/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
LEŚNICTWO

Wyniki submisji drewna cennego w RDLP Szczecin

Lasy Państwowe

Autor: Stanisław Bieniaś, opr.red
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2017-02-05


26. stycznia b.r. w siedzibie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych miało miejsce rozstrzygnięcie XXV Submisji Drewna cennego i tartacznego. Do sprzedaży wystawiony został surowiec drzewny z 20 Nadleśnictw nadzorowanych przez RDLP w Szczecinie oraz surowiec wystawiony przez Zespół Składnic Lasów Państwowych w Stargardzie.

Surowiec drzewny przygotowany do oględzin na jednym z placówSurowiec drzewny przygotowany do oględzin na jednym z placówFot. Jan Talarczyk

Drewno do sprzedaży przygotowano na czterech placach składowych: w Nowinach Wielkich, Ognicy, Rokicie i Nowym Drezdenku. Do sprzedaży zaoferowano 1.560,44 m3 drewna o podwyższonych parametrach jakościowo-wymiarowych. Wpłynęło 14 ofert zakupu – z Polski, Niemiec, Czech i Estonii, w wyniku których sprzedano 1.551,80 m3, co stanowiło 99,4 % ogólnej masy wystawianego drewna. Nie sprzedano łącznie 8,64 m3 drewna, w tym: olchowego, jesionowego i brzozowego.

Poziom uzyskanych cen średnich i maksymalnych przedstawiono w poniższej tabeli:

Wielkość sprzedaży i uzyskane ceny podczas XXV submisji w RDLP SzczecinWielkość sprzedaży i uzyskane ceny podczas XXV submisji w RDLP SzczecinFot. Lasy Państwowe

W tegorocznej submisji najwyższą cenę osiągnął los drewna dębowego zakupiony przez firmę Balti Spoon z Estonii – 1.546 euro/m3. Jest to jednocześnie najwyższa cena uzyskana w 25-letniej historii submisji. Poprzedni rekord z 2009 roku wynosił 1.465 euro/m3.

Zestawienie średnich cen w euro uzyskanych w latach 2012-2017 dla gatunków oferowanych na submisjach organizowanych przez RDLP w Szczecinie przedstawia poniższa tabela.

Zestawienie średnich cen uzyskanych w latach 2012-2017 podczas submisji w RDLP Szczecin [euro/m3]Zestawienie średnich cen uzyskanych w latach 2012-2017 podczas submisji w RDLP Szczecin [euro/m3]Fot. Lasy Państwowe

Uzyskane w tegorocznej Submisji średnie ceny surowca dębowego i jaworowego są również najwyższe w historii tej formy sprzedaży w RDLP w Szczecinie.

Liczba wyświetleń: 4077


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA