/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
SUROWIEC DRZEWNY

VII Submisja Drewna Cennego Lubelska Jesień 2016

Lasy Państwowe

Autor: oprac.red
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2016-11-22


16. listopada w Centrum Edukacyjno-Submisyjnym Nadleśnictwa Krasnystaw odbyła się coroczna sprzedaż drewna wysokich klas jakości z terenu RDLP Lublin.

VII Submisja Drewna Cennego Lubelska Jesień 2016VII Submisja Drewna Cennego Lubelska Jesień 2016Fot. Paweł Kurzyna, Lasy Państwowe

Podczas submisji zainteresowani mogli zakupić tzw. drewno cenne, czyli najlepsze i najcenniejsze pod względem jakości. Kłody dębowe (774,87 m3), czereśniowe (11,84m3) i jesionowe (37,59 m3) pochodziły z nadleśnictw Biała Podlaska, Chełm, Krasnystaw, Kraśnik, Lubartów, Mircze, Nowa Dęba, Radzyń Podlaski, Sobibór, Strzelce, Świdnik, Tomaszów oraz Włodawa.

 

Lubelska submisja jest pisemnym nieograniczonym przetargiem ofertowym, w którym każda sztuka drewna (los) ofertowana jest osobno. Do przetargu dopuszczono 20 z 23 firm, które złożyły oferty. 14 z nich stało się nabywcami surowca. Łącznie klienci zakupili ponad 800 m3 surowca okleinowego i tartacznego o ponadprzeciętnych cechach użytkowych. 

 

Odzwierciedleniem wysokiej jakości przygotowanego do sprzedaży drewna była średnia cena sprzedaży wszystkich gatunków, która wyniosła 2334,20 zł/m3.

 

Podobnie jak w poprzednich latach największym zainteresowaniem cieszył się surowiec dębowy. Najwyższą cenę, 4611 zł, zapłacono za metr sześcienny dębu z Nadleśnictwa Sobibór. Wartość całej najcenniejszej sztuki przekroczyła kwotę 19 tys. zł. To drugi, co do wysokości wynik w siedmioletniej historii lubelskiej submisji.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz