/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
LEŚNICTWO

Mobbing w Lasach Państwowych tematem obrad leśnej Solidarności

Autor: oprac.red
Źródło: NSZZ Solidarność
Data: 2017-05-29


W dniach 16-17. maja 2017r. w Sypniewie k. Margonina obradowała Rada Krajowej Sekcji Pracowników Leśnictwa NSZZ „Solidarność”. Tematem przewodnim spotkania było zjawisko mobbingu w Lasach Państwowych.

Mobbing w Lasach Państwowych tematem obrad leśnej SolidarnościMobbing w Lasach Państwowych tematem obrad leśnej SolidarnościFot. D.Jabłoński

Niepokój związkowców budzi fakt coraz liczniejszych sygnałów pochodzących od pokrzywdzonych pracowników, którzy zgłaszają nieetyczne zachowania - najczęściej swoich przełożonych oraz jednoczesny brak zdecydowanych działań kierownictwa Lasów Państwowych przeciwdziałający takim sytuacjom.

Zdaniem obradujących, obowiązujące w PGL Lasy Państwowe zarządzenie nr 16 Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych z dnia 23. lutego 2015 roku w sprawie Wewnętrznej Procedury Antymobbingowej w Państwowym Gospodarstwie Leśnym Lasy Państwowe jest nieefektywne. Związkowcy Solidarności zwracają również uwagę, że zarządzenie to nie było konsultowane z działającymi w Lasach Państwowych związkami zawodowymi. Jak wskazują, hasło widniejące na plakatach rozwieszonych w jednostkach LP pt.: „Procedura Antymobbingowa w Lasach Państwowych” można w tej sytuacji zamienić na „Bzdura Antymobbingowa w Lasach Państwowych”.

Krajowa Sekcja Pracowników Leśnictwa NSZZ Solidarność złożyła własny projekt zarządzenia w tej sprawie po raz pierwszy dwa lata temu, na ręce ówczesnego Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. Od tego czasu kilkukrotnie ponawiano jego przedstawienie kierownictwu Lasów Państwowych, niestety bez oczekiwanych efektów.

Mobbing w Lasach Państwowych tematem obrad leśnej Solidarności (Zdjęcia: 2)

Mobbing w Lasach Państwowych tematem obrad leśnej SolidarnościMobbing w Lasach Państwowych - plakat

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA