/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
TECHNOLOGIE

Złote Medale MTP na targach DREMA 2016

Międzynarodowe Targi Poznańskie

Autor:
Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie
Data: 2016-09-09


Targi Drema to nie tylko spotkanie profesjonalistów z branży i rozmowy biznesowe, to przede wszystkim pokaz ekspozycji najnowocześniejszych maszyn, narzędzi, technologii i rozwiązań dla sektora drzewno-meblarskiego! Zachęcamy do zapoznania się z produktami, które otrzymały Złoty Medal MTP. Wszystkie nagrodzone wyroby będzie można na żywo podziwiać właśnie podczas targów Drema, w terminie 13-16. września 2016 w Poznaniu.

Złote Medale MTP i nowości na targach DREMA 2016Złote Medale MTP i nowości na targach DREMA 2016

Oprócz produktów uhonorowanych Złotym Medalem MTP podczas targów DREMA  oglądać będzie można blisko 40 nowości rynkowych.

 

 

Produkty nagrodzone Złotym Medalem MTP:

 

CNC WEEKE BMG 110 Venture 115M 5-osiowe numerycznie sterowane centrum obróbcze

WEEKE BOHRSYSTEME GmbH, Niemcy Zgłaszający: HOMAG Polska Sp. z o.o., Środa Wielkopolska

Pawilon 5  stoisko 50

CNC WEEKE BMG 110 Venture 115MCNC WEEKE BMG 110 Venture 115MFot. MTP

CNC WEEKE BMG 110 Venture 115 M to 5-osiowe numerycznie sterowane centrum obróbcze. które charakteryzują:

  • kompaktowa technologia
  • zredukowana powierzchnia ustawienia
  • swobodny dostęp do maszyny
  • obustronnie napędzany portal jezdny
  • 2 magazynki narzędzi.

Dane techniczne: Długość robocza: 3.100 mm, Frezowanie w osi Y: max. 1.400 mm, Wiercenie pionowe: max. 1.550 mm, Grubość elementu: 160 mm, Cieżar: 3.500 kg 343, Wrzeciono główne: 12 KW, Głowica wiertarska: 12 wrzecion pionowych / 6 wrzecion poziomych, Piłka do nutowania w osi X i Y

 

Kocioł ZGH 3000 z systemem ogrzewania powietrza pierwotnego i wtórnego

Zakłady Maszynowe HAMECH Sp. z o.o., Hajnówka

Pawilon 4 stoisko 4

Kocioł ZGH 3000Kocioł ZGH 3000Fot. MTP

Kocioł ZGH-3000 jest urządzeniem do spalania mieszaniny kory, trocin, kawałkowego drewna poprodukcyjnego o granulacji: 50mmx30mmx300mm, o wilgotności maksymalnej 40%, w celu wytworzenia gorącej wody do celów grzewczych lub technologicznych. Moc kotła to 3000 kW. Zastosowano w nim innowacyjną metodę podwyższenia efektywności energetycznej oraz obniżenia emisji spalin. Kocioł współpracuje z innymi produktami ZM Hamech, tj. redler, HWP, KWP, multicyklon lub filtr dla zachowania dopuszczalnych norm emisji.

 

Linia do produkcji jednostkowej oraz małoseryjnej  mebli InfoTEC 3121 PRO M Line

4 CNC Sp. z o.o., Nekla

Pawilon 6  stoisko  24

InfoTEC 3121 PRO M LineInfoTEC 3121 PRO M LineFot. MTP

Linia do produkcji mebli nisko seryjnych InfoTEC 3121 PRO M Line jest odpowiedzią na nowe trendy oraz oczekiwania konsumentów, którzy w coraz większym stopniu pragną indywidualnie zaprojektowanych mebli pod wymiar. PRO M Line jest w pełni automatyczną linią, która dzięki nowym technologiom pozwala przygotować gotowe formatki do bezpośrednio okleinowania, bez potrzeby wstępnego frezowania.Jest to idealne rozwiązanie dla małych i średnich firm stolarskich.

 

Pilarka tarczowa wielopiłowa DPPE-60

Fabryka Obrabiarek do Drewna Sp. z o.o., Bydgoszcz

Pawilon 5 stoisko 54

Pilarka tarczowa wielopiłowa DPPE-60Pilarka tarczowa wielopiłowa DPPE-60Fot. MTP

Pilarka DPPE-60 to maszyna do wzdłużnego cięcia desek i bali zapewniająca szybkie ustawienie rozkroju desek w ośmiu wariantach dla dwudziestu zakresów jej szerokości. Posiada cztery przesuwne tuleje z piłami, co zapewnia optymalny wybór rozkroju. Wszystkie ustawienia szerokości desek i rozkrojów można zaprogramować i zapisać, a są one wyświetlane na terminalu. Obserwacja położenia pił możliwa jest dzięki zastosowaniu laserów.

 

Piły BrillanceCut

LEITZ  GmbH & Co.KG, Austria Zgłaszający: LEITZ Polska Sp. z o.o., Radomsko

Pawilon  5A stoisko 38

Piły BrillanceCutPiły BrillanceCutFot. MTP

Piły BrillanceCut są optymalnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw poszukujących pił, które gwarantują najwyższą jakość obrabianej powierzchni. Zapewniają najwyższą jakość produktu finalnego przy minimalnym nakładzie pracy.

 

Piły taśmowe Armoth Durable Supreme

QSGS Technology Grażyna Klepuszewska, Ostrołęka

Pawilon 5A  stoisko 28

Piły taśmowe Armoth Durable SupremePiły taśmowe Armoth Durable SupremeFot. MTP

Piły Armoth Durable Supreme to piły taśmowe o przedłużonej trwałości, do produkcji których wykorzystano własną opatentowaną technologię („Sposób wytwarzania piły taśmowej i piła taśmowa o przedłużonej trwałości”) oraz elementy technologii produkcji pił rozwieranych i nierozwieranych.  Piły taśmowe Armoth Durable Supreme stanowią pomost pomiędzy tradycyjnymi piłami rozwieranymi a najbardziej produktywnymi piłami nierozwieranymi. Piły te dzięki precyzyjnemu skalibrowaniu szerokości zęba prostego uzyskują wysoką jakość powierzchni przeciętego drewna porównywalną do jakości pił taśmowych nierozwieranych.

 

SAYERLACK ATV2325/BB – biały, wodny, jednokomponentowy lakier nawierzchniowy         

SHERWIN-WILLIAMS ITALY S.R.L. - CON SOCIO UNICO, Włochy Zgłaszający: Towarzystwo Gospodarcze MEBLOPOL Sp. z o.o., Poznań

Pawilon 5A  stoisko 15

SAYERLACK ATV2325/BSAYERLACK ATV2325/BFot. MTP

Lakier ATV2325/BB - CoffeeProof: innowacyjny, biały, wodny, jednoskładnikowy lakier nawierzchniowy całkowicie odporny na zabarwienie kawą - największego „wroga” białych powłok lakierniczych. Ponadto odznacza się wysoką twardością, równomiernym rozłożeniem środków matujących i dobrą tiksotropowością. Lakier można stosować na meble kuchenne, łazienkowe, pokojowe oraz na drzwi i inne powierzchnie wewnętrzne. W zależności od potrzeb lakier można pigmentować dedykowanymi pastami wodnymi.

 

System połączeń OVVO®

SANTECH INNOVATIONS Ltd., Irlandia Zgłaszający: ITA TOOLS Sp. z o.o., Kraków

Pawilon 6A stoisko 17

System połączeń OVVO®System połączeń OVVO®Fot. MTP

System Połączeń OVVO® jest rewolucyjnym rozwiązaniem do łączenia materiałów bez używania kleju i śrub. Jest to całkowicie nie widoczne, samozaciskowe rozwiązanie gwarantujące solidne połączenie dowolnego materiału. OVVO® pozwala na wykonywanie różnorodnych połączeń pod różnym katem. Jego zastosowanie jest nieograniczone, można łączyć nim meble paczkowane, meble kuchenne, futryny drzwi, kabiny łazienkowe i wiele innych materiałów. OVVO® to łatwe w wykonaniu, efektywne i trwałe połączenie.

 

VarioRip 310 M  pilarka wielopiłowa

MICHEL WEINIG AG, Niemcy

Pawilon 5 stoisko 4

VarioRip 310 MVarioRip 310 MFot. MTP

Raimann VarioRip 310 M - najnowocześniejsza wielotarczowa pilarka do optymalizacji szerokości cięcia  z przestawnymi piłami, gwarantującymi efektywne wykorzystanie  materiału. Program RipAssistPro to najlepsze wykorzystanie drewna oraz najwyższa produktywność. Specjalny system posuwu z kolcami zwiększa bezpieczeństwo i osiąga jakość cięcia przeznaczoną do klejenia. VarioRip 310 M  to minimalny czas przezbrojenia i najprostszą obsługą. System Quickfix do szybkiego mocowania pił bez pierścieni dystansowych i bez narzędzi. System zabezpieczający z SafetyPlus.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz