/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
OKNA I DRZWI

Polska utrzymała pozycję europejskiego lidera w eksporcie stolarki otworowej

POiD

Autor:
Źródło: POiD
Data: 2017-03-27


Analitycy ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku, którzy na zlecenie Związku Polskie Okna i Drzwi przygotowują raporty o rynku okien i drzwi w 2016 roku, podali, że Polska, z 21,5% udziałem, utrzymała pozycję lidera eksportu stolarki budowlanej w Unii Europejskiej w 2016 roku.

Polska utrzymała pozycję europejskiego lidera w eksporcie stolarki otworowejPolska utrzymała pozycję europejskiego lidera w eksporcie stolarki otworowejFot. ASM / POID

Powyższe dane wskazują na to, że nasz kraj drugi rok z rzędu pozostaje liderem eksportu stolarki budowlanej w Unii Europejskiej. Do 2014 roku prym w tym zestawieniu wiodły Niemcy. Polska zdetronizowała ówczesnego lidera w 2015 roku, zajmując tym samym pierwsze miejsce.

Dane za rok 2016 potwierdzają, że nasz kraj jest Tygrysem Stolarki Otworowej. Jest to główne hasło jednego ze scenariuszy foresightowych rozwoju branży stolarki budowlanej, zaprezentowanego podczas VII Kongresu Stolarki Polskiej w Jachrance.

W 2016 roku Polska wyeksportowała produkty stolarki otworowej za łączną kwotę 1555,3 mln euro, a więc o 0,3% więcej niż w roku 2015. Eksport z Niemiec zmniejszył się natomiast o 8,4% (wartościowo: 1416,1 mln euro).


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz