowanie w hotelu oraz komplet materiałów szkoleniowych

W razie dodatkowych pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji:
tel. 61 624 34 67, e - mail : biuro@forestcc.pl
Dodatkowych informacji udzielają :
- Jacek Rutkowski tel. 690 800 290 - w sprawie formalności związanych z dofinansowaniem z Urzędu Pracy
- Katarzyna Andrzejewska-Jabłońska tel. 601 876 319 - sprawy organizacyjne kursu.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz