/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

VELUX Polska dba o bezpieczeństwo dekarzy

VELUX

Autor:
Źródło: VELUX
Data: 2005-04-26


Ponad pół tysiąca dekarzy z całej Polski zostanie objętych programem szkoleniowym "Ekstremalne bezpieczeństwo", przygotowanym przez firmę VELUX Polska.

Dekarz z ekipy pracującej na dachu krytym tzw. blachodachówką poślizgnął się na kawałku liny leżącym na blaszanym pokryciu. Stracił równowagę i zaczął zsuwać się po śliskiej powierzchni. Przed upadkiem uratowała go linka taternicka, którą był przewiązany w pasie. Dekarz zawisł na niej kilka metrów nad ziemią. Niestety, zastosowane zabezpieczenie nie dawało możliwości wydostania się z opresji samemu. Koledzy z ekipy natychmiast pospieszyli na pomoc. Nie bardzo jednak wiedzieli, jak bezpiecznie sprowadzić kolegę na ziemię…
Kompleksową wiedzę i umiejętności z zakresu zapobiegania podobnym, realnym zagrożeniom oraz metod radzenia sobie z nimi, 600 dekarzy ze wszystkich województw będzie miało możliwość uzyskać podczas 17 treningów organizowanych w ramach programu "Ekstremalne bezpieczeństwo". Inicjatorem cyklu spotkań jest firma VELUX Polska, zrzeszająca kilkaset firm dekarskich w ramach klubu VELUX Team.

Każde spotkanie będzie obejmowało szkolenia ze stosowania zabezpieczeń dekarskich oraz ewakuacji po zsunięciu się z dachu posiadając zabezpieczenie w postaci szelek dekarskich. Szkolenia przyjmą formę treningu na specjalnie zbudowanej ściance o wys. 4m z elementami dachu takimi jak: więźba, pokrycie itd.
Jedna z części szkolenia będzie każdorazowo poświęcona sposobom udzielania pierwszej pomocy.
- Dekarze to rozważni ludzie, w większości świadomi zagrożeń związanych z pracą na wysokości. Ma to odbicie w stosunkowo niewielkiej liczbie wypadków w tej grupie. Naszym celem jest przede wszystkim przypomnienie i utrwalenie wiedzy o technikach zabezpieczeń – mówi Jarosław Dąbrowski, doradca techniczny VELUX Polska z wieloletnim doświadczeniem w branży. – Pewność bezpieczeństwa specjalistów pozytywnie wpływa na jakość ich pracy – dodaje.

MEDIA.NETPR.PL

Liczba wyświetleń: 1720


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA