/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
SZTUKA

X Międzynarodowy Plener Rzeźbiarski Puszcza Zielonka 2017

Fundacja Ramus Artis

Autor: oprac. red
Źródło: Fundacja Ramus Artis
Data: 2017-08-02


Jubileuszowa, dziesiąta edycja Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarskiego Puszcza Zielonka odbędzie się w dniach 3-13. września w Kamińsku k. Murowanej Gośliny. Wydarzenie odbywa się w ramach RAMUS ARTIS Festival.

Rzeźbiarze z całego świata wezmą udział w Międzynarodowym Plenerze Rzeźbiarskim Puszcza Zielonka 2017Rzeźbiarze z całego świata wezmą udział w Międzynarodowym Plenerze Rzeźbiarskim Puszcza Zielonka 2017Fot. D.Jabłoński

Do Kamińska położonego na terenie na terenie Krajobrazowego Parku Puszcza Zielonka przybędą rzeźbiarze z całego świata: Chile, Hiszpanii, Kosowa, Rumunii, Holandii, Kolumbii, Serbii, Litwy, Turcji, Egiptu i Polski.

Artyści rzeźbiąc w różnych gatunkach drewna zmierzą się tym razem z tematem: "Dom". 

Zarówno plener, towarzyszące mu warsztaty, jak i wystawa pokazująca prace rzeźbiarzy będzie miała miejsce na terenie Novel House w Kamińsku.
Wernisaż 12 września, 2017 r. godz. 18.00 (gmina Murowana Goślina).

Dla upamiętnienia tego wydarzenia na zakończenie Festiwalu jak co roku zasadzone zostanie drzewko.

Rzeźby z poprzednich edycji Pleneru znajdują się m.in. na terenie Ogrodu Botanicznego UAM, w parku Kolegium Cieszkowskich oraz na Wydziale Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, w Parku Orientacji Przestrzennej w Owińskach czy na terenie miasta i gminy Murowana Goślina.

Organizatorem wydarzenia jest jest: Fundacja RAMUS ARTIS

Projekt współfinansowany przez: Gminę Murowana Goślina i Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Patronat: Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu,
Współpraca: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie, Nadleśnictwo Łopuchówko, Wydział Leśny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu,
Cittaslow, Ikograf.

Patronat medialny: Drewno.pl, Iks, POZnan, Puls Poznania, Głos Wielkopolski, Radio Poznań, Wielkopolska Kultura u Podstaw, KulturaPoznan.pl, TVP 3 Poznań, O.pl.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA