/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
RANKING

TOP 10 najczęściej czytanych artykułów w portalu Drewno.pl w 2016 roku

Drewno.pl

Autor: Kamil Jabłoński
Źródło: Drewno.pl
Data: 2017-01-09


W tym roku na stronach portalu Drewno.pl opublikowaliśmy kilkaset artykułów i zanotowaliśmy 860.000 odwiedzin. Poniżej przedstawiam zestawienie najczęściej czytanych artykułów w 2016 roku.

TOP 10 artykułów portalu Drewno.pl w 2016 rokuTOP 10 artykułów portalu Drewno.pl w 2016 rokuFot. D.Jabłoński

Zestawienie otwiera opublikowany całkiem niedawno artykuł o firmie Sodra Polska, który z całą pewnością będzie się piąć w górę patrząc na to jak szybko znalazł się w rocznym zestawieniu. Trzy wysokie miejsca zajmują artykuły dotyczące zasad sprzedaży drewna Lasów Państwowych, co nie dziwi, gdyż te tematy budzą największe emocje i są powodem ożywionych dyskusji na naszym forum. Na pierwszym miejscu znalazł się artykuł o Oxytree, który zanotował ponad 20.000 wyświetleń. A oto pełne zestawienia TOP 10 2016.

10. SKANDYNAWSKA TARCICA Z POLSKIM SERWISEM

Arkadiusz Gronowski, prezes Södra PolskaDwa lata temu, w Czerwonaku k. Poznania, powstało przedsiębiorstwo, które dziś jest jednym z liderów polskiego rynku tarcicy iglastej i planuje w tym roku sprzedać ponad 100.000 m3 drewna iglastego. Czym jego twórcy przekonali klientów?  

 

9. IKEA WYCOFUJE Z RYNKU NIEBEZPIECZNE MEBLE. AKCJA DOTYCZY 29 MLN SZT. KOMÓD

IKEA WYCOFUJE Z RYNKU NIEBEZPIECZNE MEBLE. AKCJA DOTYCZY 29 MLN SZT. KOMÓDIKEA wdraża na rynku amerykańskim natychmiastowy program naprawczy dotyczący co najmniej 29 mln sztuk mebli, głównie komód z serii MALM - informuje serwis ABC News. Akcja spowodowana jest z postępowaniem prowadzonym przez tamtejszą Komisję Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich (CPSC) w związku ze zgłoszeniami dotyczącymi wypadków i śmierci dzieci przygniecionych przez meble.

8. STOLARNIA 5M2 - PROŚCIEJ SIĘ NIE DA...

Jeżeli uważasz, że stolarstwo może być interesującym hobby - albo nawet sposobem na życie - to mam dla Ciebie dobrą wiadomość.    

 

7. SPRAWNY W ZAWODZIE - KONKURS DLA UCZNIÓW SZKÓŁ DRZEWNYCH

XX edycja Konkursu "Sprawny w zawodzie: Stolarz i Technik Technologii Drewna" odbędzie się w marcu przyszłego roku w Oświęcimiu. Organizatorzy rozpoczęli przyjmowanie zgłoszeń od uczestników.    

 

6. PIGPD: SZEREG ZAPISÓW NOWYCH ZASAD SPRZEDAŻY DREWNA OCENIONY NEGATYWNIE

27. października w Strykowie odbyło się spotkanie Rady Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego, podczas którego omawiano zmiany zasad sprzedaży surowca drzewnego ogłoszone przez Lasy Państwowe jako Zarządzenie 46 Dyrektora Generalnego.    

 

5. BUDOWA FABRYKI PŁYT WIÓROWYCH FORTE NABIERA ROZPĘDU

Grupa Forte realizuje strategiczny, 6-letni plan rozwoju mocy produkcyjnych. Największą inwestycją powstającą w jego ramach jest budowa fabryki płyt wiórowych w Suwałkach.      

 

 

4. JAKIE ZASADY SPRZEDAŻY DREWNA NA 2017 ROK?

Szybkim tempem zbliża się termin w jakim Lasy Państwowe rozpocząć powinny procedury sprzedaży surowca drzewnego na 2017r. aby ze spokojem móc wejść w przyszły rok. Tymczasem zasad na jakich sprzedaż się ma odbywać wciąż nie ma.    

 

3. KONRAD TOMASZEWSKI O NOWYCH ZASADACH SPRZEDAŻY

Konrad Tomaszewski, dyrektor generalny Lasów Państwowych, o nowych zasadach sprzedaży drewna: Uważam, że w nowych zasadach sprzedaży drewna naprawdę udało nam się pogodzić ogień z wodą. Poszliśmy na rękę przedsiębiorcom drzewnym tak daleko, jak to tylko możliwe bez naruszania polskich i unijnych przepisów o konkurencji i ochronie konsumenta. Jednocześnie sprzedaż surowca na tych warunkach powinna zapewnić LP dostateczne środki, by zachować zasadę samofinansowania i wypełnić wszystkie nasze zadania w zrównoważonej ramach gospodarki leśnej. Co więcej, w tej formie nasz system sprzedaży będzie dużo bardziej klarowny, spójny i efektywny.

2. NOWE ZASADY SPRZEDAŻY DREWNA Z LASÓW PAŃSTWOWYCH OPUBLIKOWANE

Lasy Państwowe opublikowały nowe zasady sprzedaży drewna, które będą obowiązywały w procedurach sprzedaży surowca na rok 2017.      

 

 

1. OXYTREE: DREWNO DO PRZEROBU W TARTAKU W 6 LAT OD POSADZENIA DRZEWA

Jeszcze w maju do Polski trafi kilkadziesiąt tysięcy sadzonek drzew Oxytree, z których zgodnie z zapowiedziami, za 6 lat pozyskane zostaną tysiące metrów sześciennych drewna. Czy nowy gatunek drewna znajdzie swoje miejsce w polskim przemyśle drzewnym?


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz