/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
MEBLARSTWO

Grupa Nowy Styl tworzy nowe Centrum Badawczo-Rozwojowe

Grupa Nowy Styl

Autor:
Źródło: Grupa Nowy Styl
Data: 2016-10-03


Nowa infrastruktura badawcza, dedykowany zespół naukowców i kilkuletnia agenda badawcza - to elementy nowego Centrum B+R, które Grupa Nowy Styl tworzy w Jaśle. Według założeń przedsięwzięcie przyspieszy rozwój technologiczny firmy i usprawni wdrażanie innowacyjnych rozwiązań meblowych na rynek. Wartość projektu to ponad 13 mln zł.

Grupa Nowy Styl tworzy nowe Centrum Badawczo-RozwojoweGrupa Nowy Styl tworzy nowe Centrum Badawczo-RozwojoweFot. Nowy Styl

W nowym Centrum Badawczo-Rozwojowym zlokalizowanym przy fabrykach w Jaśle  będzie pracowało blisko 200 osób - konstruktorów, technologów i akustyków. W ramach przedsięwzięcia zmodernizowany zostanie budynek dotychczasowego centrum technicznego, który wyposażony zostanie w nową aparaturę badawczą, m.in laboratorium do badania ergonomii mebli, komorę do badań akustycznych i stanowisko do badania odporności materiałów na UV. 

 

Z ich pomocą prowadzone będą prace rozwojowe z zakresu ergonomii, materiałoznawstwa, nowoczesnych systemów scalania i montażu czy akustyki. -Akustyka jest jednym z bardzo ważnych tematów w aranżacji współczesnych biur. By pracować efektywnie, pracownicy potrzebują przestrzeni, która umożliwia im koncentrację. W Centrum B+R chcemy pracować nad zastosowaniem nowych materiałów, które pozwolą poprawić parametry akustyczne całych serii produktów - mówi dr inż. Paweł Smaś, Dyrektor tworzonego Centrum B+R.

 

Produkcja 4.0

Nowe Centrum B+R będzie też rozwijało procesy produkcyjno-wdrożeniowe. Ważnym ich elementem jest oprogramowanie klasy PLM - nowoczesna platforma 3DExperience firmy Dassault Systemes. W połączeniu m.in. z technologią wydruku 3D i inżynierii odwrotnej pozwoli na zmiany metodyk projektowania nowych produktów, w szczególności znacznie przyspieszy i uelastyczni etap ich prototypowania. 

 

-Należymy do czołówki przedsiębiorstw meblarskich pod względem innowacyjności produkcji. Nasze inwestycje na B+R w ostatnich latach dochodziły do 25% obrotów firmy. Stopniowo wprowadzamy technologie przemysłu 4.0: inteligentne urządzenia, które pomagają w pełnej automatyzacji produkcji i optymalizacji procesów w oparciu o dane zbierane w czasie rzeczywistym - mówi Tomasz Bardzik, Dyrektor Techniczny Grupy Nowy Styl, odpowiedzialny za przygotowanie projektu Centrum B+R - Ich zastosowanie pozwoli nam skrócić czas wdrażania produktów na rynek, tzw. time to market, i podnosić efektywność produkcji krótkich serii w skali przemysłowej. To umożliwi adaptację istniejących produktów do indywidualnych potrzeb klientów, co jest to niezbędne, by szybko i precyzyjnie reagować na te potrzeby.

 

Produkcja przyjazna środowisku

Obok badań nad produktami i procesami, Centrum B+R będzie prowadziło szerokie prace rozwojowe nad technologiami produkcyjnymi. Ważnym celem będzie poprawa parametrów środowiskowych - energochłonności i materiałochłonności produkcji, a także ilości zużywanych surowców (wody, skór, drewna).

 

Biznes i nauka

W ramach Centrum B+R firma planuje kontynuować współpracę badawczo-rozwojową ze Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego, Akademią Górniczo-Hutniczą i Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Krośnie. Dla studentów tych uczelni w Centrum B+R Nowego Stylu zorganizowane zostaną staże i szkolenia. W tym roku na PWSZ w Krośnie odbył się nabór studentów na kierunek w ramach, którego ruszy specjalność Projektowanie i Wytwarzanie w Środowisku Wirtualnym, którego Grupa Nowy Styl jest partnerem. W działania Centrum firma chce też włączyć podmioty z sektora MŚP z Podkarpacia.

 

-Rynek meblowy potrzebuje innowacji produktowych i wiemy, że nasi konstruktorzy i technolodzy mają niezbędne kompetencje, by wygrywać z rozwiązaniami europejskich konkurentów. Szybkie wdrażanie tych pomysłów na rynek da nam, jako organizacji, niebywałą przewagę rynkową, a naszym klientom zapewni dostęp do jeszcze zdrowszych, ekologicznych i efektywnych produktów - podsumowuje Tomasz Bardzik.

 

Realizacja projektu „Utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego przez Nowy Styl Sp. z o.o.” rozpoczęła się w listopadzie ub.r. i potrwa do końca października 2018r. Przedsięwzięcie jest prowadzone przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej, w ramach Działania 2.1 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020. Całkowita wartość projektu to 13 mln zł, z czego 3,6 mln zł stanowi kwota dofinansowania ze środków publicznych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz