/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MEBLE KUCHENNE

Kuchenne trendy - Jak będzie wyglądała kuchnia idealna A.D. 2017?

Autor: oprac.red
Źródło: Häfele
Data: 2017-01-03


Nieco więcej ciemnych kolorów, lekkość zabudowy i stylowe dodatki – to trendy, które zawojują nasze mieszkania. O tym, jak będzie wyglądała najbliższa przyszłość kuchennych przestrzeni, można było się przekonać w Mediolanie w czasie targów EuroCucina 2016.

Kuchnia Trail to przykład świetnego projektu zgodnego z najnowszymi trendami Kuchnia Trail to przykład świetnego projektu zgodnego z najnowszymi trendami Fot. Varenna by Poliform

Odbywające się w dwuletnim cyklu włoskie targi mebli kuchennych EuroCucina oraz twoarzyszące im wydarzenie "Technology For the Kitchen" to papierek lakmusowy trendów w aranżacji kuchni. W ubiegłym roku ofertę blisko 170 wystawców obejrzało ponad 372 tys. osób.

Zgodnie z aktualnymi trendami najważniejszym składnikiem udanego projektu będą dobrze dobrane materiały.

"Naturalnie" dobry wybór
Pod względem doboru materiałów zwycięzca może być tylko jeden – w kuchni niepodzielnie króluje drewno. I o ile do rywalizacji włączają się stal, kamień i szkło, to głównie jako jego towarzysze. Połączone z nimi drewno imponuje solidnością, sprawia też, że wnętrze staje się cieplejsze, wygląda przy tym elegancko i naturalnie. Obecny od kilku sezonów trend zdaje się nieustannie wzmacniać, wygląda więc na to, że drewno rozgości się w kuchni na dobre.

Stylowe dodatki i drewnoStylowe dodatki i drewnoFot. Häfele

Styl tkwi w szczegółach
Najlepszy sposób na wyróżnienie się z tłumu? To oczywiście dodatki – np. pod postacią ciekawych i solidnych uchwytów i klamek, które potrafią nadać charakteru niejednej kuchni. Umiejętne połączenie funkcjonalności i estetyki oraz szeroka oferty tego typu asortymentu sprawia, że każdy znajdzie modele idealne dla siebie. -Uchwyty i klamki są niczym biżuteria – starannie dobrane zachwycą oko. Prosta forma, smukły wygląd, w czerni, bieli lub modnym kolorze szczotkowanej stali czy też miedzi – to designerski strzał w dziesiątkę – mówi Jakub Malinowski, ekspert ds. okuć w firmie Häfele.

Biel zyskała towarzystwo
Polacy pokochali skandynawski sposób patrzenia na wnętrza – styl Europejczyków z północy dominuje też w kuchniach, a wraz z nim nieodłączna biel. Trend ten nie stał się passe, ale obecnie bieli w większym stopniu towarzyszyć muszą kolory ziemi, co jest skutkiem jeszcze mocniejszego zwrotu ku naturze. Silniejszą pozycję zdobywają kuchnie o "cięższym" wykończeniu: ciemniejsze odcienie drewna (koniecznie połączone z innym kolorem), szarość i beż. Co istotne odchodzi się przy tym od połysku – w 2017 roku warto postawić na mat.

Urozmaicona zabudowa
Stosunkowo niewielki metraż przeznaczany zwykle na kuchnię sprawił, że przestrzeń tą zdominowała pełna zabudowa. Zdobyła ona serca maksymalną funkcjonalnością, która może być estetyczna oraz ciekawa w formie. „Okopana” na swoich pozycjach wysoka zabudowa zdaje się być niezagrożona – choć i tu pojawiają się sygnały o tym, że projektanci szukają sposobów na urozmaicenie przestrzeni. –W zabudowach pojawiają się szafki otwarte, które nadają kuchni lekkości. Da się zauważyć więcej mebli podwieszanych na ścianach lub opartych na oryginalnych nóżkach – mówi Mirella Szymczak, architekt i projektantka wnętrz.

Fot. Häfele

Kuchnia roku 2017 z pewnością oprze się rewolucji – tej na horyzoncie jeszcze nie widać, główny nurt urządzania tej przestrzeni jest jasno ustalony. Nie oznacza to jednak zastoju – świadomość zmieniających się detali pozwoli stworzyć modną kuchnię, zaplanowaną w najdrobniejszych szczegółach.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz